Zgodnie z moimi przewidywaniami, największym przegranym wyborów prezydenckich został…

Artykuł z 26.06.2020

Największy przegrany…

Choć wyniki wyborów prezydenckich poznamy dopiero w poniedziałek, już wiele wskazuje, kto może być największym ich przegranym. W najnowszym sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN 24, Władysław Kosiniak – Kamysz pobił swój rekord niskiego poparcia i zanotował tylko 2 %. Tak źle jak dotąd nigdy nie było. Kto by pomyślał, że jeszcze dwa, trzy miesiące temu był on typowany jako kandydat mający najmniejszy elektorat negatywny i zarazem mający największe szanse, na pokonanie obecnego Prezydenta. Jego żona była porównywana z Agatą Dudą i przymierzana do roli pierwszej damy.

Jako centrowiec – akceptowalny dla wielu ludzi – mających na celu odsunięcie PiS-u i Dudy od władzy, osiągał kilkunastoprocentowe wyniki w sondażach. Najczęściej bywał ponad progiem poparcia organizacji, która za nim stoi, czyli Kukiz i PSL. A przy fatalnych wynikach Kidawy, pojawiały się głosy w PO, żeby to właśnie jego poprzeć jako wspólnego kandydata totalnej opozycji.

Ale „Tygrys” przygasł. Nie tylko on, drugi kandydat, za którym stoi partia, którą w Sejmie reprezentuje prawie 50 posłów – Robert Biedroń jest niewiele lepszy – ma tylko 3 % poparcia . Dlaczego tak się dzieje? Widać jak POPiS-owska machina miażdży niczym walec drogowy pozostałe partie, a słabi liderzy zostają zepchnięci na margines.

Żelazny elektorat Krzysztofa Bosaka, który osiągnął w tym sondażu 7 % i tak w takich okolicznościach trzyma się bardzo mocno, a Konfederacja utwierdza na pozycji trzeciej siły politycznej (Hołownia to Trzaskowski bis). To dobra prognoza na przyszłość.

– Dominika Korwin-Mikke

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

13
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
8 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
7 Autorzy komentarzy
sariuszsinceritasO matko !KrakusPiotr Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Gość
sinceritas

Panie JKM, jak się Pan czuje w roli popychla narodowców? Krzysiek Bosak przestaje się już certolić i upokarza Pana publicznie. Warto było skakać w czapeczce z jego nazwiskiem i robić z siebie komedianta dla nastolatków?
https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1277604689601847296

sariusz
Gość
sariusz

Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść.comment image

sinceritas
Gość
sinceritas

Dla narodowców to nie pierwszy raz, kiedy wdeptują w błoto człowieka, po którego plecach się wynosili. No i trudno, chcącemu nie dzieje się krzywda! Trzeba będzie zaakceptować rolę klauna, albo wyjść z własnej partii po raz 10-ty w karierze.

sariusz
Gość
sariusz

Poprzednie 9 razy wychodził z partii, które miały same długi a żadnych wpływów. Teraz Końfederacja ma upragnioną dotację budżetową, której Korwin tak łatwo narodowcom nie zostawi. Czyli raczej rola klauna – rapowanie, machanie maczetą, fikanie koziołków.

O matko !
Gość
O matko !
sariusz
Gość
sariusz

“Hołownia to Trzaskowski bis” w takim samym stopniu jak Bosak to Duda bis (czy raczej Duda-ultra). A jeśli chcecie mnie qce przekonać, że nie mam racji, to nie głosujcie w II rundzie na Dudę. Na razie sondaże pokazują niezbicie, że zamierzacie to zrobić.

Piotr
Gość
Piotr

Poparłem Bossaka teraz ale w drugiej turze nie poprę lgbt oraz uchodźców więc wybór dla mnie jest prosty

sariusz
Gość
sariusz

No przecież wiem. Od wielu miesięcy piszę, że Końfederacja to taki PiS, tylko że bardziej. Teraz maski spadną.

sinceritas
Gość
sinceritas

Na pewno spora część wyborców Konfederacji zagłosuje zgodnie z przekazem TVP, nic się na to nie poradzi, jednak nie wszystkie kuce są aż takimi głąbami. 5 lat temu dzisiejsi Konfederaci głosowali taktycznie, liczyli, że osłabianie Platformy utoruje im drogę do władzy jako koalicjant PiS. Teraz kalkulacja jest trochę inna, bo warunki się zmieniły – nie ma i nie będzie koalicji dopóki PiS ma takie poparcie, jakie ma. Idzie kryzys, prezydent opozycyjny pomoże osłabić i skompromitować PiS, a jeśli wygra Duda to przejdą suchą stopą. Skrzydło wolnościowe również nie poprze Dudy, niezależnie od kalkulacji, chociaż ono nie ma dominującego charakteru. Ostatecznie… Czytaj więcej »

Krakus
Gość
Krakus

W jaki sposób Trzaskowski będzie popierał LGBT oraz uchodźców jako prezydent przy obecnym Sejmie/rządzie? Chyba nie ma za bardzo ku temu uprawnień?

Zresztą, o ile dobrze pamiętam, to JKM tu kiedyś pisał, że to PiS hoduje LGBT, żeby potem z tym zjawiskiem “walczyć”. Bo gdyby naprawdę PiS chciał zatrzymać LGBT, to PiSowski minister edukacji po prostu poleciłby dyrektorom państwowych szkół, żeby żadnego LGBT w szkołach nie było. Czyli głos na Dudę to poparcie LGBT?

Slawek
Gość
Slawek

4 pozycja kandydata, który był celowo pomijany w mediach. Który w manipulowanych sondażach miał 3-4%. W uczciwych wyborach byłoby z 20%.
Najgorzej ze w drugiej turze my, wyborcy prawicy, dostaniemy wybór między kiłą a gruźlicą. I logika każe prawicy głosować na gejoluba.
Wiadomo już po co był Holownia. Zabrać głosy zmęczonych układem. Taka wrzutka z piwnicy PO. Dobrze rozegrane, bo teraz długopis raczej nie ma szans. Ale pewnie to od początku była ustawka w kuluarach. Raz my, raz wy… byle nie Polska

jarko
Użytkownik
jarko

~7% ogółem – ale ważny jest wiek wyborców. 1/4 poparcia wśród młodych. Widać, że nowe pokolenie ma dość czekania na “lepsze jutro”, dość rozdawnictwa i dość wyjazdów za chlebem.

Krakus
Gość
Krakus

Problem w tym, że np. Korwin jest nadzieją nowego pokolenia już od 30 lat.