fbpx

8,3% dla Konfederacji

INFO: Z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że Konfederacja powoli zyskuje coraz większe poparcie.

 

Sondaż wygrało PiS, na które chce głosować 41,1% badanych. W wyborach do Sejmu partia uzyskała 43,59%, a więc straciła prawie 2,5 pkt proc. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z poparciem 24,9%. KO w wyborach do Sejmu miała poparcie 27,4% wyborców. To strata również 2,5 pkt proc.

Pozostałe trzy partie, które weszły do Sejmu odnotowały wzrost notowań w stosunku do sejmowych wyborów. SLD plus Wiosna i Partia Razem uzyskały 15,9% głosów. To zysk od wyborów 2,34 pkt proc. PSL cieszy się poparciem 9,8%. Ludowcy zyskują od wyborów 1,25 pkt proc. Na Konfederację, chciałoby głosować 8,3% badanych; w wyborach do Sejmu Konfederacja zdobyła 6,81% głosów. To zysk 1,5 pkt proc.

 

Źródło: wpolityce.pl

4 thoughts on “8,3% dla Konfederacji

  1. Jak tam jarko, czym wyjaśnisz ten “wzrost poparcia o 1,5 p.p.”? Ja myślę, że to dzięki kontrofensywie podpaskowej oraz udanemu występowi u Michalik o głupocie kobiet.

    1. Konfederacja na nią narzeka, ale przecież każda taka metoda jest jakoś-tam “niesprawiedliwa”. Natomiast ja byłbym zdecydowanie z a tym, aby im więcej głosów zdobyło dane ugrupowanie, tym mniej ich było potrzeba na jeden mandat!

      Natomiast to, że koalicja musi mieć poparcie 8%-we, to po prostu skandal. No bo KPN coś-tam kiedyś na tym ugrał. No i co z tego? Koalicjonowanie powinno przyspieszyć krystalizację polskiej sceny politycznej, dlatego nie powinno się mu stawiać takich barier!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.