fbpx

Afera korupcyjna w urzędzie skarbowym

INFO: Prokuratura w Ostrołęce oskarżyła 6 osób w związku z aferą korupcyjną w Urzędzie Skarbowym w Ostrowi Mazowieckiej – informuje dziennik.pl.

 

Byłemu naczelnikowi Urzędu Skarbowego w Ostrowi zarzucono popełnienie w 2017 i 2018 r. 10 przestępstw. Chodzi m.in. o przyjęcie korzyści majątkowych na kwotę ponad 200 tys. zł w zamian za pozytywne zakończenie kontroli skarbowych w kilku firmach. B. naczelnik US miał też m.in. przekroczyć swoje uprawnienia oraz powoływać się na wpływy w Ministerstwie Finansów, żądając łapówek w łącznej kwocie 2 mln zł za załatwienie spraw.

Prokuratura oskarżyła również b. pracownika działu egzekucji w ostrowskim US. Zarzucono mu przyjęcie korzyści majątkowych w kwocie 150 tys. zł. Według śledczych urzędnik miał też kilkukrotnie pomagać naczelnikowi urzędu skarbowego w przyjęciu łapówek. Obaj funkcjonariusze zostali też oskarżeni o “udzielenie innej osobie i posiadanie amfetaminy”. Urzędnik miał ją przechowywać w budynku… urzędu skarbowego. Aktem oskarżenia objęto też 4 przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w powiecie ostrowskim.

 

Źródło: dziennik.pl

2 thoughts on “Afera korupcyjna w urzędzie skarbowym

  1. I ja mam uwierzyć, że w urzędzie skarbowym urzędnicy w ogóle nie mieli pojęcia co się dzieje, nie dziwiły ich decyzje pana naczelnika? Jestem absolutnie pewien, że urzędnicy ochoczo wykonywali wszystkie polecenia pana naczelnika, jak kazał im “polubownie” załatwić sprawę to załatwiali “polubownie”, gdy im kazał zniszczyć firmę to niszczyli.

  2. ok, to wiadomo, idzie o forsę, ale jak to wyszło?! w końcu cha cha
    chory system, ustrój, władze to trzeba zmienić a nie łapać po fakcie! bo w sumie tylko tych ludzi szkoda właśnie ofiar tzw. państwa prawa… a będą następne i następne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.