fbpx

Amerykanie nie chcą podatku miedziowego w Polsce

INFO: Funkcjonujący w naszym kraju podatek miedziowy jest dla amerykańskich inwestorów za wysoki – podaje money.pl.

 

Amerykańscy senatorowie w liście do polskiego premiera piszą, że podatek miedziowy jest unikalny w przemyśle wydobywczym. Ich zdaniem zwiększył on poprzednią efektywną stawkę podatku od wartości dodanej dla nowych inwestycji wydobycia miedzi z 38,5 do 89% i przedłużył okres zwrotu o 11 lat. Jak tłumaczą, opodatkowanie wydobycia złagodziły nawet takie kraje, jak Chiny, Mali, Peru i Sierra Leone – wszystko po to, by zracjonalizować daniny i zachęcić inwestorów do lokowania tam kapitału. W Polsce jednak nic takiego nie ma miejsca – podkreślają.

 

Źródło: money.pl

4 thoughts on “Amerykanie nie chcą podatku miedziowego w Polsce

  1. cha, tak interesy, interesy, interesy – wtedy to jest realna Władza, Rządzenie, Wpływy, Decydowanie! A podatki nasze jak zwykle są zbyt wysokie (dla nich też, czyli naprawdę!), w domyśle na normalny handel, kupowanie, sprzedawanie, inwestowanie, planowanie, przepływ kapitału etc.
    I to się, tak przy okazji, nazywa pracą tam, w jeszcze normalnym świecie, bo nie u nas, gdzie pracuje się dla… pracy! (vide urzędnicy państwowi, cała biurokracja, etaty, nominacje, premie itd.; podobno ok. 800 tys. w Polsce przy pracujących 16 milionach + Ukraińcy jeszcze od ciężkiej roboty; reszta na zasiłkach, zapomogach, dopłatach, rentach itp.); źle to wygląda, czy ktoś otrzeźwieje, przejrzy!?

  2. Może zlikwidować cały rząd w Polsce? Ustawy napisze nam Kongres USA.
    W końcu po embargu na handel z Rosją, zamknięciu Małego Ruchu Granicznego, wycofaniu się z penalizacji oszczerstw, szargających imię Polski i Polaków, pobłażliwości dla Ustawy 447, obszczekiwaniu NS2, zakazie działalności PGNiG w Iranie, dostarczeniu listy uprzywilejowanych firm farmaceutycznych od Pani Ambasador, zorganizowaniu w Wawie pokojowej konferencji bliskowschodniej, na której premier Izraela groził wojną, szlabanie na podatek cyfrowy od amerykańskiej GAF-y (Google, Amazon, Facebook, Apple), zakupie amerykańskiego sprzętu wojskowego po cenach “z półki”, zwolnieniu z podatków Ubera oraz założonej blokadzie na 5G od Huawei – powinno iść coraz łatwiej.
    Na dobry początek, w ramach wieczystej przyjaźni narodu polskiego i amerykańskiego – bojkot Jedwabnego Szlaku. Kto bogatemu zabroni?

  3. Jak to tak, bez podatku miedziowego? A żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale…. blablabla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.