fbpx

Polska wyprasza pracowników z Korei Północnej

INFO: Polskie władze wycofują zgody na pobyt w naszym kraju obywateli Korei Północnej, podaje serwis forsal.pl.

Wojewodowie wydali już 112 decyzji o anulowaniu zezwoleń na czasowy pobyt osób z reżimu JE Kim Dzong Una. Kolejne postępowania są w trakcie. W 2017 r. znaleziono 264 obywateli Korei Północnej pracujących w Polsce (szacuje się, że może być ich w sumie ok. 350). W działania są zaangażowane też Główny Inspektorat Pracy, Straż Graniczna i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Cały proces został zapoczątkowany w 2016 r., gdy wstrzymano wydawanie dokumentów pozwalającym im na pracę na terenie Rzeczypospolitej. Jest on elementem wypełnienia sankcji ONZ, które zobowiązują członków organizacji do wydalenia obywateli Korei Północnej ze swoich krajów.

"Zainicjowałem usuwanie pracowników Kima z Polski! Absolutnie jestem przeciwko zatrudnianiu obywateli Koreańskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej w Polsce, bo większość z nich jest albo okradanych przez reżim (wspieramy ich dewizami), albo ma inne np. wywiadowcze zadania w Polsce. Nie można wspierać reżimu" – skomentował na FB WCz. Tomasz Jaskóła z Kukiz'15.

Zobacz także:Polska zamyka rynek pracy dla obywateli Korei Północnej i Skąd Korea Północna bierze pieniądze?

Źródło: forsal.pl

Opracował: Kuba Klimkowicz

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o