fbpx

Znajdźcie problem, a Lewica wymyśli ustawę. – Raport z Sejmu

Są dwie minuty po północy. Sejm nadal obraduje. WCzc.Jan Szopiński (SLD, Bydgoszcz) po raz czwarty (!!) mówi TO SAMO. Ja muszę Go słuchać dodatkowo na Komisji Zdrowia – i nie ukrywam, że czasami zauważam, że dzieci z zespołem Downa są politycznie nieszkodliwe – natomiast wyskrobywanie dzieci mających inteligencję na poziomie lewicowego posła miałoby skutki bardzo pozytywne…

Co mówi WCzc.Jan Szopiński? Po raz czwarty wyraża oburzenie, że tu ludzie umierają na CoViD, natomiast Sejm zajmuje się „mapą drogową” rozwoju systemu lecznictwa. (O! komputer usiłuje mi zmienić zwrot “mapa  drogowa” na “plan działań” lub  “harmonogram”!!!!)

Oczywiście ta „mapa drogowa” to przejęty z USA slogan odpowiadający „piatilietce” w czasach sowieckich. Krótko pisząc: jest to pełen bełkot jak za „komuny”. Tow.Szopiński, jako b.członek PZPR powinien się w tym bełkocie czuć znakomicie.

Ale: nie! P.Szopiński potępia Sejm, za to, że zajmuje się „wykonaniem planu pięcioletniego” zamiast ratować ludzi, którzy właśnie umierają!!

Nikt nie wykrzesze ze mnie sympatii do komunizmu – ale jednak jeśli żyjemy w ustroju planowanym, to ktoś musi planować – a nie zajmować się „bieżączką”. P.Szopiński zachowuje się tak, jakby była wojna – a On dostrzegł, że dyrekcja wielkiej fabryki zbrojeniowej zajmuje się planowaniem, jaki czołg wyprodukuje za trzy miesiące, zamiast…

Właśnie: zamiast CZEGO?

Co miałaby dziś zrobić Komisja Zdrowia i cały Sejm? Uchwalić ustawę, że lekarze mają szybciej leczyć? Podjąć uchwałę, że lepiej, gdy na CoViD umrze mniej osób? Czy też powinniśmy w ogóle przerwać obrady Sejmu i udać się na ochotnika do szpitali CoViDowych?

To dlaczego p.Szopiński sam tego nie zrobi – zamiast po raz czwarty potępiać posłów, że zajmują się „mapą drogową”, a nie leczą chorych…?

Odnoszę wrażenie, że ludzie pokroju p.Szopińskiego głęboko wierzą, że lekarze będą lepiej leczyć chorych, gdy Sejm będzie co godzina uchwalał kolejne ustawy nakazujące lepsze leczenie chorych. Bo, jak wiadomo, to politycy i urzędnicy umożliwiają innym działanie. Bez polityków i urzędników wszelkie życie na Ziemi by zamarło.

Istnieje jednak inne wyjaśnienie.

P.Szopiński wcale nie jest idiotą. P.Szopiński wygaduje to, co wygaduje, bo elektorat komunistyczny to właśnie chce słyszeć! To nie On jest idiotą – tylko Jego wyborcy, którzy mają oglądać Go na ekranach komputerów i telewizji – i mruczeć: „Właśnie! Dobrze im powiedział! Niech się zajmą ratowaniem chorych zamiast gadaniną!”.

Tylko dlaczego powtarza to samo cztery razy, doprowadzając innych posłów do szału?!?

Dlatego, że nie wiadomo, który kawałek dziennikarze z bydgoskiej telewizji wytną! A tak – nie mają wyboru: będą musieli pokazać, jak „nasz poseł” dba o dobro chorych na CoViD!!

– Janusz Korwin-Mikke

9 thoughts on “Znajdźcie problem, a Lewica wymyśli ustawę. – Raport z Sejmu

 1. Nie ma to jak były członek SD (“stronnictwa sojuszniczego” PZPR) wypomina komuś, że był członkiem PZPR.

 2. Ja rozumiem że JKM się nudzi wystąpieniami p. Szopińskiego – pewnie tak jak ja Jego egzegezą tych wystąpień. To może ważny temat ale osobiście niecierpliwie czekam na artykuł: “Znajdźcie przeszkadzającą pis ustawę a trybunał p. przyłębskiej udowodni że jest ona niezgodna z Konstytucją”. Nie warto bawić się w parlamencie w nowelizacje, ustawy, kompromisy, koalicje, kandydatury (czyli najogólniej w parlamentaryzm) – prościej znaleźć słupa który naskarży do tk (dawniej TK) i tam już pani prezes “powinność swej służby zrozumie”. Jak trzeba będzie to orzeknie że Konstytucja jest niezgodna z Konstytucją, a co!

  1. JKM zatwitował o RPO (“Fakt: lepiej by RPO nie był związany z rządzącymi, tylko z opozycją…”) więc czuję się uprawniony do kolejnego komentarza w temacie RPO.
   1. Usłyszałem jak p. piotrowicz argumentował że “ustawodawca NIE PRZEWIDZIAŁ by RPO pełnił obowiązki po upływie kadencji” w związku z czym odnośny przepis ‘ustawy o RPO’ jest niezgodny z Konstytucją”.
   2. Art 209 Konstytucji ustala tryb powoływania RPO (w uproszczeniu: “przez sejm za zgodą Senatu).
   3. Ustawodawca (jak mi się wydaje) NIE PRZEWIDZIAŁ ani ŻADNEGO INNEGO trybu powoływania RPO ani też nie przewidział ŻADNEGO SUBSTYTUTU RPO w postaci jakiegoś “pełniącego obowiązki” którego mógłby ktokolwiek powołać.
   Ekstrapolując “rozumowanie” p.piotrowicza (Konstytucja nie przewiduje – > ustawa jest niekonstytucyjna) na KAŻDĄ nowelizację ustawy o RPO w TYM temacie to każda taka nowelizacja jest z założenia niekonstytucyjna (bo – patrz pkt 3. – “ustawodawca nie przewidział…”). Jedynym wyjściem zgodnym z Konstytucją wg. tego “rozumowania” – o ile sejm z senatem się nie dogadają – jest niepowoływanie nikogo, co też jest sprzeczne z Konstytucją.

   Podobnie było z kompromisem aborcyjnym: czemu usuwanie płodów niezdolnych do normalnego życia jest sprzeczne z Konstytucją a usuwanie zdrowych jest z Nią zgodne o ile zapłodnienie było wynikiem czynu zabronionego (cały czas argument podstawowy to nadrzędność zapisanej w Konstytucji “ochrony życia”)?

   Cały ten tk (dawniej TK) nie ma pojęcia o tym jaki bałagan prawny tworzy, a zasiadają w nim najwyższej klasy dyspozycyjne wobec pisu miernoty etyczne i, co gorsza, prawne….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.