fbpx

Ambasador Izraela nie przestaje mówić o Konfederacji

OPINIA: Oni mają jakiś problem z Żydami. Ja jestem Żyd – powiedział w Radiu Zet p. Aleksander Ben Zvi, ambasador Izraela w Polsce.

 

– Nie każdy członek Konfederacji, ale są tacy, którzy są teraz posłem na Sejm, że mieli wypowiedzi otwarcie antysemickie, o Żydach, o ich wpływach na całym świecie itd. Oni mają jakiś problem z Żydami. Ja jestem Żyd. Jak oni mają problem z tym, ja mam problem z tym, co oni powiedzieli. I powiedział on to otwarcie – tłumaczył p. Ben Zvi.

Ambasador wyjaśnił następnie, co to jest antysemityzm.

– Krytyka np. polityki państwa Izrael – to normalna krytyka. U nas w Izraelu, że pan pójdzie do Knesetu, do naszego parlamentu, to tam krytyka wobec rządu Izraela jest codzienna. W naszych mediach, w radiu, w telewizji krytyka polityki rządu jest codzienna. To nie antysemityzm. Powiedzieć, że Żydzi są tacy czy inni jako Żydzi, jako naród, to jest antysemityzm. To jest ten problem. Politykę Izraela można krytykować, to normalna krytyka, ja mogę krytykować polityków innych krajów, oni mogą krytykować polityków naszego kraju – to nie antysemityzm. Ale mówić, że coś zrobili Żydzi, to już antysemityzm – bredził ambasador.

 

Zobacz także: Winnicki odpowiedział ambasadorowi Izraela

 

Źródło: radiozet.pl

5 thoughts on “Ambasador Izraela nie przestaje mówić o Konfederacji

 1. Skoro ambasador Izraela nie przestaje mówić o Konfederacji, to my nie przestańmy mówić o Żydach:

  https:
  //www.o2.pl/artykul/nagranie-zszokowalo-swiat-izrael-ma-sie-z-czego-tlumaczyc-6442135632926337a

  https:
  //nczas.com/2014/12/20/skandale-w-cieniu-chanukowych-swiec/

 2. Zatem czy powiedzenie o Żydach (jako narodzie), że są np. bardzo przewidujący – to antysemityzm?

 3. Czytam to co powiedział ten Benuś Tzwi i śmiało mogę powiedzieć że ten Benuś to plagiator!! I to plagiator doskonały. Zamykam oczy i widzę Sempolińskiego. Brusikiewicza czy Kobuszewskiego. Różnica jest jednak zasadnicza bo wymieniona trójka robiła sobie jaja a ten dupołata jest na serio.

 4. Ale ja nie będę krytykował tu Erec Jisrael, niech rośnie, a jago obywatelom (i Żydom, ale i nie-Żydom!) żyje się dostatniej. Mazzal tow! I niech w związku z tym rozkwitem ściągną tam tabunami wszyscy Żydzi z całej Ziemi, a nade wszystko z tej Ziemi…

  Opróżniając rządy i u-rzędy, posad całe rzędy, tudzież wszelkie za-rządy. Uniwersytety, banki, i kinematografię, no i resztę całego tzw. świata sztuki. A wtedy nie będzie tak, że Izrael miałby (tak było!) konferować o stosunkach polsko-żydowskich z ekipą zainstalowaną w MSZ-cie jeszcze przez Geremka. I tak siedzieli naprzeciw siebie Żydzi tamtejsi, twarzą w twarz z tutejszymi.

  A PiS rządzi, i rządzi, lecz w MSZ-ecie b.z.!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.