fbpx

TUSK LIBERAŁ

Jest taka teza, że młodzi ludzie to masowo popierają Korwin-Mikkego, „a później z korwinizmu się wyrasta”. Przykłady tego są liczne – należy do nich p. Donald Tusk.

40 lat temu nie tyle „był korwinistą”, ile głosił praktycznie dokładnie to samo, co ja. Za „komuny” było w Polsce kilka szkół liberalnego myślenia: krakowska, wrocławska, poznańska, warszawska – i gdańska właśnie. Wszyscy mówili mniej-więcej to samo, bo (jak to wie każdy inżynier, a nawet niektórzy fizycy) 2 × 2 daje coś około czterech. Matematycy twierdzą nawet, że równo 4 – ale wiadomo: w życiu nigdy nie jest tak całkiem dokładnie…

Problem polega na tym, że Polską od lat rządzili i rządzą socjaliści. Myśl socjalistyczna zwyciężyła w Polsce i w Europie gdzieś-tak w roku 1905 – a od lat dwudziestych socjaliści rządzili już właściwie wszędzie. W Ameryce nazywało się to New Deal („Nowy Ład”…), w Sowietach „stalinizm”, we Francji Front Ludowy, w Niemczech Narodowo-Socjalistyczna Partia Robotnicza Niemiec, w Anglii „labourzyści”, w Polsce „sanacja”. A według socjalistów 2 × 2 = 22 – co chyba jest oczywiste dla każdego, kto ma oczy?

Jednak poszczególne socjalizmy bankrutowały po kolei – nawet potężny Związek Sowiecki w końcu zbankrutował, bo socjalizm jest ideą absolutnie kretyńską. 22 jako wynik mnożenia 2 × 2 wygląda optycznie bardzo ładnie – niestety, w praktyce maszyna zbudowana w oparciu o tę znakomitą teorię działać nie może. A gdy liberałom 2 × 2 dawało 4, czasem 4,1, czasem nawet 4,3 (jakaś tolerancja w maszynach jednak jest…) – to socjalistom wychodziło 20, czasem 18 – niektórzy „rewizjoniści” godzili się nawet na 16. I budowali kolejne państwa w oparciu o te kompromisowe tezy.

Problem polega na tym, że mamy d***krację – a w d***kracji wygrywa nie ten, kto ma rację – lecz ten, kto potrafi do swoich teoryj przekonać tzw. (tfu!) Większość. A Większość składa się z idiotów, którzy przecież „widzą”, że 2 × 2 = 22 – i bardzo niechętnie godzą się na zmiany.

Liberałowie twardo twierdzą, że nie powinno być ŻADNYCH państwowych spółek – bo wtedy politycy będą je albo rozkradać, albo (co gorsza!!) obsadzać posady swoimi ludźmi. I na to NIE MA RADY. Jeśli powołamy instytucję do „walki z nepotyzmem”, natychmiast posady w niej obejmą kumple i ciocie polityków… Trzeba to zlikwidować CAŁKOWICIE. 2 × 2 = 4 – i KONIEC! No, dobrze, niech będzie 4,1 – jedną państwową spółkę do np. zarządzania Wawelem można ewentualnie przeżyć…

I, oczywiście, trzeba zlikwidować WSZYSTKIE zasiłki socjalne. Jak to mówiła śp. baronowa Thatcherowa, która wyciągnęła Anglię z przepaści socjalizmu: „Nie wolno płacić zasiłków samotnym matkom – bo to jest zachęcanie innych kobiet, by zostawały samotnymi matkami”. Nie wolno zabierać pieniędzy NIKOMU i dawać ich NIKOMU. No – ewentualne zasiłki dla weteranów I wojny światowej można przeżyć.

Tymczasem zasiłkami można przekupić wielu wyborców…

I p. Donald Tusk (jak większość liberałów…) szybko przekonał się, że głosząc „korwinizm”, dostaje się 5 proc. głosów – a obiecując rozdawnictwo cudzych pieniędzy, dostaje się 55 proc. I zaczął głosić hasła socjal-d***kratów. Bo ta (tfu!) rządząca w d***kracji Większość ni w ząb NIE ZROZUMIE, że rząd, by dać komuś 500, MUSI mu zabrać najpierw 600… Ewentualnie pożyczyć – i wtedy dzieci zapłacą 700.

Procenty lecą…

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 29 (18 VII 2021)

6 thoughts on “TUSK LIBERAŁ

 1. Święte słowa. “Tusk szybko przekonał się, że głosząc „korwinizm”, dostaje się 5 proc. głosów” więc jako osoba inteligentna tak zmodyfikował swój program, żeby dostać 55% głosów (i to w sojuszu z PSL), tak żeby przeprowadzić choć część swego programu. Udało mu się sprywatyzować część przedsiębiorstw, ale nie wszystkie, zlikwidować część socjału (ale nie cały) itd. Korwin natomiast tylko wszystkich krytykuje, ale nie wynika z tego dokładnie NIC. Nie tylko nie robi nic, żeby wprowadzić swój program, ale nawet nie ma pomysłu, jak to zrobić. Bo chyba nie wierzycie, że Korwin rozmawia z generałami, żeby przeprowadzić zamach stanu 🙂 🙂 :). I pomyśleć, że pierwsza partia Korwina nazywała się Unia POLITYKI REALNEJ.

  1. PS. śp. baronowa Thatcherowa nie zlikwidowała zasiłku dla samotnych matek. Ona także była realistką i wiedziała, że jak się chce za dużo, to można nie osiągnąć niczego. Właściwie to wg nomenklatury Korwina to była lewaczką. Nie zlikwidowała ichniego ZUS ani podatku dochodowego, przedsiębiorstwa prywatyzowała poprzez negocjacje a nie “z licytacji”, nie przywróciła kary śmierci ani zakazu aborcji. Balcerowicz i Tusk wzorowali się zresztą na jej polityce, zwłaszcza jeśli chodzi o prywatyzację.

   1. Balcerowicz się wzorował? Z tego co ja słyszałem to on głównie zajmował się podpisywaniem “reform” przywiezionych przez braci z zachodu.

    1. Daj na mszę dziękczynną, że nie były to reformy przywiezione przez braci ze wschodu.

  2. Drogi Sariuszu! Bo JKM to taki konserwatywny liberał po polsku: żyje dobrze z naszych podatków, które krytykuje, a wcześniej żył jeszcze lepiej z euro podatków, które jeszcze lepiej krytykował, obecnie ma chyba trzecią żonę i poczęte z nią przed ślubem dzieci, które mają prawdziwi konserwatyści i do tego deklarował pobór 500+ na owe dzieci, czyli wykazał wzorową postawę liberała gospodarczego, co to nie zabiera i nie rozdaje, no chyba, że sobie…

 2. Jak to dobrze, że wrócił Tusk, i nawet Korwin sobie przypomniał, że jest liberałem 😆😆😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.