Piątka dla wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. – Radosław Piwowarczyk

Konwencja Stambulska powinna być jak najszybciej wypowiedziana, bo nadaje się co najwyżej do wyłożenia do kuwety dla kota, a nie na poważny międzynarodowy dokument.

Miliony mężczyzn nakładających żonobijki i zacierających ręce do bicia wszystkich kobiet w Polsce – to histeryczny obraz kreślony przez Lewicę. Oczywiście nic takiego się nie wydarzy, przepisy dot. przemocy reguluje polskie prawo. Po pierwsze przemocy nie znosi się, tak samo jak biedy, ustawą. Przemoc likwiduje się edukacją na temat tego, że przemoc w każdym wydaniu, poza samoobroną, jest zła oraz odpowiednim działaniem służb i wysokimi karami. Piątka dla wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej:
❎Konwencja to w większości pobożne życzenia, żeby było dobrze i żeby przemocy wobec kobiet (a co z przemocą wobec mężczyzn?) nie było – z dużą częścią można się zgodzić, ale nie wnosi to nic nowego oraz bezcelowe powtórzenie przepisów, które już w Polsce obowiązują.
❎Konwencja przemyca ideologię gender. Walka z przemocą będzie opierać się na genderowym fake-newsie jakim jest “płeć społeczno-kulturowa”, a płeć biologiczną konwencja zupełnie ignoruje. Nie będzie zapobiegać przemocy wobec kobiet, ale tych którzy się za nie podają.
❎Konwencja zrywa z podstawowymi zasadami prawa. Po pierwsze likwiduje domniemanie niewinności i podejrzanego traktuje na równi z winnym. Po drugie wprowadza możliwość wydania wyroku w niektórych sprawach bez wysłuchania obu stron.
❎Konwencja zagraża wolności słowa i poglądów. Zakłada wykorzenienie “stereotypowego postrzegania ról mężczyzn i kobiet”. Oczywiście co jest tym stereotypem określą starsi i mądrzejsi, a wykorzenienie oznacza całkowitą likwidację.
Wykorzenienie myślenia w ten sposób musi oznaczać walkę z tymi co to te myśli posiadają. W jaki sposób już konwencja nie przewiduje, może zacznie się od “liberalnego batożenia”, a dopiero dalej będą “obozy reedukacyjne”.
❎Konwencja wprowadza źle rozumiane równouprawnienie. Jedyna równość jaka jest pożądana to ta wobec prawa, a powstałe w jej wyniku nierówności są pozytywne.
Ostatnim przejawem źle rozumianego równouprawnienia jest walka z mitem luki płacowej. Różnice w płacach na tych samych stanowiskach są niemal niezauważalne i wynikają z różnej efektywności pracy. Jeżeli wprowadzamy ustawowo identyczną płacę za pracę na tym samym stanowisku z różnymi efektami to doprowadzamy do dyskryminacji. Konwencja sobie i z tym poradziła i napisano po prostu, że dyskryminacja do której prowadzi… nie jest dyskryminacją i już. Przypomina mi to wspaniały zapis w jednym z aktów praw człowieka, iż “obie płci są równe wobec prawa, co nie wyklucza uprzywilejowania jednej z nich”. xD
▶ Hasła Lewicy o tym, że ktoś kto chce wypowiedzieć Konwencję Stambulską, popiera bicie kobiet są po prostu podłe i niegodne poważnej debaty polityczno-społecznej.
Więcej na temat samej konwencji z konkretnymi cytatami w artykule na nczas-ie.

#KonwencjaStambulska powinna być jak najszybciej wypowiedziana, bo nadaje się co najwyżej do wyłożenia kuwety dla kota,…

Opublikowany przez Radosław Piwowarczyk Niedziela, 26 lipca 2020

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
Nonickandrewsinceritassariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

Gdyby to pis postulował wypowiedzenie tej konwencji to chyba tylko na złość PO która ją swego czasu rzutem na taśmę, w obliczu oddania władzy, ratyfikowała . Ale pis, choć wredny, to już chyba nie czuje się za to obrażony a samą konwencję nawet nie olewa tylko zwyczajnie zapomniał że jest, więc po kiego to teraz ruszać? Spiritus movens jest ziobro więc jakby to nie jest jakaś ważna polityczna akcja tylko takie spontaniczne (jakoś nie sądzę by kaczor mu kazał) ujadanie ratlerka. Teraz pis musi się do tego ujadania jakoś odnieść ale musi się sekundę zastanowić o co “ratlerkowi” chodzi –… Czytaj więcej »

andrew
Gość
andrew

A jak ta konwencja wpływa na życie i dobrobyt zwykłego człowieka

sariusz
Gość
sariusz

A mnie zastanawia, dlaczego raptem teraz, w środku sezonu ogórkowego KońPiS przypomniał sobie o tej jakiejś zapomnianej konwencji. Nie można poczekać do jesieni z tym biciem żon? Może chodzi o zapędzenie qców z powrotem do zagrody, bo połowa z nich coś się za bardzo rozbrykała i kopie nie tego, kogo trzeba.

sinceritas
Gość
sinceritas