fbpx

W wypadku agresji na Ukrainę, Rosję czekają co najwyżej sankcje gospodarcze – Korwin-Mikke

Prezydent Biden podczas rozmowy z Prezydentem Putinem

Całkowicie zgadzam się z p.Witoldem Juraszem, (link do artykułu) że polscy komentatorzy polityczni to ludzie totalnie niekompetentni. P.Jurasz twierdzi, że są to skutki likwidacji arystokracji i braku mieszczaństwa (które zresztą w ogromnej mierze było żydowskie i zostało bądź wymordowane podczas okupacji lub też wyemigrowało w kolejnych falach w latach następnych.). Ja twierdzę, że jest to efekt opanowania polskiego szkolnictwa po 1968 roku przez falę ciemniaków, rozszerzenia szkolnictwa średniego o młodzież, która nie powinna się była w liceach znaleźć i tylko się w nich męczy — i dopasowania programów szkolnych do jednych i drugich. Po prostu: nie uczy się młodzieży MYŚLEĆ – bo kto ją uczyć. Słynne nauczycielki matematyki z TVP?

A do tego dochodzi ERASMUS… Pomijając nawet powszechną opinię, że „ERASMUS to sex, piwko i leserka”, młodzież mówiąca w języku, który zna znacznie gorzej od rodzimego, z konieczności uczy się powierzchownie. Czyli sloganów made in UE.
Ad rem. Całkowicie zgadzam się z p.Juraszem, że wypowiedź JE Józia Bidena oznacza, że w wypadku agresji na Ukrainę Rosję czekają co najwyżej sankcje gospodarcze. Pisałem o tym analizując wypowiedź p.Antoniego Blinken’a (link do tweeta) – i trochę dziwię się, że JE Józio Biden ją powtórzył. Zwracam tylko uwagę, że sankcje gospodarcze dotykają ZAWSZE obydwu stron. Jeśli firma „Smith” zawiera kontrakt z firmą „Iwanow” obydwie i mają równie dobrych negocjatorów, to obydwie zarabiają na transakcji tyle samo. Zakaz tej transakcji dotyka więc w równej mierze obydwu stron – przy czym jest kompletnie obojętne, czy to Kreml „nałożę sankcje” (czyli zakaże zawarcia transakcji f-mie „Iwanow”) czy Biały Dom f-mie „Smith”!!

Nieco inaczej jest w przypadku monopolu lub quasi-monopolu. Tu ceny nie są rynkowe, i nie można ustalić, kto ma jaki zysk. Jeśli „GazProm” sprzedaje ropę po $1000 – to jaki on ma „zysk”? Skąd wiadomo, wiadomo, czy sprzedaż nie jest stratą? Po prostu nie znamy ceny surowca pod ziemią. Czasem narzuca ją państwo – ale to przecież cena sztuczna i państwo manipulując nia może wpływać na zysk „GazPromu”. Państwo przy tym podejmuje się oceny, czy sprzedając po $1000 nie obrabowuje przyszłych pokoleń, gdy ropy będzie brakować…

W szczególność żadną groźbą nie jest zablokowanie „NordStream II”. Rurociąg zawsze działa w obu kierunkach – w jednym płynie paliwo, w drugim: pieniądze. Prędzej Rosja obędzie się bez pieniędzy niż Zachód Europy bez paliwa, zwłaszcza zimą.
P.Jurasz przy tym – podobnie jak WSZYSCY komentatorzy – nie zauważa, że od 5-XI-2021 nie ma już Federacji Rosyjskiej ani Republiki Białoruskiej – istnieje konfederacja tych państw p/n ZBiR. I JE Aleksander Łukaszenka, który do 9-IX był samodzielnym politykiem (nie uznawał Anschlußu Krymu, potępiał pomoc dla separatystów z Donbasie, nie zezwolił na założenie bazy lotniczej FR na Białorusi) po zastosowanym przez JE Włodzimierza Putina szantażu posłusznie działa jako № 2 w ZBiRze. I po prostu pozakręca kurki na innych rurociągach (Moskwa skłamie, że nie ma na to wpływu – bo też umowy scaleniowe nie są jeszcze całkowicie dopięte….) – i Zachodnia Europa będzie błagać „GazProm” o puszczenie ropy przez „NordStream II”.

4.2 19 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Heritage Foundation
Heritage Foundation
30 dni temu

comment image

sariusz
sariusz
30 dni temu

Czy ten kapitalizm w wydaniu Końfederacji ma polegać na wywłaszczaniu prywatnej własności? Oczywiście piję do glosowania posłów Końfederacji w sprawie tzw. Lex TVN.

ka3,14...talista
ka3,14...talista
30 dni temu
Reply to  sariusz

To będzie wywłaszczanie, ale nie w stylu komunistycznym, tylko nacjonalistycznym. Wywłaszczone przedsiębiorstwa nie zostaną znacjonalizowane, tylko podzielone, po czym trafią w ręce POLSKICH prywaciarzy-kapitalistów, działających na wolnym rynku III RP.

sariusz
sariusz
30 dni temu

Jeżeli jakieś prywatne przedsiębiorstwa są wywłaszczane, dzielone i rozdzielane wg uznania zaprzyjaźnionym “prywaciarzom-kapitalistom” to nie jest to wolny rynek.

Lopezowsky
Lopezowsky
28 dni temu
Reply to  sariusz

W którymś filmie JKM tłumaczy dlaczego tak zagłosowali. Chodziło o zastawienie pułapki. Jedna wyszła, druga nie.

Wolność i Kapitalizm
Wolność i Kapitalizm
30 dni temu
Hans Asperger
Hans Asperger
30 dni temu

Kara śmierci za aborcję ?!

Aborcja jest morderstwem, czyli zabójstwem z premedytacją. Zaplanowana i opłacona. Matka i ginekolog są bezpośrednio uwikłani w zbrodnię. Istnieje podejrzenie, że ojciec też. W każdym razie wysoce prawdopodobne jest, że sponsoruje “zabieg”. Gilotyna, szubienica, krzesło elektryczne, rozstrzelanie, śmiertelny zastrzyk – należy się, jak psy micha.

sinceritas
sinceritas
30 dni temu
Reply to  Hans Asperger

Usunięcie nowotworu jest morderstwem ludzkich komórek, czyli człowieka, bo to przecież to samo. Opłaconym i zaplanowanym. Kara śmierci za onkologię.

Cybernetyk
Cybernetyk
30 dni temu
Reply to  sinceritas

“(…) ludzkich komórek, czyli człowieka (…)”

Absolutnie nie. Proton i elektron to jeszcze nie atom wodoru. Społeczeństwo to jeszcze nie naród. Na podobnej zasadzie komórki nowotworowe. Poza samą materią musi jeszcze istnieć odpowiedni program jej organizacji (zarówno przestrzennej jak i funkcjonalnej) w system, czyli projekt. Ogólnie – bardzo ciekawe sprawy, którymi zajmuje się teoria systemów i cybernetyka.

sinceritas
sinceritas
29 dni temu
Reply to  Cybernetyk

Zgadzam się, właśnie piję do absurdów, które wynikają pro-liferskiego mitu, że jedna komórka = człowiek.

freeman
freeman
29 dni temu
Reply to  sinceritas

Ta komórka rakowa właśnie nie ma programu organizującego. Natomiast komórka dziecka poczętego, już tak.

sinceritas
sinceritas
28 dni temu
Reply to  freeman

Komórka nowotworu ma ludzkie DNA, tak samo jak każda inna ludzka komórka i to samo DNA jest tym “programem organizującym” zarodka. Sęk w tym, że DNA to jeszcze nie człowiek. Różnica między zapłodnioną komórką jajową, a człowiekiem, jest mniej więcej taka, jak między przepisem na obiad, a gotowym posiłkiem. Przepis to nie obiad, tylko informacja, jak go ugotować. Zapłodniona komórka to nie człowiek, tylko informacja, jak go uformować 🤷🏻‍♂️

sariusz
sariusz
28 dni temu
Reply to  Hans Asperger

Bardzo ciekawa dyskusja, tyle że zupełnie bezcelowa, przypominająca średniowieczne dysputy o tym ile diabłów mieści się na końcu szpilki albo w którym dokładnie miejscu mieści się u człowieka dusza. Otóż w świecie liberalnym, za którym tęsknię, nie ma absolutnie żadnego znaczenia w kontekście aborcji, jak ktoś ustali, kiedy “zaczyna się ludzkie życie”. Nie ma znaczenia, bo w świecie liberalnym, o tym czy kobieta jest w ciąży, wie tylko ona, jej lekarz i ci, którym kobieta dobrowolnie o tym powie (czyli zwykle mąż – ojciec dziecka – i inni najbliżsi). Co więcej, państwo i jego służby nie mają prawa domagać się… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
28 dni temu
Reply to  sariusz

Tak by było w liberalnym świecie, niestety żyjemy w państwie quasi-religijnym, w którym rządzący uważają, że wiedzę o tym “kiedy zaczyna się człowiek” należy odczytać z żydowskiej książki z epoki brązu.

sariusz
sariusz
28 dni temu
Reply to  sinceritas

W tej książeczce żydowskich pasterzy kóz sprzed 3 tysięcy lat nie ma akurat ani słowa o koncepcji, że “życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia”. Tę koncepcje wymyślili całkiem współcześni księża. Dlaczego tak się stało? Otóż Kościół żyje z tego, że wzbudza wśród wiernych poczucie winy za grzechy – bo tak tworzy popyt na swoje usługi, konkretnie na usługę “odpuszczenia grzechów” (zresztą zwolnione z VAT). A “zwykłych” grzechów, jak kradzieże czy morderstwa (a nawet wbrew pozorom cudzołożenia) współcześni ludzie popełniają dużo mniej niż kiedyś. Trzeba więc było wymyślić nowe grzechy. Wolny rynek. Nowoczesne przedsiębiorstwa nie tylko zaspokajają istniejący popyt, ale… Czytaj więcej »

Hans Asperger
Hans Asperger
1 miesiąc temu

Czy Emil Czeczko ma zespół Aspergera?

“To trochę taki oferma był. Fajtłapa, na wuefie prawie piłki kopnąć nie potrafił” — mówi pan Marek, który chodził z Emilem do jednego gimnazjum.

Podobnie zapamiętał go jego znajomy ze szkoły średniej: – “Fajtłapa, był wyśmiewany. Trochę przez swoje odstające uszy, rzucał się przez to w oczy. Czasami miał problem, aby się wysłowić”.

Według relacji Emil mocno interesował się historią. W Muzeum Powstania Warszawskiego miał rzucać datami i ciekawostkami

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Hans Asperger

Nienawidził Zachodu, podziwiał Putina i Łukaszenkę i był ofermą. Krótko mówiąc – korwinista.

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  sariusz

Wiadomo, że korwinista. Szanuję, w końcu pierwszy, który poszedł na całość i wyjechał do raju Łukaszenki 😆

https://medianarodowe.com/2021/12/17/dezerter-z-polskiej-armii-to-wyborca-korwina-internauci-przeswietlaja-zbiega/

analityk
analityk
1 miesiąc temu
Reply to  sariusz

Kwestia E. Czeczko to raczej bomba informacyjna, która ma za zadanie medialnie przykryć lex TVN. Może to ustawka pomiędzy J. Kaczyńskim a A. Łukaszenką.

Car_z_KGB
Car_z_KGB
1 miesiąc temu

Należy jak najszybciej przywrócić karę śmierci. Nie może być tak, że jakiś zdrajca Kukliński będzie się panoszył i lizał rowa d***kratycznym imperialistom ze zgniłego Zachodu.

Cybernetyk
Cybernetyk
1 miesiąc temu

Panie pośle JKM – kiedy Pan w końcu przyzna, że w tych całych rozgrywkach operacyjno-taktycznych na granicy z Białorusią chodzi o coś dużo poważniejszego? Ze strategicznego punktu widzenia, Niemcy nie chcą, aby główna nitka Jednego Pasa i Jednej Drogi przebiegała przez Warszawę, bo moglibyśmy na tym zbyt dużo zyskać. Analogicznie do wypchnięcia Nord Stream 2 z terytorium Polski. To Berlin ma stać się głównym, europejskim centrum przeładunkowo-dystrybucyjnym dla chińskich towarów. Niemcom bardziej odpowiadałoby, aby towary przewożone były przez Turcję, Bułgarię, Serbię, Węgry i Czechy, bo Turcja i tak robi swoją, niezależną politykę, zaś pozostałe państwa na trasie “nowego jedwabnego szlaku”… Czytaj więcej »

nacjokrata
nacjokrata
1 miesiąc temu
Reply to  Cybernetyk

Bo projekt “One Road, One Belt” wprowadza do polskiej polityki zagranicznej wektor wschodni i tym samym możliwość dywersyfikacji oraz równoważenia wpływów Niemiec oraz USA. Taka zagrywka pozwala podbić wartość Polski w negocjacjach międzynarodowych. Zresztą, proszę spojrzeć na mapę:
comment image

D***kratyczny Imperialista
D***kratyczny Imperialista
1 miesiąc temu

comment image

S-500
S-500
28 dni temu

Niech tylko spróbują, to ruski miesiąc popamiętają!

Car_z_KGB
Car_z_KGB
1 miesiąc temu

ruska monarchia (Braun) + chiński kapitalizm (JKM) + polski nacjonalizm (Winnicki) = Konfederacja

Jarek ogareK
Jarek ogareK
1 miesiąc temu

Panie Januszu,
wychodzi na to, że Konfederacja nie robi nic w kwestii przywrócenia w Polsce kary śmierci. Wiem, że wolnościowcy są za. Podobnie Grzegorz Braun. Czyżby Ruch Narodowy stawiał opór?

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  Jarek ogareK

Może są zbyt zajęci obniżaniem podatków i likwidacją ZUS? 🤔

freeman
freeman
1 miesiąc temu
Reply to  sinceritas

Na razie narodowcy ścigają antyszczepionkowców w swoich szeregach. Czyżby liczyli na jakieś posadki u JarKacza?

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  freeman

Chyba liczą na koalicję w 3-ciej kadencji PiS 😉

Słynny chiński mędrzec Hui-Tsi-Fdupen
Słynny chiński mędrzec Hui-Tsi-Fdupen
1 miesiąc temu
Reply to  Jarek ogareK

To niech “wolnościowcy” i Grzegorz Braun dadzą dobry przykład i poddadzą się tej karze na ochotnika. Gadać to każdy umie.

M. Freedman = wróg Polski
M. Freedman = wróg Polski
1 miesiąc temu
Narodowi Bolszewicy
Narodowi Bolszewicy
1 miesiąc temu

Śmierć d***kratycznym imperialistom ze zgniłego Zachodu – przeklętym wrogom narodowo-katolickiej, polskiej klasy chłopsko-robotniczej !

freeman
freeman
1 miesiąc temu

Z sankcjami to jest tak, że USA mają małe obroty z Rosją, więc im to dynda. Jednak UE ma z Rosją spore, więc sankcje uderzą w UE i Rosję, ale bardziej straci na tym Rosja, bo jest bliżej dna.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu

O tym, że Biden nie będzie bronił zbrojnie Ukrainy, tylko nałoży sankcje, wiemy choćby stąd, że powiedział to … Biden. Nie potrzeba tu szczególnie bystrych komentatorów politycznych wychowanych w czasie, gdy nie było Erasmusa za to było mieszczaństwo i arystokracja..