Gubernator Dakoty Płd – Nie dla Nakazu Pozostania w Domu

FILE - In this Jan. 2019 file photo, South Dakota Gov. Kristi Noem speaks in Pierre, S.D. Noem said in a statement Thursday, Oct. 24, 2019, that as part of the state's settlement with the American Civil Liberties Union, the state will not enforce parts of the laws that made it a crime to direct or encourage others to "riot." The ACLU sued over the laws, saying they infringed on free speech rights. (AP Photo/James Nord, File)

Kristi Noem, Gubernator Dakoty Południowej , podchodzi do epidemii koronawirusa z rozsądkiem i bez zbędnych emocji. Podczas piątkowej konferencji (3 kwietnia, 2020) powiedziała: 70% populacji Południowej Dakoty może zarazić się COVID-19 (koronawirusem). Stanowy nakaz pozostanie w domu nie jest wart zakłóceń, które spowoduje, nawet biorąc po uwagę, że takie rozporządzenie pomogłoby spowolnić rozprzestrzenianie się choroby.

Noem podniosła swoje przewidywania, ilu spośród prawie 900 000 mieszkańców Dakoty Południowej zarazi się tą chorobą, mówiąc, że od 30% do 70%. Stan przygotowuje się do 5000 hospitalizacji, kiedy choroba ma osiągnąć szczyt zachorowań w połowie czerwca.

Pomimo niepokojących prognoz Noem ​​planuje utrzymać Dakotę Południową wśród mniejszości stanów, które nie wydały nakazu pozostania w domu, licząc na to, że szpitale stanowe będą gotowe poradzić sobie z maksymalnym atakiem infekcji. Uznała, że ​​nakaz pozostania w domu spowolniłby rozprzestrzenianie się wirusa i przesunąłby szczyt infekcji na później, ale​​ uważa, że ​​nie warto przedłużać zamknięcia szkół, powstrzymywać ludzi od pracy lub zakłócać  codzienne życie.

Gdy reporterzy zapytali, na ile przewiduje liczbę ofiar śmiertelnych, Noem odmówił podania konkretnej liczby, ale odniósła się do szacunków Sekretarza Zdrowia Kim Malsama-Rysdona, że ​​śmiertelność może wynosić od 0,5% do 3%. Według tych liczb liczba zgonów wynosiłaby między około 1325, przy 0,5% z 30% wskaźnika zakażeń, a 18 000, przy 3% z 70% wskaźnika zakażeń. Noem dodała, że ​​ma nadzieję, że leczenie wciąż opracowywane dla koronawirusa zmniejszy liczbę umierających osób.

Lekarze z trzech największych zakładów opieki zdrowotnej w stanie dołączyli do Noem na konferencji prasowej, zaoferowali wsparcie dla jej planu, mówiąc, że pracują nad rozszerzeniem możliwości swoich szpitali.

W dalszym ciągu prosili ludzi, aby pozostali w domu, jeśli to w ogóle możliwe, choć Noem polega raczej na zachęcaniu ludzi do wzięcia na siebie osobistej odpowiedzialności, niż na zamykaniu firm lub o wprowadzaniu godzinie policyjnej.


Wyżej opisany przykład świetnie obrazuje różnicę pomiędzy lewicą, a prawicą. Lewica sięga niemal, że z automatu w razie problemów i trudności po państwowe zakazy i nakazy jako remedium na całe zło, a prawica zachęca i informuje, a w ostateczności posiłkuje się państwowym aparatem przymusu. Dlaczego, więc PiS nadal nazywa swój obóz neo-sanacji “Zjednoczoną Prawicą” pozostaje tajemnicą bo ani oni zjednoczeni, ani nie prawica. Czyż ich reakcja na epidemię koronawirusa nie jest najlepszym tego dowodem? Mądremu dwa słowa wystarczą, a głupiemu to i referatu mało, jak powiedział Sofronow” cytowany przez bohatera Alternatyw 4, Stanisława Anioła.

 

Źródło bazowe artykułu – https://apnews.com/e2f98bdf661ec243a27ff5f5f738359d

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
4 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
PI GrembowiczWstrząśnięty nie Zmieszany Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wstrząśnięty nie Zmieszany
Gość
Wstrząśnięty nie Zmieszany

Izolacja w Dakocie 🙂

Stan o powierzchni 2/3 Polski i z niecałym milionem mieszkańców – jak ich można jeszcze bardziej izolować jednego od drugiego ???

PI Grembowicz
Gość
PI Grembowicz

Kobieta, zatem może mieć więcej racji niż głupi demosrata, socyalista czy nasz zafajdany parlamentarzysta! One myślą bardziej racjonalnej, pragmatyczniej czy praktyczniej niż my faceci, ród, jaki niestety upadł, co widać na co dzień! Z wyglądu, czynu, słowa!

PI Grembowicz
Gość
PI Grembowicz

Ładna… typowo semicka uroda, te amerykanki mają to coś w sobie…
My już som Amerykany?!

PI Grembowicz
Gość
PI Grembowicz

Darwinizm ‘a la USA and femina!

PI Grembowicz
Gość
PI Grembowicz

Ratujcie kobiety! Dziś to stare hasło jest szczególnie aktualne, i te głównie młodsze, zdolne do rozrodu, cha cha, darwinizm, równie wiecznie żywy!

PI Grembowicz
Gość
PI Grembowicz

Dakota, Texas, darwinizm uber alles!