fbpx

Antykomuniści są dyskryminowani na państwowych uczelniach

Uniwersytet Wrocławski odwołał konferencję naukową z udziałem osób o przekonaniach antykomunistycznych, a Uniwersytet Szczeciński odwołał spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Władzom uczelni nie przeszkadza jednak głoszenie w ich murach propagandy komunistycznej czy propagowanie homoseksualizmu.

Jak podaje "Rzeczpospolita", w najbliższy czwartek na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się promocja książki „Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji” prof. Zbigniewa Wiktora, który jest członkiem Komunistycznej Partii Polski, choć zgodnie z polską konstytucją działalność organizacji odwołujących się do ideologii komunistycznej jest zakazana.

Ta sama uczelnia odwołała w ostatniej chwili konferencję naukową poświęconą polityce historycznej. Formalnym pretekstem był udział w konferencji prof. Jerzego Roberta Nowaka, związanego z Radiem Maryja. Jednak po tym, jak dziennikarze lokalnego dodatku wysunęli oskarżenia wobec p.Nowaka o antysemityzm, władze uczelni się wystraszyły.

Do podobnej sytuacji doszło na Uniwersytecie Szczecińskim. 4 marca ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski miał promować na tej uczelni swoją najnowszą książkę „Przemilczane ludobójstwo na Kresach”. Promocję jednak odwołano i spotkanie dojdzie do skutku, ale już poza uniwersytetem. Uczelnia nie protestowała, gdy w 2007 r. w jej murach swoją książkę poświęconą homoseksualizmowi promował p.Robert Biedroń – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Źródło: Rzeczpospolita

Opracował: Tomasz Cukiernik

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o