fbpx

Jakub Kulesza stanął w obronie ciężarnej kobiety! “Sam bym nie uwierzył”

INFO: Poseł partii KORWiN i Konfederacji Jakub Kulesza stanął w obronie ciężarnej kobiety, która przez ZUS została pozbawiona opieki zdrowotnej. ” Takie rzeczy dzieją się naprawdę, mam dokumenty na biurku bo inaczej sam bym nie uwierzył.” – powiedział poseł. 

Poseł Jakub Kulesza na swojej stronie na Facebooku opisał dosyć absurdalną sytuację. Chodziło o kobietę w ciąży, której ZUS pozbawił opieki zdrowotnej. Kobieta przebywała na zasiłku chorobowych, a później na urlopie macierzyńskim. ZUS twierdzi, że kobieta w tym czasie powinna prowadzić działalność, która przynosi zyski.

Jeżeli tego nie robiła tzn., że nie prowadziła działalności gospodarczej. Dziwna teoria gdyż będąc na zwolnieniu lekarskim nie można podejmować czynności zarobkowych, a urlop macierzyński jest po to aby mama mogła zająć się dzieckiem.

-zaznaczył poseł Kulesza.

Skutek był taki, że kobieta musiała udowodnić urzędnikowi ZUS, że w trakcie urlopu macierzyńskiego prowadziła czynności zarobkowe. Musiała wskazać jakie to były czynności. Dokładnie je opisać i powołać świadków, którzy to potwierdzą.

-dodał.

Prawdopodobnie nie jest to pierwsza taka sytuacja. Podobno ZUS próbuje zarzucić ciężarnym kobietom, że posiadają fikcyjne firmy.

Podkreślam, że ZUS w wielu przypadkach wszczyna postępowanie w czasie kiedy kobieta jest w ciąży! Wzywa na przesłuchanie, nakazuje oddać ogromne kwoty w ciągu 30 dni, pozbawia prawa do opieki zdrowotnej! Takie rzeczy dzieją się naprawdę, mam dokumenty na biurku bo inaczej sam bym nie uwierzył.

-zaznaczył Kulesza.

Napisał, że zainterweniował w tej sprawie i zakończyła się ona pomyślnie.

Całość postu można zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/KuleszaPL/photos/a.1497333303912476/2567284720250657/?type=3&theater

 

Źródło: Facebook.com

 

170 thoughts on “Jakub Kulesza stanął w obronie ciężarnej kobiety! “Sam bym nie uwierzył”

  1. I co jest w tym wszystkim gorsze?
    To, że posłowie uchwalili prawo, na podstawie którego i w granicach którego urzędnicy właśnie tak działają?
    Czy to, że jeden z nich zainterweniował w konkretnej sprawie i ta interwencja odniosła skutek mimo niezmienionego prawa, na podstawie którego te wszystkie działania były podejmowane?

    1. Temat Krakusie nie na twój łeb. Sralis mazgalis reverencis dupcis!! W twoim przypadku “chcieć” nie znaczy “móc”!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.