fbpx

Vlog: UE powoli jak buldog zaciska chwyt na naszym gardle!

Prezes Janusz Korwin-Mikke

Vlog omawia historię powstania i cele Unii Europejskiej.

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antek
antek
4 miesięcy temu

Świetny artykuł

sariusz
sariusz
5 miesięcy temu

Te “państwa narodowe” wywołały w Europie dwie wojny światowe, w których zginęło kilkadziesiąt milionów ludzi. To byłoby bardzo dobrze, gdyby ktoś dał radę je zlikwidować. Niestety, jest to nieprawda.

faral
faral
5 miesięcy temu
Reply to  sariusz

wojen nie wywołały “państwa narodowe” tylko grupy interesu, masz pewność że UE jako funkcjonujący jeden organizm będzie gwarantem pokoju?

sariusz
sariusz
5 miesięcy temu
Reply to  faral

Przecież to nie “grupy interesu” walczyły i ginęły w wojnach. Te grupy interesu musiały najpierw znaleźć frajerów, którzy ochoczo robili to za nich, by móc “zginąć za Ojczyznę”, czyli właśnie za państwo narodowe. Za UE nikt przynajmniej nie chce ginąć, więc postęp jest.

sinceritas
sinceritas
5 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Mit narodu, to najlepszy, znany obecnie wynalazek, pozwalający lokalnym kacykom werbować mięso armatnie, by szło oddawać za ich władzę swoje życie. Ponieważ żaden racjonalny człowiek nie dałby się tak frajersko zabić, pranie mózgów wymaga mozolnej, systematycznej pracy i to od dziecka. Już jako mały szkrabek dowiadujesz się z wierszyka, że jesteś “Polak mały” a “Twój znak” to “orzeł biały”. A to dopiero początek. Potem się dowiadujesz, że masz też swoją flagę, a piosenka o Napoleonie i jego generale, śpiewana nie tylko przy okazji “wielkich” uroczystości, ale nawet przed zwykłym meczem piłki, staje się Twoim “hymnem”. Jednocześnie działa państwowa szkoła, ujednolicająca… Czytaj więcej »

franek
franek
5 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Ile tych panstw narodowych wywolalo te dwie wijny swiatowe? O ile dobrze pamietam to jedno. A ile milionow ofiar pochlonela bolszewicka miedzynarodowka? Bez liczenia powiem ze przynajmniej trzy razy tyle co obie wojny swiatowe. I pochlania do dzis ? Tylko idiota wierzy w to ze jak zlikwiduje sie panstwa narodowe to wojny , przemoc i wyzysk zniknie. Nie. Bo jesli znikna male panstwa narodowe, to musi na ich miesce powstac jednoa wielkie panstw swiatowe. Ale to nie zmieni nic. Bo na takiej przestrzeni beda sie dale tworzyc grupy wspolnych interesow . ktore beda rywalizowaly z innymi grupami o byle co.… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
5 miesięcy temu
Reply to  franek

Franek, ale z historii to się trochę podciągnij, bo bolszewicy też jechali na mitach narodowych. Jeszcze przed rewolucją Lenin napisał zresztą książkę “O prawie narodów do samostanowienia” – poczytaj sobie, opisał w niej swoją wizję “wyzwalania narodów” ciemiężonych w Imperium Rosyjskim – i jak powiedział, tak zrobił, po rewolucji podzielił Imperium na kilkanaście narodowych republik ZSRR. Niektóre z narodów dawnej Rosji np. Białorusini, po raz pierwszy w historii uzyskały jakąkolwiek podmiotowość właśnie za czasów bolszewizmu, a swoje obecne państwo mają bezpośrednio w spadku po ZSRR. Więc nie, bolszewicy nigdy nie sprzeciwiali się koncepcji narodu, wręcz przeciwnie, tożsamość narodowa była jednym… Czytaj więcej »