Koronawirus powstał w laboratorium? Pierwsze przecieki dotyczące powstania SARS-CoV-2.

Podajemy pierwsze przecieki dotyczące powstania koronawirusa.

KORONAWIRUS

Dzięki wysiłkom naszych kolegów, którzy na tym etapie sprawy chcą zachować anonimowość, zaczynają ukazywać się pierwsze przecieki dotyczące powstania koronawirusa i tego jego nagłego pojawienia się.  Weszliśmy w posiadanie materiałów PAN oraz AGH w Krakowie, z których niezbicie wynika, że już w latach 2000 – 2005 prowadzone były w skali przemysłowej badania nad redukcją siarki w węglu metodą hodowli stosownych struktur bakteryjnych. 

Jest to zresztą  wynalazek opatentowany, a właściwie to był, bo prawa patentowe wykupiła KWK Janina w Libiążu w roku 2000. Obszar o powierzchni ponad 2 ha został pokryty warstwą silnie zasiarczonego miału, po czym wprowadzono tam kulturę bakterii, która przetwarzała niezwykle skutecznie tzw. luźną siarkę w trwałe związki, które w spalaniu nie wytwarzały tlenków siarki i przechodziły wprost do popiołu.  Była to działalność wysoce opłacalna i setki tysięcy  ton „niesprzedawalnych” zasiarczonych miałów udało się dyrekcji kopalni dość łatwo upłynnić na polskim rynku.  Prace te prowadził i nadzorował z ramienia kopalni inżynier Jacek Kałuża, późniejszy członek zarządu Nadwiślańskiej Spółki Węglowej.

Po tym sukcesie grupa naukowców z AGH ( w tym znany w górnictwie prof. B – ke) postanowiła wyjść naprzeciw poważniejszemu zagadnieniu i zająć się likwidacją nadwyżki produkowanego przez przemysł dwutlenku węgla stosując  metody biodegradacji z uwzględnieniem kolonii właśnie bakterii i wirusów.  Po kilku latach prób naukowcy z AGH uzyskali pierwsze mierzalne w skali przemysłowej stanowisko laboratoryjne operujące wirusem, który właśnie pochłaniał dwutlenek węgla (żywił się nim) wydzielając tlen (O2) oraz węgiel (C) – węgiel w swej postaci ultra czystej, nie istniejącej w przyrodzie poza diamentem.  I tu nastąpił przełom, bo stało się oczywiste, że ten węgiel po procesowy, poddany wysokiemu ciśnieniu i wysokiej temperaturze, krystalizuje i przechodzi właśnie w formę najprawdziwszego diamentu.  Sprawa okazała się fenomenalnie opłacalna, ekologicznie i finansowo, stąd zresztą polska nazwa KORONAwirus,  bo korona w języku polskim była zawsze elementem władzy, majestatu i bogactwa.

Podobno silne tarcia występujące wśród naukowców prowadzących ten temat dotyczyły sposobu jego patentowanie lub właśnie utajnienia oraz sposobu finansowania dalszego rozwoju kolonii koronawirusa.  Wicepremier Gowin nie zgodził się na dodatkowe dotacje i wreszcie, po ponad półrocznych tajnych negocjacjach z ambasadą Chin w Polsce, Chiny zakupiły technologię, ale postawiły twardo warunki finansowe:  zaliczka, a potem procent od sprzedaży.     Z kolei strona polska była zobowiązana do uruchomienia pierwszej linii produkcyjnej na koszt strony Chińskiej w Chinach.

Ze zdobytych informacji wynika niezbicie, że właśnie w prowincji Wuhan rozpoczęto pierwsze próby i że wbrew regulaminowi postępowania, właśnie Chińczycy przekroczyli wartość graniczną ciśnienia, bo chcieli uzyskać wyższą wydajność krystalizacji węgla i wyższą produkcję diamentów.  Do wycieku doszło na dokładnie 2 tygodnie przed pierwszymi zgłoszonymi przypadkami zachorowań.  Prokuratura nie potwierdza ani nie zaprzecza tym doniesieniom, nie chce się w tej sprawie kontaktować z naszymi dziennikarzami, koncern TAURON, obecny właściciel KWK Janina, milczy. Milczy też otoczenie rektora AGH i nawet nie można się umówić na spotkanie.  Profesor B..ke przebywa podobno za granicą, właśnie w Chinach.  Będziemy informować o dalszym rozwoju naszego śledztwa.

Paweł  Śląski

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

32
Dodaj komentarz

avatar
16 Tematy komentarzy
16 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
25 Autorzy komentarzy
LeszyWstrząśnięty nie zmieszanyPiotrazbiPrzemysław Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
azbi
Gość
azbi

myślałem że ja tylko pije 🙂 ale z autorami no to cyk

Przemysław
Gość
Przemysław

Swoim braniem na poważnie treści tego artykułu udowadniacie Państwo czytelnicy poziom swojej inteligencji. Jak daleko trzeba być od średniej krajowej, żeby nie wyczuć ironii i żartu płynących z tekstu? Pozdrawiam autorów.

Lepper
Gość
Lepper

W Klewkach lądowali talibowie

Wiesław
Gość
Wiesław

Co to wogóle za pierdoły xdddd

Nonick
Gość
Nonick

Organizmy żywe pochłaniają CO2 i wydzielają tlen… Może in vitro uzyskuje się jakieś rewelacyjne wyniki co do czystości węgla, ale samo w sobie jest to odkrycie na miarę sztaudyngerowskiego “mędrca który nie wiedział…” albo tego gościa co nie wiedział że mówi prozą. Otóż węgiel z CO2 z powietrza pozyskują wszystkie części zielone roślin. Uprzedzając zbędną dyskusję, dla wszystkich kretynów twierdzących że drzewa nie redukują CO2 do węgla i tlenu zagadka: dlaczego drewno się pali?

Piotr
Gość
Piotr

Słusznie.

Wstrząśnięty nie zmieszany
Gość
Wstrząśnięty nie zmieszany

Drewno się pali – ponieważ jest w nim takie coś nazwijmy to “palnik” – na podobieństwo teorii “cieplika”…

Leszy
Gość
Leszy

Wirus nie jest organizmem żywym.

Dawid
Gość
Dawid

Ten tekst to propokazja KM do myślenia – zgodnie z tym co pisał, głupota napędza ludzi 🙂

sariusz
Gość
sariusz

Zwolenników teorii spiskowych zachęcam do wpisywania teorii na temat “dlaczego Korwin zamieścił ten kretyński wpis”. Z dotychczasowej dyskusji poniżej wychwyciłem następujące teorie:
1/ bo tak się zna na wirusach, jak na zmianach klimatu;
2/ bo myślał, że jest 1 kwietnia;
3/ bo se robi jaja;
4/ bo to wariat;
5/ bo jego asystent wykonuje polecenie ośmieszania
6/ bo sobie z nas kpi
Ze swej strony proponuję jeszcze następujące hipotezy:
7/ za tydzień wybory – protokół 1% (ale czy to zadziała na Bosaka?)
8/ kosmici zhakowali mu mózg
9/ boli go ząb
10/ a chuj cię obchodzi, co on wypisuje
11/ Inne (napisz jakie)
Bardzo proszę o odpowiedzi.

sinceritas
Gość
sinceritas

JKM ma rację twierdząc, że nazwa “koronawirus” jest nieprzypadkowa gdyż ma kojarzyć się z bogactwem. Myli się jednak w szczegółach: autorom nie chodziło o koronę królewską, lecz o cenione przez koneserów piwo Corona.

Ech
Gość
Ech

Na gospodarce Pan się zna. Uwagi nieraz są celne a przemyślenia warte zapamiętania. Ale takich pierdół, jak powyżej -dawno nie czytałem. Nawet gimbus wie, że wirus nie jest istotą żywą – jak może się czymś “żywić”?? Wirus potrzebuje żywej komórki, w dodatku takiej, do której jest się w stanie dostać i zmienić jej DNA. W jednym tylko celu – replikacji samego siebie. A nie produkcji diamentów… Przestańcie zatrudniać debili, bo wasza pisanina zbliża się poziomem do do artykułów z Onetu.

zxzdasdsa
Gość
zxzdasdsa

korona – symbol bogactwa hahahahaha, skąd u Pana takie poczucie humoru Panie Januszu?

adalbert
Gość
adalbert

No kretynizm, coronavirus to też po Polsku? Panie Januszu, był Pan 20 lat temu z wykładem na SGH.. o gospodarce – świetnym. Ale dzisiaj w moich oczach zjechał Pan na parter albo i na -1.

Mario
Gość
Mario

Data artykułu 2 Maja, a powinien być 1 kwietnia.

sinceritas
Gość
sinceritas

JKM tak samo zna się na wirusach, jak na wszystkim innym, np. zmianach klimatu czy też przenoszeniu poglądów przez plemniki. Prawdziwy z niego Janusz.

Kołczan
Gość
Kołczan

Jakbyś nie wiedział, to naukowcy udowodnili, że z tymi plemnikami miał rację.

sinceritas
Gość
sinceritas

Świetnie, podasz link?

aaa
Gość
aaa

Korwin sobie robi jaja a wy to łykacie błazny

sinceritas
Gość
sinceritas

Pewnie że robi sobie jaja, tak jak Trump gdy mówił o wstrzykiwaniu odkażaczy. Ludzie nie mają poczucia humoru i nie rozumieją, że ci wszyscy prawicowi politycy są tak naprawdę jednym wielkim żartem.

sariusz
Gość
sariusz

Tak przypuszczałem. Chińczyki same by nie wymyśliły tego wirusa – zrobił to premier Gowin mając przez cały czas zatroskaną minę. Chińczyki tylko dostarczają maszty 5G, które wirusa rozpylają.
A tan na poważnie: Jak to jest, że każdy kto współpracuje z Korwinem okazuje się wkrótce albo złodziejem (jak kiedyś Wipler) albo wariatem zamieszczającym jakieś nieprawdopodobne brednie, jak teraz Wilkosz? No chyba, że ten tekst, to jakaś wyrafinowana intelektualna prowokacja, albo spóźnione o miesiąc prima aprilis.

sariusz
Gość
sariusz

Właśnie przeczytałem na FB Korwina, że to on zamieścił ten tekst. Tak więc przepraszam pana Wilkosza – to nie pan jest wariatem.

adalbert
Gość
adalbert

makabra

korwinista
Użytkownik
korwinista

Pan asystent sobie jaja robi albo wykonuje polecenie ośmieszania. Takiej perełki żaden pismak nie przeoczy.

sariusz
Gość
sariusz

Korwin na swoim FB oświadczył, że to on zamieścił ten tekst a więc to nie asystent sobie jaja robi.

Red_Monarch
Gość
Red_Monarch

Rosja + Chiny = Prawica
UE + USA = Lewica

peer
Gość
peer

Rety co za brednie.
Wystarczy doczytać do
“operujące wirusem, który właśnie pochłaniał dwutlenek węgla (żywił się nim) wydzielając tlen (O2) oraz węgiel (C)”
Tak się składa, że wirus to nie bakteria i niczym się nie żywi, bo właściwie to on nie żyje. Pasywnie atakuje żywą komórkę. Właściwie jest przez nią wchłaniany i tam uruchamia swój program namnażania.
Pan Korwin sobie z nas kpi.

Marian
Gość
Marian

Nie mogę się doszukać powiązania produkcji diamentów z wirusem zarażającym ludzi – jakimkolwiek.

Piksletowy
Gość
Piksletowy

Czesto rozne gatunki bakterii “wspolpracuja” z innymi gatunkami bakterii np. tworzac biofilm. W tekscie jest zbyt ogolnikowo napisane zeby wierzyc tej teorii spiskowej jednak warto sie jej ewentualnie przyjrzec, dlaczego? Wszystko opiera sie o technice genetycznej mutacji do tego obecny jest tu czynnik ludzki. Labolatoria ktore prowadza badania np. nad GMO maja ogromne restrykcje i aby placowka dostala zezwolenie nad takim rodzajem badan musi spelnic ogromne wymogii, dzieje sie tak m.in. z powodu ryzyka wydostania sie superchwastu(doczytajcie sobie o tym) z labolatorium do srodowiska czego skutki nie bylibysmy w stanie przewidziec. W tej teorii za malo podanych jest szczegolow aby… Czytaj więcej »

Tony
Gość
Tony

o to, to. Gdy doszedłem do tego miejsca i przeczytałem tą brednię to pomyślałem; wpis jest ani chybi o teoriach spiskowych i na końcu Janusz napisze “haha proszę Państwa oto przykład – jak łatwo jest kreować różne bzdurne teorie w mediach”…
A jednak najwyraźniej nie – JKM tak na poważnie 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Rafal
Gość
Rafal

likwidacją nadwyżki produkowanego przez przemysł dwutlenku węgla stosując metody biodegradacji z uwzględnieniem kolonii właśnie bakterii i wirusów… zdanie wcześniej. Nikt nie mówi tutaj o samych wirusach ale o mieszance obydwu.

Mi bardziej nie pasuje fakt przemiany węgla w diament… Bo to już dawno jest możliwe… jest nawet firma która zmienia twoje prochy w diament… Ale kwestia podobno jest nie opłacalna. Ciekawi mnie jak bardzo uprzemyslowiony i wydajny miałby być to proces.

Fag
Gość
Fag

Bakterie jeśli mogą współpracować to jedynie z wirusami bakteryjnymi, tzw. bakteriofagami. One natomiast niezdolne są do infekcji komórek eukariotycznych, ludzkich. Najmniej sensowna teoria spiskowa jakie ostatnio powstały xD