Zaprowadziłem w domu Straszny Terror! – Korwin o Koronawirusie

Janusz Korwin-Mikke, Tarnobrzeg

WPROWADZIŁEM TERROR

Siedzi nad rzeką wędkarz. Podchodzi Jasio, patrzy przez chwilę na wędkę, na nieruchomy spławik – i pyta: – Co pan tu łowi? – Okonie. – A złowił pan choć jednego? – Nie… – To skąd pan wie, że łowi pan okonie – a nie leszcze, sandacze czy płotki? Nie ma żadnej „epidemii koronawirusa” – ale CoV-19 jednak istnieje i trochę ludzi z tego powodu umiera. Jak wiadomo, nie umierają na to dzieci (w Chinach zmarło jedno – w Polsce ani jedno…), w związku z czym pozamykano szkoły. I miałem okazję podobnie spytać w telewizji. „Obecnie zarażonych CoV-19  jest więcej niż pół roku temu. Więc niech ci pseudopolitycy powiedzą: albo wtedy zrobiliśmy kretynizm, zamykając szkoły (a rację miał Korwin-Mikke i inni koronasceptycy) – albo teraz robimy kretynizm, otwierając je”.

Dla mnie najważniejsze, byście Państwo zrozumieli, że nie ma sensu wymagać czegoś od „rządu”, nie ma sensu liczyć, że państwo „coś zrobi”. Państwo jest rządzone przez głupoli –  i  trzeba liczyć na siebie, a nie na państwo. Pamiętam, jak trzydzieści lat temu na spotkaniu w Świdnicy jakaś pani spytała: „Czy nie uważa pan, że tych wszystkich posłów to należałoby poddać badaniom psychiatrycznym?”. Odpowiedziałem: „Tak – ale najpierw tych, co ich wybrali!” – i dostałem od sali ogromne brawa. Rządzą głupole, bo są wybierani przez Większość – a głupich jest więcej niż mądrych. Efekt jest taki, że niektórzy senatorzy i posłowie celowo udają głupich – bo mądry może nie zostać wybrany. Ta (tfu!) Większość chce, by taki poseł był „swój chłop”, by był taki, jak oni. No, i posłowie tacy są… Do  tego dochodzą cyniczni dziennikarze!

Widzieliście Państwo tytuły: „Wielki dramat słynnej gwiazdy filmowej!”. To po to, by ludzie przeczytali tekst – wraz z reklamą, oczywiście. I czytają: o tym, że panienka, która zagrała role sekretarek w  dwóch filmach, pomyliła się, założyła nie tę sukienkę, musiała wracać – i spóźniła się o kwadrans na spotkanie z reżyserem. Dziennikarze wszystko dla sensacji wyolbrzymiają. A głupi czytają… I ci sami dziennikarze ze zwykłej zarazy zrobili „epidemię” i  nawet „pandemię”. Głupi – a ich jest (tfu!) Większość – w to wierzą. I boją się. A politycy albo też wierzą, albo udają, że wierzą – bo gdyby nie zrobili nic, toby ich ta (tfu!) Większość nie wybrała.

Dopiero dwa tygodnie temu premierka rządu Królestwa Norwegii odważnie przyznała, że dała się ogłupić dziennikarzom i tej całej Światowej Organizacji Zdrowia; teraz przeprasza i będzie robiła to, co robiła Szwecja czy Białoruś. Czyli prawie nic. Ja mam 78 lat – i w tym właśnie wieku umiera się często z powodu CoV-19. Dlatego zaprowadziłem w domu Straszny Terror: Dzieci, wróciwszy ze szkoły, mają myć ręce! Po Polsce grasuje parę tysięcy wirusów i  bakteryj. Z  powodu kilku z  nich umiera więcej ludzi niż z  powodu koronawirusa. Na przykład na wirusowe zapalenie wątroby. A  teraz (z  powodu GLOcia, oczywiście…) zrobiło się zimno, nadejdzie sezon grypy, i ludzie będą na nią umierać częściej niż z powodu CoV-19. Więc jakiś Jasio mógłby mnie teraz spytać: „To skąd pan wie, że kazał pan dzieciom myć ręce z powodu koronawirusa – a nie z powodu wirusa grypy lub zapalenia wątroby?”. Dobre pytanie… To może by myć ręce tak w ogóle, bez jakiegoś szczególnego powodu?

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

11
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
7 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
7 Autorzy komentarzy
sariuszLeszysinceritasJanAndrzej Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Bardzo dobry z polskiego

Andrzej
Gość
Andrzej

Bardzo dobry tekst. Szczególnie o tym myciu rąk z powodu wszelkich brudów, a nie tylko covid. Jest tylko jedno ale co do kretynizmu zamykania szkół bi gospodarki na początku całej tej afery z covid: wtedy nie było wiadomo w jakim stopniu śmiertelny okaże się ten wirus, szczególnie że pochodził z Wuhan, gdzie jest wojskowe laboratorium zajmujące się… covidem na cele wojskowe! Więc kretynizm, który widzimy teraz, wtedy był w pełni uzasadnionym środkiem ostrożności. Niestety bardzo kosztownym i o horendalnych skutkach dla całych społeczeństw!

Nonick
Gość
Nonick

Pandemia, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje całą ludzkość, więc nie należy patrzeć na covid z perspektywy gminy Gołdap, gdzie w ostatnich dniach pojawiło się pierwsze (zdiagnozowane) zakażenie koronawirusem więc “co to za pandemia”. Polacy, dziwnym trafem, są jakoś wyjątkowo odporni na te zarazę i, jak się okazało, przy zachowaniu podstawowych środków bezpieczeństwa epidemię utrzymuje się w ryzach. Może to obowiązkowe szczepienia za komuny, może stosunkowo niewysoka średnia wieku, może mała gęstość zaludnienia, może częste grypy, może to lato, a może (czemu nie, któż to może wiedzieć) smog. A może wszystko na raz. Pamiętajmy też że jeszcze wszystkiego nie doświadczyliśmy, bo… Czytaj więcej »

sariusz
Gość
sariusz

Swoją drogą to są niektóre choroby, które ludzkość zna od tysięcy lat, a lekarze ciągle się spierają, jak z nimi walczyć, przy czym często zmieniają zdanie, bo są nowe badania, analizy i opracowania. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że są spory, jak walczyć z chorobą znaną raptem od paru miesięcy i w tym, że ktoś w marcu miał inne zdanie co do np. noszenia maseczek, teraz ma inne a w grudniu będzie miał jeszcze inne zdanie. Zdania nie zmienia tylko krowa i Korwin, ale oni nie powinni akurat decydować o walce z pandemią. Zresztą co do otwierania szkół,… Czytaj więcej »

sinceritas
Gość
sinceritas

Każdy człowiek zmienia w ciągu swojego życia zdanie, ludzie dzielą się tylko na takich, którzy są tego świadomi, i takich, którzy to wypierają z pamięci.

Np. dawny JKM liberał, a obecny oszołomo-zamordysta, to dwie zupełnie różne osoby.

pepto
Gość
pepto

No, to ile osób zmarło po tych wszystkich weselach razem wziętych, bo nigdzie nie mogę znaleźć statystyk?

sariusz
Gość
sariusz

Korwin. maj 2020: “Więc rozwiązanie nasuwa się samo: DZIECI MAJĄ ZOSTAĆ W DOMACH (bo roznoszą zarazę a w ogóle na nią nie chorują, więc trudno rozpoznać nosicieli) ….. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10157508183697060&id=277681892059
Korwin, wrzesień 2020: ” Więc niech ci pseudopolitycy powiedzą: albo wtedy zrobiliśmy kretynizm, zamykając szkoły ….”
Błogosławiona sklerozka! Dzięki niej można twierdzić, że jest się nieomylnym, bo samemu się nie pamięta, co się pisało parę miesięcy wcześniej.

sariusz
Gość
sariusz

Za każdym razem, gdy cytuję Korwina, jestem tutaj niemiłosiernie minusowany. Rozumiem, że minusujący chcą wyrazić w ten sposób swoją opinię, że Korwin pisze głupoty. W tym wypadku jednak jest to niejednoznaczne, gdyż zacytowałem dwie wypowiedzi Korwina, które są ze sobą wzajemnie sprzeczne. Czy minusy dotyczą jego wypowiedzi z maja czy ze września?

sinceritas
Gość
sinceritas

Cytowanie Korwina korwinistom jest jak cytowanie Biblii katolikom.

Leszy
Gość
Leszy

Jesteś minusowany zawsze bez czytania, bo jesteś płatnym pisowski trollem!

sariusz
Gość
sariusz

No to chyba lepiej, niż jak ktoś popiera partię, której prezes chce wejść w koalicję z PiS. Uwaga cytat: “Sądzę, że nie będą mieli większości w jesiennych wyborach do Sejmu i poszukają koalicjanta. My jesteśmy gotowi. Nie odmówię Kaczyńskiemu” – mówi p. Korwin-Mikke. https://korwin-mikke.pl/wazne/korwin-mikke-nie-odmowie-kaczynskiemu/