fbpx

SZOKUJĄCA WIADOMOŚĆ

Przemiła pani powiedziała dziś do mnie: „Proszę pana! Znów idzie w górę cena benzyny, a inflacja rośnie – i ceny żywności też coraz wyższe. Już nie wiem, jak wiązać koniec z końcem…”.

Odparłem: „pani mnie o  tym informuje?”.

„No, tak! Przecież to straszne!”.

„Nie – proszę pani – pani mi NIC nie powiedziała!”.

„Jak to?”.

„Droga pani! Gdy kolejne rządy, z PiS-em na ostatku, zaczęły rozdawnictwo pieniędzy – jakieś 5 lat temu – to powiedziałem, że do tego dojdzie. To, że dziś będzie taka drożyzna – to ja wiedziałem pięć lat temu. Gdyby pani mi powiedziała, że nie ma inflacji i żyje się coraz lepiej – o, to by była dla mnie wiadomość szokująca. To, że jest jak jest – to dla mnie żadna informacja. Aha, i zawiadamiam panią, że drożyzna będzie coraz większa…”.

Jedni ludzie –  jakieś 90  proc. – doskonale widzą, co się dzieje. Np. widzą, że dostali 500+ i żyje im się lepiej. A inni widzą, co będzie za pięć lat… A jeszcze inni – jak ja – widzą, co się stanie z Polską i Europą za lat trzydzieści. Oczywiście rządzić Polską powinni ci, którzy sięgają wzrokiem w przyszłość. Masa zacnych skądinąd Szarych Zjadaczy Chleba ma się ich słuchać i się nie wtrącać!

Niestety: żyjemy w Najgłupszym Ustroju Świata, czyli w d***kracji. I nawet jeśli połowa tych 90 proc. Szarych Zjadaczy Chleba (i Kolorowych Użytkowniczek Szminek!!) uzna, że się nie znają i nie pójdzie na wybory – to druga połowa (czyli 45 proc.) i tak przegłosuje te 10 proc., które na czymś się zna (i ten 1 proc., który zna się znakomicie). I będziemy żyli coraz gorzej.

Szewc wystrajkuje podwyżkę 100 zł – i jest zachwycony. „Rząd” nakłada na to podatek – i producent musi podnieść cenę butów o 150 zł. Stolarz wystrajkuje podwyżkę 100 – i też jest zadowolony; „rząd” dolicza do tego podatki – i cena krzesła idzie w górę o 150 zł. I żona szewca idzie kupić krzesło – i narzeka, bo w rzeczywistości straciła 50 zł. Co robi ta zacna kobieta? Czy mówi mężowi: „Tak się kończą te wasze związki zawodowe..”.? Nie! Ona mówi: „Namówię męża, by wystrajkował kolejne 100 zł, bo już się wytrzymać nie daje…”. Czy to jest jakaś idiotka? Nie, to zupełnie normalna Kolorowa Użytkowniczka Szminki. Ona NIE MOŻE zrozumieć, że to jest droga donikąd – bo to jest dla niej ZA TRUDNE. Jak to? To mielibyśmy zarabiać coraz mniej – po to, by ceny spadały jeszcze szybciej? Kiedy tak właśnie wygląda deflacja… Wtedy ceny spadają – i wszyscy, z emerytami włącznie, żyją coraz lepiej.

Śp. Włodzimierz Eljaszewicz Uljanow, bardziej znany jako Lenin, twierdził, że ustrój ma być taki, by każda kucharka mogła rządzić krajem. A ja mówię: Kucharki do kuchni – i plotkować o majeranku, a nie o inflacji. „Ne sutor ultra crepidam” – mówili Rzymianie: „Niech szewc zajmie się kopytem” – a nie głosuje nad tym, kogo obłożyć podatkiem dochodowym. Bo na ogół głosuje, by obłożyć podatkiem Wielkie Korporacje – i potem wychodzi z „Biedronki” zdziwiony, że ceny tak wzrosły… I nie widzi, że wzrosły, bo on tak głupio głosował…

Ta banda złodziei, czyli „klasa polityczna”, jest zachwycona, bo dzięki frajerom coraz więcej zbiera z podatków. I pragnie, by d***kracja trwała wiecznie.

Bo jakby powrócił król, toby ich wygonił; albo i do ciupy wsadzić raczył…

 

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 41 (10 X 2021)

5 16 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Liberał_z_PO
Liberał_z_PO
1 miesiąc temu

comment image

pilaster = Fat Bantha = Marcin Adamczyk
pilaster = Fat Bantha = Marcin Adamczyk
1 miesiąc temu

Osławiony pilaster, to pan Marcin Adamczyk („naukowy korwinista”, vel Fat Bantha) – facet urodzony w 1970 roku, absolwent Politechniki Warszawskiej. Od ponad 20 lat autor artykułów naukowych ukazujących się na łamach „Najwyższego CZAS!-u”. Z zawodu inżynier i analityk biznesowy, z zamiłowania ekolog i astrofizyk. Badacz zjawiska cywilizacji jako fenomenu ekologicznego i termodynamicznego. Autor, opartego o ten model, rozwiązania tzw. Paradoksu Fermiego – braku we Wszechświecie jakichkolwiek innych, poza naszą, cywilizacji naukowo-technicznych. Fascynacja termodynamiką przywiodła go do zainteresowania się kwestią zmian ziemskiego klimatu. Praca zawodowa z kolei, do kwestii zasobów i ich optymalnego wykorzystania. Owocem tych poszukiwań jest książka „Mity Globalnego… Czytaj więcej »

Bezczelny Kaczor nie chce wyjść z UE !
Bezczelny Kaczor nie chce wyjść z UE !
1 miesiąc temu
jarko
jarko
1 miesiąc temu

Najbliższy rozkład jazdy dla świata:

https://youtu.be/hNapcB0tSl0

Kuc, który mówi
Kuc, który mówi
1 miesiąc temu

Panie Korwinie a jak Pan tak umie przewidywać na 30 lat na przód, to może Pan konkretnie przewidzieć, kiedy powróci ten król? Bo matka chce, żebym zrobił kurs na wózek widłowy a oglądałem taki serial o królach, to tam nie było wózków widłowych, tylko osiołki.

jarko
jarko
1 miesiąc temu

Szokująca wiadomość to będzie, jeśli TO okaże się prawdą:

https://www.bitchute.com/video/45rx8vafSfWS/

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu

No ja też w 2015 roku mówiłem, że będzie socjal i drożyzna jak PiS wygra wybory.
Niestety o zwycięstwie Dudy zadecydowały głosy korwinistów i narodowców – dzisiejszej Konfederacji. A potem poszło z górki.
Chcieliście PiS, to macie 🤷‍♂️.
Volenti non fit iniuria.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  sinceritas

No, Janusz wtedy twierdził, że “PiS, PO – jedno zło”, czyli że jest mu wszystko jedno, kto rządzi Polską, bo on i tak czeka aż “jakby powrócił król, toby ich wygonił; albo i do ciupy wsadzić raczył…”. No to może czekając na tego króla nie głosować tymczasem na PiS (ani na partie, które zapowiadają, że w razie czego poprą PiS). O ile pamiętam, to w 2014 roku nie było 500+, zakazu handlu w niedzielę i nie nacjonalizowano banków. Czyli widać, że jednak jest różnica.

saryusz
saryusz
1 miesiąc temu

… a tymczasem w Rosji (chyba mało demokratycznej?):
“Rośnie nacisk Kremla na sieci handlowe w związku z 6-letnim rekordem inflacji żywności. Władimir Putin mówi o zmowie cenowej i zarządza kontrole i kary. Kontrolami zostały objęte największe sieci handlowe Rosji. Rosyjskie władze tłumaczą to „skargami obywateli na podwyżki cen”, a także „chęcią zapobieżenia nieuzasadnionemu wzrostowi kosztów społecznie ważnych produktów spożywczych”.” 
https://businessinsider.com.pl/polityka/inflacja-w-rosji-putin-zarzadza-kontrole-w-sklepach-i-kary/8w2j9yb

Krzysztoff
Krzysztoff
1 miesiąc temu
Reply to  saryusz

Sugeruję przeczytać książkę “Czerwony alert” Bill’a Browder’a o tym jak w Rosji prowadzi się biznes. To nie jest historia zmyślona, tylko niemal pamiętnik, jak to fundusz inwestycyjny Hermitage Capital, kierowany przez Bill’a Browder’a, dysponujący kapitałem inwestycyjnym około 4,5 mld USD został zniszczony, ponieważ ośmielił się wejść w drogę samemu Putinowi.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztoff

Ja to wszystko wiem. Są jednak tacy, jak np. Korwin, którzy twierdzą, że w Rosji, dzięki brakowi demokracji, jest wolność, wolny rynek i świetny prezydent. Sprezentuj Korwinowi tę książkę.

eizel
eizel
1 miesiąc temu

ogólnie to oczywista oczywistość niedostrzegalna dla ogółu posługującego się mową obrazkową
widzą to ci u których droga do mózgu prowadzi przez uszy
natomiast mam wątpliwości czy pozycja korporacji wynika li tylko z możliwości przerzucania podatków na konsumentów
wedle mego zdania
dzieje się tak gdyż wpływają na tworzenie prawa które właśnie im umożliwia dominację

Krzysztoff
Krzysztoff
1 miesiąc temu
Reply to  eizel

Politycy są zwykle za głupi, żeby samodzielnie tworzyć prawo. Wynajmują do tego prawników, ale że politycy są przekonani o swojej “głębokiej” wiedzy, to jeszcze prawo, jakie stworzyli dla nich prawnicy chcą koniecznie ulepszyć. I mamy to, co mamy czyli co miesiąc (albo i częściej) kolejna nowelizacja ustawy. A czegoż to pragną? Wyrwać forsę od tych, którzy, ich zdaniem, mają jej najwięcej – czyli od korporacji. A korporacjom bardziej się opłaca płacić politykom pod stołem, ale robi się to coraz trudniejsze więc zawsze, tak, czy inaczej muszą przerzucić wszystkie łapówki i podatki na rzeszę konsumentów, którym sprzedają swoje wyroby czy usługi.… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztoff

Nie no, chyba większość ludzi rozumie, że państwo nie ma swoich pieniędzy, może z wyjątkiem hołoty pisowskiej na socjalu i korwinistów popierających obniżanie wieku emerytalnego.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  sinceritas

Nie obniżanie, a likwidacja wieku emerytalnego. Każdy sam powinien decydować kiedy na emeryturę pójdzie (oczywiście wraz ze swoim funduszem emerytalnym jeśli do takiego by należał). NFZ do likwidacji, ZUS do wygaszenia.

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

A dlaczego NFZ do likwidacji – całe życie opłacam składki i mi “państwo obiecało”, że mnie będzie na starość leczyć, tak samo jak emeryturę! Ale ogólnie tak, plan jest super: najpierw obniżyć wiek emerytalny do poziomu “obiecanego” w PRL, potem od ludzi wchodzących na rynek ściągać podatki na wypłaty emerytur dla staruszków, a za 50 lat powiedzieć tym młodym, że sami nic nigdy nie zobaczą. To musi się udać 🙂