fbpx

70% przedsiębiorców nie wie o nowym obowiązku

INFO: Nawet 70% przedsiębiorców nie wie o obowiązku zarejestrowania się w bazie danych o produktach i opakowaniach – podaje money.pl.

 

Nowe przepisy odpadowe dotyczą znacznej grupy przedsiębiorców. Wystarczy, że wytwarzają śmieci, które nie są zwykłymi odpadami komunalnymi. Jeśli do 1 stycznia nie zarejestrują się w bazie danych o produktach i opakowaniach (BDO), nikt nie odbierze od nich odpadów, a Inspektorat Środowiska, który będzie kontrolował firmy pod tym względem, nakładać będzie wysokie kary. Nawet do 1 mln zł! Możliwy jest też areszt. W bazie zarejestrowało się do tej pory 155 tys. firm. Tymczasem powinno ok. 800 tys.

 

Źródło: money.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
Piotr GrembowiczPaweł Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. w tym kraju to już są tylko same obowiązki, coraz więcej i więcej jak za komuny; acha, i każdy chce wychowywać każdego – rządzić, rozporządzać, wydawać polecenia, rozkazy, obostrzenia…itp. magma!

Paweł
Użytkownik
Paweł

Wyborcy Lewicy (PO-KO, PiS z przystawkami, PSL, lewackiej trójcy) mogą sami sobie podziękować! Macie za czym głosowaliście!!!

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. trzeba chyba podziękować znowu zdaje się UE!!! No to q… dziękujemy!

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. BO RZĄDU/WŁADZY TU SENSOWNEJ NIE MA…

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

cha, bo to przecie jak dawniej a podświadomie dziś: kułaki, wrogowie ludu i trza ich tępić aż wytępić, więc tędy także można a nawet trzeba… potrzeba!; socjalizm wiecznie żywy! aż po Sąd Ostateczny! niestety RIP nam i przedsiębiorcom, sorrki! JKM! jesteś?!