fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Po obrzydliwym ataku na Polskę internauci przypomnieli, że również w przeszłości p. Jan Tomasz Gross zapisał się negatywnie na kartach polskiej historii, donosząc w 1968 r. na swoich przyjaciół żydowskiego pochodzenia – podaje tvp.info.

Internauci opublikowali fragmenty donosów p. Grossa. Okazuje się, że w swoich donosach p. Gross dosłownie „sypał” nazwiskami kolegów. P. Gross donosił m.in. na pp.: Jana Lityńskiego, Adama Michnika, Andrzeja Kuronia (brat śp. Jacka Kuronia), Seweryna Blumsztajna, Andrzeja Rapaczyńskiego, Jacka Kuronia, Karola Modzelewskiego i wielu innych.

– W czasie mego pobytu w Paryżu spotkałem się z Ewą Zarzycką i Janiną Rybą, ale razem z nimi nie wyjeżdżałem. Oprócz tego na początku 1967 roku pojechałem razem z Mirosławem Sawickim i Sewerynem Blumsztajnem do Kampinosu tzn. do Schroniska PTTK w Puszczy Kampinoskiej. (…) Jeżeli idzie o Adama Michnika to wyjaśniam, iż jego w Kampinosie nie było, chociaż o naszym wyjeździe wiedział. Według mnie wszyscy zebrani byli studentami Uniwersytetu Warszawskiego i znali się między sobą – czytamy w donosie p. Grossa.

Zobacz także: Gross w obrzydliwy sposób uderza w Polskę

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x