fbpx

Koronawirus: Chiny korygują liczbę zgonów w Wuhan ale nowe dane nadal 16-krotnie zaniżone

Chiński rząd przyznał, że liczby zgonów na koronawirusa, które raportował w Wuhan, nie były dokładne.

„Chiny skorygowały oficjalną liczbę zgonów z powodu koronawirusa, dodając około 1 290 zgonów w Wuhan, mieście, w którym wirus pojawił się po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku”. Bloomberg News donosi: „Dodatekowa liczba zgłoszona w piątek przez media państwowe, podnosi ogólnokrajową liczbę ofiar śmiertelnych w Chinach do 4636, większość ofiar pochodzi z prowincji Hubei, w której znajduje się miasto Wuhan”.

“Jak stwierdzono w raporcie, wszystkie dodatkowe zgony zostały policzone w Wuhan, a późne zgłaszanie zgonów wynika z kilku powodów ”. „Po pierwsze, niektórzy pacjenci zmarli w domu bez wizyty u lekarza lub poddania się testom na obecność wirusa, ponieważ w szczytowym okresie epidemii szpitale były pełne”.

Nowe liczby zgłaszane przez Chiny nadal prawdopodobnie są znacznie niższe od rzeczywistych. Washington Post oszacował, że w pierwszym tygodniu kwietnia, rzeczywista liczba zgonów w Wuhan była 16 razy wyższa niż liczba zgonów podana przez chińskie władze.

Spustoszenie pandemią koronawirusa  oficjalnie pochłonęła 2563 życie w Wuhan.  Aczkolwiek, dowody wyłaniające się z miasta po dwumiesięcznej hibernacji sugerują, że rzeczywista liczba ofiar śmiertelnych jest znacznie wyższa.

Korzystając ze zdjęć opublikowanych w Internecie, osoby odpowiedzialne za media społecznościowe oszacowały, że od 23 marca domy pogrzebowe Wuhan zwracały 3500 urn dziennie. Oznaczałoby, że to liczba zgonów w Wuhan wynosi około 42 000 – czyli 16 razy więcej niż oficjalna liczba. Kolejne szeroko rozpowszechnione obliczenia, oparte na kalkulacji kremacji w 84 piecach w Wuhan pracujących nieprzerwanie i każdej kremacji trwającej godzinę, liczba ofiar wyniosła 46,800.

Przedstawiciele wywiadu USA poinformowali Bloomberg News na początku miesiąca, że Chiny celowo nie podały prawdziwej danych odnośnie koronawirusa. W zeszłym miesiącu The Daily Mail poinformował, że brytyjski premier Boris Johnson został poinformowany, że Chiny znacznie zaniżyły rzeczywistą liczbę zarówno przypadków, jak i zgonów.

The Daily Mail poinformował:

Boris Johnson został ostrzeżony przez doradców naukowych, że oficjalnie zadeklarowane chińskie statystyki dotyczące liczby przypadków koronawirusa mogą być „zaniżone 15–40 razy”. Brytyjski gabinet uważa, że Chiny starają się wzmocnić swoją potęgę gospodarczą podczas pandemii dzięki „drapieżnym ofertom pomocy” krajom na całym świecie.

„Szacunek naukowca AEI, doktora Dereka Scissorsa, który został zamieszczony w artykule opublikowanym w poniedziałek wieczorem w The Wall Street Journal” – „Szacuje się, że Chiny miały co najmniej 2,9 miliona przypadków koronawirusa„ poza Hubei ”, czyli w prowincji, w której znajduje się Wuhan. Chińskie dane są po prostu zakłamane.

Śmiertelność pozostaje niestety nierozstrzygnięta, ale rozmiar Chin przesłania nawet wysoki wskaźnik. Śmiertelność COVID-19 Hubei powinna być dość wysoka z powodu oczywistej niezdolności do przygotowania się i początkowego przytłoczeniai szacuje się ją na 4,7 procenta. 

 

Źródło bazowe artykułu: The Daily Wire – dlvr.it/RTxpjk

122 thoughts on “Koronawirus: Chiny korygują liczbę zgonów w Wuhan ale nowe dane nadal 16-krotnie zaniżone

  1. 84 (piece) x 24 (godziny) = 2016 (ciał/dobę) .
    Jeśli mieliby zwracać 3500 urn dziennie, to trzeba ich trochę szybciej kremować – osobę na 35 minut.

  2. Nie rozumiem. Podobno brakuje lekarzy, a jeszcze bardziej pielęgniarek. Jest ich w Polsce – statystyki nie kłamią – ponad 2 razy mniej w przeliczeniu na łóżko chorego w szpitalu, niż w USA. Ze względu na brak personelu w DPS-ach, wojewoda mazowiecki, którym jest lekarz Konstanty Radziwiłł, kieruje NAKAZY pracy do lekarzy i pielęgniarek! STALINIZM WRÓCIŁ! A tymczasem… Jeden telefon od Trumpa do Dudy i wysyłamy – jakby to nie byli wolni ludzie wykonujący WOLNY ZAWÓD, ale maseczki – ich do USA!!! A co z nakazami pracy w Polsce?… Zagrozić strajkiem i to natychmiast powinni pracownicy Opieki Medycznej w Polsce! Podkreślam: Opieki Medycznej, a nie żadnej “Służby Zdrowia”, bo żadną służbą nie są i nie mają żadnej służby przywilejów. Cały świat posługuje się nazwą Medical Care… Uważam, że mają okazję wreszcie SKUTECZNIE zastrajkować i wywalczyć, co im się SŁUSZNIE należy! Oni, a nie górnicy, rolnicy, pi. er. dolnicy!!! Oni, a nie stoczniowcy, pseudodziennikarze, politycy!!! To oni NAPRAWDĘ CZYNIĄ DOBRO I TO ONI JEDYNIE OKAZUJĄ SIĘ NIEZBĘDNI. Powodu do strajku dostarczają sami Polacy, a zwłaszcza rządzący: Nie rozumiem, dlaczego portal, dalej przemilcza skandaliczny zamach na WOLNOŚĆ OSOBISTĄ, jaki dokonuje wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Rozesłał on do 150 osób, lekarzy i pielęgniarek. NIEzatrudnionych w DPS-ach, NAKAZY PRACY w nich. A więc powtórka, jak za Stalina… Wtedy w Polsce otrzymywało się nakazy pracy, a konstytucyjną swoboda zawierania umów nie obowiązywała. Rozumiem, że brakuje kadr, ale niech pan wojewoda, lekarz z wykształcenia, da OSOBISTY PRZYKŁAD ryzykowania WŁASNYM ŻYCIEM I ZDROWIEM! Wolnościowcy chyba rozumieją, o ile naprawdę nimi są, że NIEWOLNICTWO jest złem. No i tak nic nie załatwi – po otrzymaniu skandalicznych nakazów zgłosiło się zaledwie 30 osób. Sprawę uczciwie i skutecznie załatwiłoby ubezpieczenie WOLUNTARIUSZY na wypadek choroby i śmierci, i np. niemożności spłaty przez osierocone dzieci kredytów hipotecznych. Sprawę załatwiłoby nie zmuszanie nikogo, ale UCZCIWE WYNAGRADZANIE wolnych ludzi. Chętni do pracy znaleźliby się od razu.

    1. Duda po prostu walczy o elektorat polonii z Czikago, której wydaje się, że dzięki PiS Polska stała się potęgą. Jako odrealniony emigrant coś powinieneś wiedzieć o tym, jak łatwo się Wami manipuluje, czyż nie?

  3. Gdyby od razu zaczęli lać gumą, to wielu ludzi by wyleczyli. Do tego lewatywa zrobiona gumową gruszką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.