fbpx

Rewolucja komunistyczna w USA? W Seattle powstała “Strefa Autonomiczna Capitol Hill”.

Strefa Autonomiczna Capitol Hill

W centrum Seattle z kilku ulic protestujący utworzyli enklawę polityczną pod nazwą Capitol Hill Autonomous Zone (CHAZ), czyli “Strefa Autonomiczna Capitol Hill”. (Poniżej 1 min wprowadzenie do tematu).

“Strefa Autonomiczna” miała być spełnieniem utopijnych marzeń amerykańskich lewiców, jednak realia “Strefy” zaczynają coraz bardziej przypominać dobrze znany problemy i sprzeczności występujące w państwach komunistycznych.

 1. “Strefa Autonomiczna” jest ogrodzona prowizorycznymi barierami pomimo krytyki protestujących wobec utrzymywania granic między państwami i postulatu zbudowania muru USA-Meksyk przez Donalda Trumpa.
 2. Protestujący nie wpuszczają policji na teren “Strefy” i domagają się jej likwidacji, ale nie przeszkadzało im to w utworzeniu własnych uzbrojonych oddziałów.
 3. Rozdają jedzenie i ubrania za darmo (pewnie wszystkie zrabowane z okolicznych sklepów), ale żądają darmowego szkolnictwa wyższego i opieki zdrowotnej, opłacaną pod przymusem przez kogoś innego oczywiście.

Sytuacja w mieście jest trudna szczególnie, że Burmistrz Seattle, Jenny Durkan nazywa okupujących “Strefę” Patriotami. Natomiast Prezydent Donald Trump nazwał protestujących “krajowymi terrorystami” i dodał na Twitterze, że jeśli władze nie rozprawią się z nimi, to podejmie działania. Na razie nie widać, żadnych konkretnych działań z żadnych stron, ale jedno jest pewne. To się nie może dobrze skończyć.

– Karol Wilkosz

 

 

 

 

392 thoughts on “Rewolucja komunistyczna w USA? W Seattle powstała “Strefa Autonomiczna Capitol Hill”.

 1. [url=https://prednisoneforsale.store/#]prednisone over the counter uk[/url] order prednisone

 2. [url=https://zithromaxforsale.shop/#]generic zithromax 500mg india[/url] zithromax generic cost

 3. Aby komentować kliknij tytuł na stronie głównej prawym klawiszem i wybierz “otwórz w nowym oknie prywatnym”.

   1. Czyli wszędzie będzie pełno takich debili jak Ty? No to lepiej żeby ten komunizm nie wygrał :)haha

   2. chciałbyś socialisto 😀
    dodam że właśnie przez takie poglądy lewe jak twoje właśnie USA się stacza 🙂

 4. Jeden głupek nie rozumie że aby wybuchła rewolucja komunizm musi już być a drugi że chodzi o kontrrewolucję(było wielokrotnie mówione!) antykomunistyczną.

 5. Ma Pan, Panie Karolu, niestety wielkie braki w wykształceniu w dziedzinie korwinizmu-mikkizmu, dlatego pisze Pan i mówi rzeczy całkowicie z nim sprzeczne. Otóż w USA nie może wybuchnąć “rewolucja komunistyczna’, bo komunizm w USA już jest – przynajmniej tak Pana szef głosi od wielu lat. “USA to kraj w którym już w latach 70 zrealizowano program polityczny Amerykańskiej Partii Komunistycznej” https://wolnosc24.pl/2017/01/17/korwin-uwaza-ze-usa-to-kraj-komunistyczny-a-chrl-kapitalistyczny/
  Jedno z dwojga, albo Korwin nie ma racji głosząc, że w USA jest komunizm, albo Pan, Panie Karolu nie ma racji, głosząc, że tam właśnie wybucha rewolucja komunistyczna. Jak to jest, Panie Karolu? Kto gada bzdury?
  Zdezorientowany.

  1. Komunizm w USA jest jak najbardziej. Maja prezydenta jako dyktatora, maja uklady z Rosją, konkurencja komunistyczna w chinach ma się dobrze o trzeba ja zniszczyc wedlug Trumpa. Niby Demokracja ale jednak Komunizm. Tak naprawde to owinno byc za czasow króla. I kazdy mial by te same zdanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.