500 plus przestaje działać

INFO: Flagowy program rządu 
w coraz mniejszym stopniu poprawia sytuację rodzin. Rząd jednak przyczyn nie analizuje – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

 

Jak wynika ze sprawozdania z realizacji w 2018 r. ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, w ubiegłym roku zaczęły się wyczerpywać pozytywne skutki programu Rodzina 500 Plus. Pierwszy raz od wejścia programu w życie w 2016 r. złamał się trend wzrostowy dotyczący dzietności. W 2016 i 2017 r. przybywało urodzeń, jednak w 2018 r. urodziło się 388 tys. dzieci, czyli o 14 tys. mniej niż w roku 2017. Spadł też współczynnik dzietności.

Dziennik zwraca ponadto uwagę na poziom ubóstwa. Rząd do niedawna chwalił się też, że dzięki 500 Plus zmniejszyła się skala skrajnego ubóstwa. Jednak w 2018 r. poziom skrajnego ubóstwa po raz pierwszy od wprowadzenia programu 500+ wzrósł i to o aż o 1,1 pkt proc. (do 5,4%) – czytamy.

 

Źródło: rp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
mir Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mir
Użytkownik
mir

To nie jest tak, że program działał, ale przestał. Nie działał od początku, jak każdy program redystrybucyjny. Nikt z beneficjentów nie zwiększył swojej produktywności dzięki programowi, więc żadna wartość dodana nie powstała. Straty z zabrania właścicielom,są większe od zysków beneficjentów od samego początku programu. Wniosek z tego taki, że każdy kto wprowadza taki program, może mieć najróżniejsze cele, ale na pewno dobro i rozwój społeczeństwa, do nich nie należą.