fbpx

Uderzenie w KONFEDERACJĘ

Rządząca Polską „Zjednoczona Prawica” nie posiadając większości w Senacie ani w Sejmie, szykuje się do wyborów. W tym celu przekupuje kolejne grupy wyborców poprzez „Nowy Polski ŁAD” – a wybory musi zrobić, zanim fatalne konsekwencje gospodarcze tego „Ładu” wyjdą na powierzchnię.
Głównym problemem tej fake-Prawicy jest usunięcie konkurencji ze strony prawdziwej Prawicy. W tym celu usiłuje taktycznie przejmować kolejne punkty programu KONFEDERACJI.
Ostatnim posunięciem był „Ustawa o zmianie Kodeksu Postępowania Administracyjnego” przedstawiana jako zmiana przepisów o reprywatyzacji w celu przecięcia roszczeń żydowskich do mienia pozostawionego bez spadków. W rzeczywistości – co wynika z w/w ustawy – UŁATWI ona „Przedsiębiorstwu HOLOKAUST” i Państwu Izrael zagrabienie tej własności. Nie trzeba już będzie przejmować nieruchomości fizycznie i spieniężać ich – możliwa będzie (i to wyłącznie) wypłata roszczeń w gotówce. Nie jest to zbyt głęboko ukrywane – OŚWIADCZENIE polskiego MSZ z dn. 26-VI stwierdza:
„Zmienione przepisy będą dotyczyły jedynie postępowań administracyjnych, w tym reprywatyzacyjnych. Nie będą miały one wpływu na postępowania cywilne, których celem jest uzyskanie odszkodowania za odebrane bezprawnie mienie”: (https://www.gov.pl/…/oswiadczenie-msz-w-zwiazku-z… )
Czyli delegacja „Przedsiębiorstwa HOLOKAUST” z poparciem Państwa Izrael wystąpi z cywilnym roszczeniem, uzna się (jeśli taka będzie wola polityczna), że mienie było „odebrane bezprawnie” – i zostanie wypłacone absurdalne „odszkodowanie”.
Charakter tej ustawy łatwo zresztą odczytać już z tego, że nie sprzeciwiły się jej ani Lewica, ani PO. Obserwujemy nieśmiałe protesty ze strony Izraela: albo nie doczytali i nie zrozumieli tej ustawy – albo, co znacznie bardziej prawdopodobne, odgrywają swoją rolę współpracując z PiSem przeciwko KONFEDERACJI.
Proszę pamiętać, że, jak ujawniły WikiLeaks: ( https://m.pch24.pl/notatka-wikileaks-kaczynski-zgodzil…/ ), Jarosław Kaczyński w 2009 roku w ambasadzie USA obiecał Wiktorowi Ashe, ambasadorowi Stanów Zjednoczonych, że Polska wypłaci 20% tych roszczeń. Nikt nie kwestionuje prawdziwości materiałów z WikiLeaks – ale dodatkowym smaczkiem jest, że po tej rozmowie suma roszczeń wzrosła z $300 mln na $1,5 mld!! Dlatego w interesie tego lobby jest, by wybory wygrało PiS – a nie KONFEDERACJA , która jest temu rabunkowi pryncypialnie przeciwna.
Sprawa jest tak naprawdę bez żadnego praktycznego znaczenia (żaden klub nie głosował PRZECIW) posłużyła jednak do ataku na KONFEDERACJĘ. Oskarżono nas o chęć popierania tych roszczeń (!!), a Dominik Tarczyński ogłosił, że Robert Winnicki przeprosił za to głosowanie (w rzeczywistości przeprosił za inne!).
PiS rozwija propagandę, że oto ostatecznie położyło kres tym roszczeniom. Kuriozalne jest tu oświadczenie Mateusza Morawieckiego: „Jak długo ja będę premierem to Polska na pewno nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie: ani złotówki, ani euro, ani dolara”. Mógł je złożyć bezpiecznie, bo nikt nie żąda od Polski ani złotówki za niemieckie zbrodnie – ale w oczach ludzi, którzy mało z tego rozumieją „Pan Premier odmówił wypłacenia sum żądanych przez Żydów”. Co ciekawe: również Jarosław Kaczyński kilkakrotnie wekslował roszczenia żydowskie na tor „to Niemcy spowodowali te szkody” – co jest, oczywiście w tej sprawie bez żadnego znaczenia. Izrael domagałby się tych pieniędzy również wtedy, gdyby ci Żydzi wymarli na czarną ospę.
W tej sytuacji KONFEDERACJA musi podjąć ofensywę wyjaśniającą sprawę. KONFEDERACJA powinna domagać się jasnego postawienia trzech kwestii:
1) Zgodnie z polskim prawem mienie nie posiadające spadkobierców przechodzi na własność państwa; to samo prawo panuje obecnie w Izraelu i chyba każdym państwie. Prawo polskie nie przewiduje tu żadnych wyjątków – w szczególności nie uzależnia tego od liczby ani od narodowości osób, które pozostawiły spadek. Mienie to, jeśli nie ma prywatnych właścicieli, należy jak najszybciej sprzedać z licytacji – rezerwując 10% uzyskanych sum na ew. roszczenia fizycznych prawnych sukcesorów.
2) Pomordowane osoby, o których majątek chodzi, były obywatelami II RP, a nie Izraela. Byli to wykształceni w Polsce znakomici często lekarze i prawnicy, bankierzy i finansiści, uczeni i handlowcy, laureaci nagród naukowych i zdobywcy dla Polski złotego medalu na szachowej Olimpiadzie w Hamburgu w 1930, matematycy, fizycy i chemicy, pisarze i poeci, wybitni rabini i filozofowie; to Polska poniosła tę gigantyczną stratę – a nie Izrael.
3) Rzeczpospolita Polska chce utrzymywać dobre stosunki z Państwem Izrael – ale uznaje władze tego państwa za reprezentujące wyłącznie obywateli Państwa Izrael, a nie za przedstawicieli wszystkich Żydów na całym świecie. To uroszczenie jest skrajnym nacjonalizmem i odrzucamy je z całą mocą – co należy oficjalnie oznajmić władzom Państwa Izrael i nie prowadzić z nimi żadnych rozmów na podstawie tych uroszczeń.
==
Na zdjęciu: Zdobywcy złotego medalu na Olimpiadzie Szachowej w 1930 roku w Hamburgu.
A teraz napiszę coś, co się nie wszystkim spodoba:
Polscy matematycy, którzy przyłożyli się do złamania szyfru ENIGMA, zrobili ZNACZNIE więcej dla zwycięstwa w II Wojnie Światowej, niż zdobywcy Monte Cassino!
Janusz Korwin-Mikke

17 thoughts on “Uderzenie w KONFEDERACJĘ

 1. I do not even know how I ended up here, but I thought thios post was great.I don’t know who you are but certainly you are going to a fampus blogger iif you are not already 🙂 Cheers!

 2. Warto przypomnieć nazwiska osób na tej fotografii. Od lewej: Paulin Frydman, Tartakower, Stefan Rotmil (kierownik ekipy), Rubinstein, Makarczyk, Przepiórka i Marian Wróbel (korespondent prasowy)

 3. Śmieszne to, że po 6-ciu latach demolowania Polski, Konfederacja po raz pierwszy oburzyła się na PiS, i to tylko dlatego, że PiS postawił sobie własną kopię zameczku z piasku pt. “problem roszczeń”.

  1. Chyba umowa była taka, że PiS oddaje Końfederacji wyborców o nastawieniu antysemickim a w zamian za to, w razie zagrożenia większości w Sejmie, Końfederacja “podeprze” PiS. Końfederacja cały czas była gotowa, swoją część umowy spełnić (jej liderzy głośno o tym zapewniali) a tutaj PiS robi jej taki numer. Stąd to rozgoryczenie. Tytuł artykułu jest trafny – “Uderzenie w Końfederację”. Jeśli PiS przejmie hasła antysemickie (i antygejowskie) to istnienie Końfederacji straci rację bytu. I co teraz? Bosak ma znowu zostać “instruktorem windsurfingu”? A raty za mieszkanie trzeba płacić. Biedna jego mamusia, jak jej się synuś zwali razem z synową i dzieckiem.

 4. Ciekawe, że ci sami, co wystawiają kapliczki “żołnierzom wyklętym” za to, że walczyli z komunistami bezpośrednio po wojnie, jednocześnie tak zażarcie bronią dokonań tych samych komunistów jeśli chodzi o rabunek prywatnego mienia polskich obywateli. I proszę nie rżnąć głupa (że zacytuję klasyka), że chodzi o mienie “nie posiadające spadkobierców”. W roku 1944, 1945, 1946 i później (właściwie to do dziś) nikt nie sprawdzał czy jakaś porzucona nieruchomość ma spadkobiercę czy nie.

  1. Logiczne: komuniści zabrali – trzeba płacić Izraelowi! Kto przeciw ten “zażarcie broni komunistów”! Komu zabrali, nie ważne – i tak się należy Izraelowi!

   Ongiś wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, dziś wszystkie pieniądze należą do Izraela…

   1. Nic mi nie wiadomo, że państwo Izrael chce, żeby mu coś płacić. To jest tylko stary numer Korwina na który się nabiera kolejne już pokolenie qców. Wymyślić jakiś problem (“nadciągają islamscy imigranci, którzy będą tworzyć islamskie dzielnice”, albo “mamy zapłacić Żydom tysiące pierdylionów odszkodowań”) a potem z tym problemem zaciekle walczyć.
    Prawdziwym problemem jest to, że w 1945 roku komuniści położyli rękę na własności wielu polskich nieruchomości mieszkalnych. Zakwaterowali tam swoich potencjalnych zwolenników, głównie lumpenproletariat, a także tych, którzy ich czynnie poparli – wstąpili do PPR, MO, bezpieki itd. Potem tak już zostało a potomkowie tych lokatorów przeważnie mieszkania wykupili za symboliczne kwoty. Po 1989 roku zaczęli się zgłaszać prawdziwi lub domniemani spadkobiercy dawnych właścicieli tych nieruchomości (w tym na pewno wielu oszustów). No i mamy problem, który nie wiemy, jak rozwiązać. Licytowanie się, kto bardziej nie lubi Żydów, PiS czy Konfederacja, na pewno go nie rozwiąże.

    1. Jak mawiał Kisiel, korwinizm bohatersko zwalcza problemy nieznane w żadnym innym ustroju.

 5. Polska nie odniosła zwycięstwa w II Wojnie Światowej. Polska i Polacy ponieśli dotkliwą porażkę w tej wojnie. Nie rozumiem, dlaczego mamy w ogóle czcić kogoś, kto pomógł Brytyjczykom złamać jakiś szyfr, albo frajerów, którzy ponieśli ogromne straty zdobywając na rozkaz Brytyjczyków i Amerykanów ruiny jakiegoś klasztoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.