fbpx

INFO: Najnowsze dane satelitarne pokazują, że od końca lat 90. XX w. na świecie nie odnotowano ocieplenia na alarmującym poziomie.

Wg dwóch zestawów danych satelitarnych ocieplenie klimatu na Ziemi jest znacznie łagodniejsze niż przewidywała ONZ oraz część badaczy klimatycznych. Z zestawu danych RSS wynika, że od grudnia 1996 r. trend ocieplenia wynosi zaledwie 0,01 stopnia Celsjusza na stulecie. Drugi zestaw danych przygotowali badacze z Uniwersytetu Alabamy. Jeśli zestawić oba, to od 1990 r. temperatura na Ziemi wzrosła o 0,35 stopnia Celsjusza (1,37 stopnia na stulecie). To o ok. połowę mniej niż przewidywała ONZ.

– System RSS pokazuje, że od 220 miesięcy nie ma globalnego ocieplenia. Mowa tutaj o okresie od grudnia 1996 do marca 2014 r. – powiedział p. Krzysztof Monckton, znany brytyjski sceptyk klimatyczny. – Globalne ocieplenie od 1900 r. jest na poziomie 0,8 stopnia Celsjusza. Mieści się to w ramach naturalnych okoliczności i może nie mieć wcale wiele wspólnego z naszą działalnością – dodał.

Źródło:dailycaller.com

Opracował: Jarosław Wójtowicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x