fbpx

Arabski skazany za katastrofę smoleńską

INFO: Sąd w Warszawie uznał p. Tomasza Arabskiego winnym niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. – informuje rmf24.pl.

Były szef kancelarii premiera Donalda Tuska został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny, a p. Arabski zapowiedział apelację.

Zdaniem sądu, p. Arabski dopuścił do wykorzystania specjalnego transportu lotniczego, wiedząc, że w Smoleńsku nie ma lotniska, na którym dopuszczone byłoby wykonanie operacji lądowania.
Źródło: rmf24.pl

62 thoughts on “Arabski skazany za katastrofę smoleńską

  1. A gdyby wtedy zabronił tego lotu, to dopiero by PiS-owcy podnieśli krzyk. Że to z “powodów politycznych”, że to po to, by dokopać prezydentowi Kaczyńskiemu itd.

    1. Ale po co miałby zabraniać? Zaplanować do Moskwy (Domodiedowo jest najbliżej szosy na Smoleńsk, 4 godziny jazdy według Yandexu) i samochodami przewieźć Pana Prezydenta i Szanowną Delegację do hotelu w Smoleńsku – dzień wcześniej! Wstaliby wypoczęci o 8.00 i Pan Prezydent miałby okazję nie zaspać.

      To samo zresztą dotyczyło lotu Pana Premiera – 7 kwietnia – czemu pan Arabski nie jest oskarżony RÓWNIEŻ o spapranie logistyki tej pierwszej wizyty? Dlaczego inni urzędnicy nie są oskarżeni o narażanie życia przywódców w czasie poprzednich wizyt z lądowaniami na kartoflisku?

      Tupolewizm i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.