fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Powiernictwo Kresowe skupiające część dawnych właścicieli i spadkobierców majątków chce walczyć o odszkodowania za mienie utracone na Ukrainie – informuje "Rzeczpospolita".

Na czele Powiernictwa Kresowego stanął p. Konrad Rękas, szef proputinowskiej partii Zmiana i były polityk Samoobrony. Członkowie organizacji chcą się domagać rekompensat za ziemie, które należały do polskich właścicieli nawet w XVIII w. Jego zdaniem podstawę do roszczeń stworzyło stowarzyszenie Ukrainy z UE.

– Ustawa o tzw. mieniu zaburzańskim nie załatwiła wszystkich spraw. One dotyczą tylko terenów II RP, a nie w ogóle polskiej własności na Kresach – tłumaczy.

Jednocześnie otwarcie przyznaje, że działania wymusiło obranie przez Ukrainę prozachodniego kursu.

Inicjatywę p. Rękasa chwalą rosyjskie media, a polscy politycy nie kryją zaniepokojenia i wprost wskazują na płynące z niej zagrożenie.

– To szkodnictwo, działanie na skłócenie Polaków z Ukraińcami, co jest w oczywistym interesie Rosji – ocenia p. Paweł Kowal, były europoseł z Polski Razem.

Podobnego zdania jest WCz. Jan Dziedziczak z PiS.

– W mojej opinii działania tych ludzi służą interesom Rosji w Polsce. Chodzi o destabilizację sytuacji w kraju i relacji z sąsiadami – podkreśla.

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x