fbpx

ZA MISKĘ SOCZEWICY…

https://unsplash.com/photos/6kQQM2YQqn4?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

By zrozumieć, co się dzieje, musicie Państwo pamiętać, że Unia Europejska opanowana jest przez ludzi, którzy chcą wybudować komunizm – albo coś jeszcze gorszego. Parlament Europejski mieści się w budynku „Altiero Spinelli” – a piekłoszczyk Spinelli został wyrzucony z Włoskiej Partii Komunistycznej za lewicowe odchylenie. W budowie hiper-komunizmu przeszkadzała Wielka Brytania? To doprowadzili do Brexitu. Teraz w szerzeniu „wartości europejskich” przeszkadzają Węgry i Polska? To te same siły chcą wywalić te dwa kraje, by już bez przeszkód budować ustrój Powszechnej Szczęśliwości.

Ta powszechna Szczęśliwość ma polegać na tym, że dwie lesbijki będą mogły „mieć dziecko” – a wszyscy będą po równo szczepieni albo nieszczepieni. Tak jak chce Wielki Brat z Brukseli. Bo w komunizmie musi być jednakowo – nie ma tak, że jeden się szczepi, bo chce – a drugi nie szczepi, bo nie chce. Tak jak teraz jest w Polsce. Jednakowo ma być!

Bądźmy ściśli: Marx aż tak daleko nie poszedł. To jest ustrój na lewo od komunizmu – i bardzo na lewo od zdrowego rozsądku.

Polska podpisała Traktat Lizboński. Jest ciekawe, że nikt tego Traktatu na oczy nie widział!! Najpierw sporządzono Konstytucję Europejską – ale ją, na szczęście, Francja i Holandia odrzuciły w referendach. Więc sporządzono ten Traktat – ale w postaci tysięcy poprawek do i tak skomplikowanej „konstytucji”!! I politycy nienależący do komunistycznego spisku nie połapali się, że wszystkie państwa tracą niepodległość!!

Potem kilka państw ogłosiło, że ich konstytucje mają pierwszeństwo przed unijnymi „dyrektywami”. Bruksela tylko się śmiała. Równie dobrze panienka, która poszła do łóżka za parę rubli, mogłaby potem ogłaszać, że tego nie chciała i nadal jest dziewicą. Podpisaliśmy cyrograf, wzięliśmy zresztą ogromne pieniądze – i szlus! Możemy sobie ogłaszać, co chcemy – ale rządzi już nie Berlin, Paryż czy Warszawa – ale Bruksela!

No i właśnie teraz Brukseli nie podoba się (i słusznie!) to, co robi w Polsce PiS. No, to wtrąciła się – i powiedziała, że Polska ma słuchać. Na co nasz Trybunał Konstytucyjny powiedział, że w Polsce najwyższym prawem jest Konstytucja. A Bruksela na to, że nie – bo podpisaliśmy Traktat. Zgodnie z Traktatem prawo unijne ma pierwszeństwo przed polskim. Polska ogłosiła, że prawo polskie ma pierwszeństwo? No to co? Oni ogłaszają, że pierwszeństwo ma unijne – i ich jest na wierzchu!

Na szczęście Polska, Niemcy, Francja i inne buntujące się prowincje Unii mają własne wojska – a Unia ich nie ma!! Więc jedyne, co mogą nam zrobić, to nie dać kolejnych dotacyj na wprowadzenie nauki homoseksualizmu we wszystkich szkołach podstawowych – no i na budowę dróg. Jakoś to przeżyjemy.

Tyle że politycy żyją z rozkradania tych pieniędzy. Jak ich nie będzie w ogóle – to nie będzie co rozkradać. Gdy politycy w Małopolsce coś pisnęli, że nie podoba im się LGBTQZ, Bruksela powiedziała, że wstrzyma im pieniądze. I co? Natychmiast pozmieniali te przepisy, przeprosili – i wyciągnęli łapy po forsę. „Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli”…

No i teraz zobaczymy, czy PiS pozmienia przepisy, przeprosi – i wyciągnie łapy po forsę – czy będzie grało chojraka? Nie bez szans – bo w Brukseli są również tacy, którzy nie chcą wyrzucać Polski i Węgier.

Zanosi się na ciekawą rozgrywkę!

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 42 (17 X 2021)

4.9 8 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sariusz
sariusz
1 miesiąc temu

… a tymczasem w Rosji cała gospodarka będzie zamknięta od 30 października przez 7 dni, w Moskwie dłużej. Czy Korwin i Braun polecą do Moskwy i powiedzą w twarz Putinowi, że “będzie wisiał”? Pewnie to zrobią, przecież są bardzo odważni, mają np. odwagę walczyć z marksizmem, którego od 30 lat już nie ma.

Konfederacja_2023
Konfederacja_2023
1 miesiąc temu
PiS, PO - jedno zło ?
PiS, PO - jedno zło ?
1 miesiąc temu

comment image

Homo_Economo
Homo_Economo
1 miesiąc temu

Nie jest tak źle. Morawiecki jest zdecydowanie lepszy od Szydło – idzie drogą PO. Szkoda tylko, że ta inflacja 🙁 Niemniej, gdyby rządziła PO, to mielibyśmy IEF = 75.

freeman
freeman
1 miesiąc temu

Raczej PiS to stagnacja – co zrobią dobrze, to i tak później zepsują. Problem w tym, że kto nie idzie do przodu, ten cofa się.

Vaccine is love, vaccine is life
Vaccine is love, vaccine is life
1 miesiąc temu

Panie Korwinie, nie sądzę żeby im chodziło o budowanie komunizmu. To jest zbyt skompromitowany system który nieuchronnie prowadzi do nędzy. Oni wyciągneli wnioski i teraz próbują czegoś nowego. Polecam książkę Noela Kotkina który nazwał to “neo-feudalism”. W skrócie jest to pochodna kapitalizmu w której wielkie korporacje mają monopol na swoje towary, mały i średni biznes jest w zaniku, a większość ludzi zarabia grosze i nie ma żadnych istotnych szans poprawić swojej sytuacji. Popularność tego pomysłu pośród elit bierze się z tego że zapewnia im bogactwo na pokolenia, bo eliminuje szansę że pojawi się konkurencja i ich wygryzie. Ten system zdaje… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu

Ale JKM jest zwolennikiem feudalizmu, więc to nic złego, że będzie neofeudalizm 🤷🏻‍♂️

Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
1 miesiąc temu
Reply to  sinceritas

Nieoceniony pan Marcin Adamczyk vel pilaster dokonał swego czasu podziału państw na 4 kategorie: a) konserwatywno-liberalne, b) opiekuńcze (socjaldemokracje), c) neofeudalne (dziadowskie), d) socjalistyczne. Podział ten wymaga bardziej wnikliwej analizy Index of Economic Freedom – zwłaszcza poszczególnych składowych IEF, których jest 12. O autorskiej metodzie podziału można przeczytać tu: https://blogpilastra.wordpress.com/2017/05/21/tylko-o-psychohistorii-13-o-panstwie-i-mizerii-akapu/ Jest on o tyle ciekawa, że różnicuje pomiędzy państwem jawnie socjalistycznym, gdzie panuje znacjonalizowana forma własności a państwem opiekuńczym, które jest nadbudowane nad gospodarką kapitalistyczną i jest rodzajem luksusu dla bogatych. Ciekawą kategorią, którą uwidacznia wspomniany podział, są państwa neofeudalne – “dziadowskie”. Panuje tam zazwyczaj zdrowa bieda, podatki są niskie,… Czytaj więcej »

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu

No i właśnie Korwin jest wyznawcą takiego kapitalizmu straganiarskiego czy też dziadowskiego feudalizmu. Ile razy to zachwycał się. że w jakichś bantustanach nie ma ZUS-u za to można kupić na straganach ulicznych spódnice ze słomy, najmodniejsze dzidy i duży wybór tam-tamów i to wszystko bez VAT-u.
W Polsce też nie krytykuje tego, że PiS przejmuje banki, media czy fabryki tramwajów, ale roztkliwia się nad jakąś babcią sprzedającą bułki, której straż miejska wlepiła mandat.

Corvin-19
Corvin-19
1 miesiąc temu
Reply to  sariusz

To jest feudalizm wolnokonkurencyjny – proszę Pana. Bezzębne babcie ogórkowe, płacące KRUS i handlujące kapustą kiszoną na straganie, są kapitalistkami. Tego samego nie można powiedzieć o korpo-japiszonach, czyli krawaciarzach z doktoratami, znających po kilka języków obcych. Ci ludzie to zwykłe lenie i nieudacznicy, dla których szczytem ambicji jest praca na etacie w korporacji, bo sami nie potrafią rozkręcić żadnego, lukratywnego biznesu. Dla nich liczy się tylko ciepła posadka w biurowcu, wygodny fotel, laptop i firmowe auto. Etatyzm – proszę Pana.

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  Corvin-19

Wręcz przeciwnie – fundamentem kapitalizmu jest, jak sama nazwa wskazuje, akumulacja kapitału przez bogacących się kapitalistów, i wynikające z tego korzyści dla wszystkich uczestników rynku, a nie jakieś ciułanie do pierwszego na straganach.

Corvin-19
Corvin-19
1 miesiąc temu
Reply to  sinceritas

To będziesz miał kapitalizm praktycznie bez kapitalistów, bo 99% ludzi zostanie etatowymi robolami.

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  Corvin-19

Aż zrobią rewolucję i skolektywizują środki produkcji? 🤔

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu

Janusz 17 X 2021 (tekst powyżej): “musicie Państwo pamiętać, że Unia Europejska opanowana jest przez ludzi, którzy chcą wybudować komunizm”
Janusz 20 X 2021 (tweet w odpowiedzi pani Spurek): “Zawsze mówiłem i mówię, że Unia Europejska to III Rzesza-bis…”

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu

Państwa zachodniej Unii popełniły błąd, uwierzyli we własne mity i myśleli, że jak w Polsce będzie taka sama demokracja, jak u nich, to stanie się takim samym stabilnym państwem, w którego rozwój warto zainwestować, by potem zarabiać na wspólnym rynku.
Skąd mieli wiedzieć, że połowa Polski to zachodnioazjatycka dzicz, której nie przeszkadzają rządy mafii, byle od czasu do czasu zaspokajała im narodowe i religijne kompleksy?

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu

Nie bardzo Korwin rozumie co się dzieje. Spór rządu PiS-u z władzami EU nie dotyczy tego, że Unia “chce budować komunizm”, albo że “że dwie lesbijki będą mogły „mieć dziecko”, tylko tego, że PiS narusza niezależność sądownictwa. Jest to sprzeczne zarówno z traktatami unijnymi, jak i polską Konstytucją a także z tym, co przez wiele lat głosił sam Korwin, który domagał się właśnie, by władza sądownicza była niezależna od władzy wykonawczej. Notabene, to właśnie w komunizmie władza sądownicza jest podległa władzy rządzącej partii, tak więc jeśli ktoś tutaj buduje komunizm, to PiS a nie UE.

Józef Kossecki
Józef Kossecki
1 miesiąc temu

Panie Januszu – nie dotyka Pan sedna sprawy. Tu chodzi przede wszystkim o budowę imperium niemieckiego – Mitteleuropy. Zjednoczone Królestwo to druga po niemieckiej największa gospodarka UE i druga po Francji potęga militarna. Co więcej – koń trojański USA, który krzyżował Niemcom szyki. Niemcy musieli w jakiś sposób pozbawić Anglosasów wpływów na kontynencie. Jeśli nie mogli tego zrobić sami, to zawsze pomocna mogła okazać się Rosja, która jest od brudnej roboty – jak podczas II wojny światowej, gdy Amerykanie łożyli kasę i zbroili ZSRS, zaś Stalin robił z sowieckich obywateli mięso armatnie. Niemcy są państwem zbyt cywilizowanym, aby otwarcie maczać… Czytaj więcej »

Index of Economic Freedom
Index of Economic Freedom
1 miesiąc temu

comment image

Konserwatywny ekshibicjonizm
Konserwatywny ekshibicjonizm
1 miesiąc temu

comment image