fbpx

6 reaktorów jądrowych do 2040 roku

FUTURO: W 2040 r. będziemy mieli przynajmniej 6 reaktorów jądrowych – poinformował p. Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

 

– W 2040 r. będziemy mieli przynajmniej 6 reaktorów, dających przynajmniej 20% konsumowanej energii – oświadczył p. Naimski.

Jego zdaniem, program jądrowy jest ambitny, wykracza poza wiele rządów i kadencji Sejmu, “i będzie kończony przez nasze dzieci, a czasami wnuki”.

– Będzie to miarą dojrzałości naszego państwa, jeżeli będziemy w stanie utrzymać realizację tak postawionej strategii – ocenił minister.

P. Naimski podkreślił, że węgiel pozostanie jednym z głównych filarów bezpieczeństwa energetycznego i zostanie w strukturze wytwarzania nawet po roku 2040.

 

Źródło: bankier.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
YerbogadaczJackHolbornkorwinista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Yerbogadacz
Gość
Yerbogadacz

Na pewno nie i ja o to osobiście zadbam. A jeżeli ktoś ma tutaj wątpliwości – to niech sobie policzy koszt budowy i utrzymania elektrowni atomowej i węglowej. UTRZYMANIA. Nie tylko budowy. Podpowiem, że mieszkamy na węglu.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Rzucanie nieweryfikowalnymi w najbliższej perspektywie czasowej hasełkami, zawłaszczanie na swoje konto osiągnięć, które ktoś inny w dalekiej przyszłości, być może, osiągnie – to pikuś. Najlepsze, że program “będzie kończony przez nasze dzieci, a czasami wnuki” – te same, które będą spłacały kredyty za 500+ zaciągnięte przez kolegów Naimskiego u zagranicznych bankierów. Zresztą program energetyki jądrowej jest w powijakach i bardziej jako efektowne hasło wyborcze, niż realny plan. Za to urzędnicy od “koordynowania” realne pieniądze biorą już od kilku lat.

korwinista
Użytkownik
korwinista

6 reaktorów to max.2 siłownie. Jedna w Lubiatowie a druga pewnie w tym zamku w Puszczy Noteckiej.