fbpx

Rząd daje 100 mld! – PiS po raz kolejny bohatersko pokonuje problem który sam stworzył.

Bohater Manipulacji

Wczoraj (22/06/2020) Premier Morawiecki Dumnie ogłosił kolejny gospodarczy sukces rządu.

Domyślam się, że ogromna większość (jeżeli nie całość) ze 100 mld pochodzi z drukarki NBP (a raczej z wpisów komputerowych – większość pieniędzy to wirtualne zapisy komputerowe, a nie fizyczne papierki).

To oznacza, że przeciętny Kowalski stracił około 2.632 zł (inflacja, ciekawostka podczas kryzysu mamy najczęściej deflację, więc PiS może częściowo maskować efekty dodruku powołując się na poprzednie miesiące gdy inflacja była wyższa podczas dobrej koniunktury) po to, żeby PiS mógł wpompować pieniądze w gospodarkę, czyli jakieś 20.000 na jedno z 5 mln miejsc pracy.

Skoro więc już musieliśmy zablokować gospodarkę (niepotrzebnie, ale już trudno), skoro już musieliśmy dodrukować 100 mld, to czy nie można było obniżyć na tę sumę podatków!!!

Ale jak słusznie zauważył p.Patryk Pampuch:

“Osoba posługująca się inżynierią społeczną sądzi, że cel, do którego dąży, jest ważniejszy niż prawda czy niezależność myślenia osób poddawanych manipulacji.”

– Karol Wilkosz

55 thoughts on “Rząd daje 100 mld! – PiS po raz kolejny bohatersko pokonuje problem który sam stworzył.

  1. Bo oni dajo. Oni som fajni. Bo dajom pincet płus. A tu chodzi nie o to, by dawać ale by nie zabierać. Ale mało kto to rozumie. Jakby nie zabierali byłoby biznes+, 500+ na bombelka, menelowe+, a tak to daje żont.

  2. A jak głosowali posłowie Końfederacji, gdy były głosowania w sprawie dodrukowywania tych 100 mld., czyli w sprawie rozdawnictwa w ramach tych różnych “tarcz”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.