fbpx

Wielka debata w sprawie – Teorii Antropogenicznego Globalnego Ocieplenia. – Intro

Jak przystało na Najgłupszy Ustrój Świata, czyli d***kracje, świat i Polska zajmują się tylko „pandemią” CoV-19. Tymczasem jest to zjawisko bez większego znaczenia. Nawet gdyby śmiertelność wśród ludzi po 70.tce wynosiła 90%, a nie 9% nie miałoby to większego wpływu na losy Ludzkości (i nie jest powiedziane, czy byłby to wpływ dodatni, czy ujemny!). 

Tymczasem prawie nikt nie zajmuje się Teorią Antropogenicznego Globalnego Ocieplenia (TAGO). A przecież jeśli jest ona prawdziwa, za jakieś 150 lat grozi nam totalna katastrofa – a jeśli jest nieprawdziwa, mamy do czynienia z nieprawdopodobnym ogłupieniem Ludzkości, której ogromna większość w tę teorie uwierzyła i wydala wedle jej wskazań gigantyczne pieniądze.

Jest zdumiewające, że nie ma na ten temat żadnej poważnej dyskusji. Co jakiś czas Affimatywiści przytaczają dane z rdzeni lodowych, co mówi nam coś o sytuacji sprzed 6000 lat – a Negacjoniści dość chaotycznie wykazują rozmaite sprzeczności w tezach Affirmatywistow. Główne siły jednej strony odpierają ataki zagończyków drugiej – ale same nie są w walkę zaangażowane. Jeśli (dla przykładu) ja napisałem:

„Wyznawcy Teorii Antropogenicznego Globalnego Ocieplenia mają tę przewagę nad zwolennikami Teorii Płaskiej Ziemi, że ci ostatni mówią o tym co JEST – co można łatwo sprawdzić – a oni o tym, co BĘDZIE ZA 200 lat; więc mogą jeszcze długo bezpiecznie wciskać swój kit Ciemnemu Ludowi”. – ta ta kąśliwa uwaga ta NIC nie wnosi do dyskusji n/t GlOcia!! Nazwanie jej „kitem” nie powoduje, że staje się ona mniej lub bardziej prawdziwa. 

Postanowiłem więc zapoczątkować prawdziwą dyskusję o Globalnym Ociepleniu (GlOciu). Dyskusja będzie tylko dla ludzi piśmiennych, na argumenty – a nie na audio czy video, gdzie o wyniku decydują miny, grymasy i ton głosu. Dyskusję zapoczątkowuję na swoim prywatnym portalu korwin-mikke.pl, ale odbicia będą mogły znaleźć się wszędzie, niezależnie od sympatii ideologicznych właścicieli różnych stron w Sieci. W szczególności gorąco zachęcam zwolenników TAGO do zamieszczania całości u siebie – i zachęcania Affirmatywistów podsuflowania argumentów. Adresy tych stron będą zawsze podawane u dołu – na każdej ze stron.

Jeśli ktoś (może jakaś „spółdzielnia”?) podjąłby się tłumaczenia co najmniej na angielski, to gorąco to popieram – bo wierzę, że ta dyskusja może mieć silny oddźwięk globalny. W dobie internetu nie istnieją zaścianki.

Tak się składa, że mój współpracownik, p.Karol Wilkosz, wierzy w TAGO, więc podjął się moderacji argumentów ZA. Ja czuje się na siłach bronić argumentów PRZECIW – w przyszłości jednak być może zmienia nas inni… 

Przewiduje bowiem, że dyskusja może potrwać długo. Odpowiedzi na opublikowane argumenty będą udzielane starannie i z namysłem.

 

Affirmatywiści będą mogli swoje argumenty przesyłać na adresy: [email protected]

A Negacjoniści na adresy: [email protected]

 

(nazwiska lub ksywki autorów uwag i argumentów będą publikowane – lub nie – w/g ich życzenia)

Sądzę, że wymiana argumentów będzie tylko po kilka dziennie – ale… kto wie? Agoniści mogą np. woleć poczekać ,aż ktos podesle dobry argument. Ale mogą też z zapałem wymienić po kilkadziesiąt argumentów dziennie.  

Dyskusja dotyczyć będzie następujących kwestii: 

~1) Jaki jest czasowy zakres GlOcia (zarówno w przód, jak i w tył)? 

~2) Jakie są przyczyny GlOcia? 

~3) Jakie będą skutki GlOcia – wraz z ich oceną. 

~4) ?? 

Argumenty mogą dotyczyć różnych w/w działów, ale zawsze powinny być nawiązaniem do ostatniego argumentu strony przeciwnej.

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
7 Autorzy komentarzy
LoqkuqPmennaJavierReabsMyronbrumsJack Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Loqkuq
Gość
Loqkuq

buy stromectol – ivermectine 855885 cost of ivermectin lotion

Pmenna
Gość
Pmenna

ivermectin price comparison – dosage for ivermectin in humans ivermectin otc

JavierReabs
Gość
JavierReabs

tinder online , tindr
tider

Myronbrums
Gość
Myronbrums
Jack
Gość
Jack

OCIEPLENIE – cała prawda o…. Zachodzące przesunięcie biegunów magnetycznych jest prawdziwym winowajcą zmian klimatycznych. Nie zanieczyszczenie powietrza spowodowane przez człowieka, nie Słońce, nie podziemna aktywność wulkaniczna podgrzewająca oceany, ale powolny początek zmiany bieguna, który w przeszłości uważano za niszczący całe cywilizacje i jeden z głównych czynników masowego wymierania. NASA niedawno odkryła i opublikowała informacje o poważnym naruszeniu pola magnetycznego Ziemi. To pęknięcie ziemskiego pola magnetycznego pozwala wiatrom słonecznym na przedostanie się do ziemskiej atmosfery i jest wystarczające, aby naprawdę zepsuć pogodę. To przyspieszające przesunięcie biegunów magnetycznych nie tylko psuje pogodę, ale ma również poważny wpływ na geopolitykę. Te magnetyczne zmiany… Czytaj więcej »

Bartek
Gość
Bartek

Mam lepszy pomysł, weź człowieku jakąś książkę o klimacie, przeczytaj i nie będziesz musiał zadawać głupich pytań.

Sariusz-Wolski
Gość
Sariusz-Wolski

comment image