fbpx

TAK ZWANA SPRAWIEDLIWOŚĆ

W Polsce Trybunał Stanu praktycznie nie działa. Wydał chyba tylko jeden wyrok: w sprawie „afery alkoholowej”. Nie może działać, bo sędziowie tego Trybunału powoływani są przez większość Sejmu. Ta sama większość Sejmu wybiera „rząd”. 99 proc. afer w Polsce związanych jest z „rządem” – więc jak ten Trybunał ma kogoś skazać? W USA wszystkim zajmuje się zwyczajny Sąd Najwyższy, a sędziowie są tam wybierani dożywotnio – więc nie są mianowańcami akurat ostatniego Kongresu…

Niemniej zbieram teraz wśród posłów podpisy za postawieniem przed tym trybunałem JE Marcina Warchoła, v-ministra tzw. sprawiedliwości. Być może uzbieram i być może zanim sprawa się rozpocznie, to zmieni się sejmowa Większość – i p. Warchoł trafi tam, gdzie trafić powinien. Ponieważ większość Państwa nie mieszka w Rzeszowie i nie interesuje się wyborami prezydenta tego miasta – streszczam, o co chodzi. Otóż przy Ministerstwie „Sprawiedliwości” istnieje FUNDUSZ SPRAWIEDLIWOŚCI, który ma „Wspierać wszystkie osoby pokrzywdzone przestępstwem, osoby im najbliższe oraz świadków przestępstw – oraz świadczyć pomoc post- -penitencjarną”. Tymczasem JE Marcin Warchoł, jako się napisało: v-minister tego resortu – po prostu wziął z tego funduszu pół miliona i wręczył szpitalowi w Rzeszowie!!!

I nie jest to szpital, w którym leczą się „osoby pokrzywdzone przestępstwem”. Jest to oczywista kiełbasa wyborcza: pieniądze z funduszu, przeznaczone na konkretne cele, zostały użyte na wspieranie kampanii wyborczej! Bo, oczywiście, wręczenie czeku na te pół melona odbyło się demonstracyjnie przy kamerach i w świetle jupiterów. Kandydat Warchoł wręczył olbrzymie zdjęcie czeku dyrektorce tego szpitala.

Ciekawe, co powiedzą jej zwierzchnicy? W końcu przyjęła kradzione pieniądze. To się w Kodeksie karnym elegancko nazywa „malwersacja” – czyli „skierowanie pieniędzy nie w tę stronę, w którą miały pójść” – ale: jak zwał, tak zwał. Jak zauważył p. prof. Robert Gwiazdowski, kradzież miliarda nazywa się już „operacją finansową”, a nie „kradzieżą” – ale tu chodzi o pół miliona…

Rzecz jasna: karać trzeba tego, kto daje, a nie tego, kto bierze. Pani dyrektorka ma dbać o dobro chorych i szpitala – o pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości ma dbać kierownictwo Ministerstwa „Sprawiedliwości”.

Dlaczego nie piszę złośliwie: Ministerstwo „Prawa i Sprawiedliwości”? Bo tym ministerstwem zarządza akurat „Sprawiedliwa Polska Zbigniewa Ziobry” – partia wchodząca w skład „Zjednoczonej Prawicy”, ale będąca w konflikcie z PiSem. Do tego stopnia, że w Rzeszowie wystawiła p. Warchoła jako kontrkandydata przeciwko pani Ewie Leniart, wystawionej przez PiS…

…i na tym opieram rachuby, że przynajmniej część posłów PiSu poprze wniosek o zaciągnięcie JE Marcina Warchoła przed Trybunał Stanu. Bo w Polsce czynnego członka „rządu” nie da się postawić przed zwykłym sądem!!

Budujące jest, że gdy p. Warchoł na swojej stronie w Sieci zamieścił dumnie wiadomość, że oto wspomógł szpital, „który dzięki temu zakupi coś tam” – to nie znalazłem pod nią ANI JEDNEGO pozytywnego komentarza. Wszyscy – często b. niegrzecznie – dawali Mu znać, co myślą o „Antku – dobrym… ale z cudzej torby”.

I w tym jest jakaś nadzieja. Polacy zaczynają ROZUMIEĆ

– Janusz Korwin-Mikke

5 thoughts on “TAK ZWANA SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. 175 lat temu, 25 czerwca 1846 roku zniesiono Ustawy Zbożowe (Corn Laws). Wy, qce, nie wiecie o co chodzi, zresztą Korwin pewnie też nie, ale dla nas, liberałów, to bardzo ważna data.
    PS. Nie, nie miało to nic wspólnego z homoseksualizmem.

  2. Drobna pomyłka – partia Zera nazywa się “Solidarna Polska” a nie “Sprawiedliwa Polska”

  3. Będę kibicować, ale założę się, że w statucie tego funduszu jest punkt, że pieniądze “można przekazać na inne ważne cele społeczne”, czy jakoś tak.

    1. Jakby co to prezydent “wyręczy ” wymiar sprawiedliwości. Nie wiem czy “prerogatywy” obejmują wyroki akurat tego trybunału ale jak będzie trzeba to się walnie jakąś “ustawkę”.. Ale próbować warto (może pis zacznie trochę mniej lubić ziobrę?) – “róbmy swoje, może to coś da, kto wie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.