fbpx

STRASZNA ŚMIERĆ WIRUSA

Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash

Pamiętacie Państwo, jak pisałem, że w czołówce śmiertelności na CoViD jest teren… mniej więcej imperium Austro- -Węgier z okresu cesarzowej Marii Teresy? No, to teraz popatrzymy na śmiertelność w  tych krajach, zaczynając od czołówki.

Kraj, w którym na CoViD zmarło najwięcej ludzi na świecie –  na głowę –  to Węgry. Obecna śmiertelność dzienna: 1  (jedna) osoba. I dalej: Bośnia 2, Czechy 1, Bułgaria 2, Macedonia Płn. 1, Czarnogóra 1, Słowacja 3, Słowenia 1, Chorwacja 1, Polska 3, Mołdawia 4, Rumunia 4. Dla porównania: Argentyna 256, Chile 181, Kolumbia 354 – a w Europie: UK 84, Hiszpania 28, mała Portugalia 16, Włochy 21.

Czyli: tam, gdzie umierało najwięcej, teraz umiera najmniej. Proste: kto miał umrzeć – to umarł. W słynnej z braku „walki z CoViDem” Szwecji nie umiera nikt. U nas też już prawie nikt nie umiera – zatem trudno się dziwić, że nikt nie chce się szczepić. Fakt: jeszcze niedawno od szczepionki umierało się znacznie rzadziej niż na CoViD – ale przy obecnej śmiertelności to dziś prędzej umrze się od szczepionki…

Co ciekawe: Zjednoczone Królestwo odbija się od ściany do ściany! Teraz przeżywa nalot wirusa rasy DELTA – a znosi wszelkie ograniczenia!! Choć jeszcze dwa tygodnie temu człowiek za brak maseczki w pociągu zafasował 6 miesięcy więzienia…

Dlaczego tak się dzieje? U nas umiera dziennie kilka osób – w Wielkiej Brytanii 84. I u nas histeria z powodu IV Fali – a tam znoszą ograniczenia?

Bo tam są potężne protesty, których nie pokazują w  telewizji. W  Berlinie, w Londynie, w Paryżu… A u nas ludzie jak owieczki pokornie noszą te maseczki – i jeszcze cieszą się: „Ha-ha”, że „rząd” tak o nich dba!

A „nasz rząd” rozważa: a to kolejny lockdown? A to hybrydowe nauczanie w  szkołach? A  to przymus szczepień (jeszcze dwa dni temu „rząd” zapowiadał, że o przymusie szczepień nie ma nawet mowy…).

Wyjaśnienia są trzy:

Pierwsze: „nasz rząd” nakupił tych szczepionek o połowę za dużo – i teraz musi je jakoś zużyć, by to nie wyszło na jaw. Bo opozycja będzie wrzeszczeć jak o forsie za nieodbyte wybory – tylko tym razem marnotrawstwo jest znacznie większe…

Drugi: jakaś większa afera; może w  tych szczepionkach typu mRNA chodzi o  coś całkiem innego niż szczepienie?

Trzeci: ONI nadal panikują. Boją się, że im za dużo ludzi umrze na CoViD – więc chcą nas „wyszczepić”. Na to wskazywałaby wypowiedź p. prof. Horbana, która wyciekła ze skrzynki pocztowej JE Michała Dworczyka: „Jak się wyszczepi starców po 60., to można nie robić lockdownu”.

To ciekawe: właściciele niewolników na pewno wprowadziliby przymus szczepień na wiek 33 – 65 – bo niewolnik kosztował tyle co sześć wołów! Ale przecież ludzie po 60. są już dość mało produktywni, kobiety to już na emeryturach; natomiast to są jedyni, którzy umierają –  bo poniżej 33. roku życia to nikt jeszcze w Polsce na CoViD nie umarł. Czyżby właścicielom III RP wzięło się na humanitaryzm?

Nie: to kompletnie nie ma sensu!

Rządzi nami kupa spanikowanych histeryków, zupełnie niezdająca sobie sprawy, że przez tę „walkę z CoViDem” zabili już 140 000 ludzi, którzy nie przebadali się na serce, na raka – lub po prostu nie dostali się do szpitala, bo ten był zarezerwowany dla CoViDowców…

W Sejmie powiedziałem: ludzi opanował strach. Ale rządzić powinni ludzie nieustraszeni, same ELITY. A kto rządzi w d***kracji?

Swoje chłopy! Czyli tacy, co też się boją, więc ze strachu robią głupoty. I jeszcze innych zarażają strachem…

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 31 (1 VIII 2021)

5 23 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
75 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
4 miesięcy temu

Dla rządu szczepienie > 60lat ma sens. Jak PiSowi umrze elektorat, to koniec.

Царь из КГБ
Царь из КГБ
4 miesięcy temu

comment image

leon
leon
4 miesięcy temu

I?

sariusz
sariusz
4 miesięcy temu

Nie musicie się tak zaciekle kłócić, bo wkrótce wasz spór rozstrzygnie niewidzialna ręka rynku. Otóż już za chwilę właściciele większości prywatnych firm w swoim własnym interesie nie będą zatrudniać osób niezaszczepionych ani obsługiwać niezaszczepionych klientów. Krótko mówiąc, antyszczepionkowcom wkrótce nikt nie sprzeda nawet bułki. Będą musieli podjąć decyzję, czy wolą zginąć z głodu czy od ukłucia straszliwej igły. Najbardziej zdesperowani uciekną do lasu i utworzą oddziały Antyszczepionkowców Wyklętych.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

To gdzie jest ta dobrowolność? Rzeczywiście jesteś większym kretynem niż myślałem.

sariusz
sariusz
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Jest dobrowolność. Ty możesz się szczepić albo nie. A ja mogę w swojej firmie cię zatrudnić albo nie. Wpuścić do swojego sklepu albo nie.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Otóż nie możesz. Musisz przestrzegać prawa danego kraju. A prawo to brzmi:
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Co się wykłada: że nierówności społeczne będą niezgodne z Konstytucją wtedy, gdy są efektem obowiązującego prawa. Tak więc PiS może sobie próbować wprowadzać różne przepisy ale będą one niekonstytucyjne. I będą podważane przez sądy. Tak przy okazji to od kiedy zostałeś wyznawcą PiS?

sariusz
sariusz
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Ja nic nie mówię “o równym traktowaniu przez władze publiczne” tylko o prawie właścicieli prywatnych biznesów do decydowania o tym, kogo zatrudnić, komu sprzedawać i kogo wpuszczać na prywatny teren.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

A od kiedy właściciele prywatnych biznesów są zwolnieni z przestrzegania polskiego prawa?

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

O zgodność z konstytucją, to Ty się leosiu nie martw, bo dzięki prezydentowi Dudzie, na którego głosowałeś, TK to przybudówka PiS.

Last edited 4 miesięcy temu by sinceritas
leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Owszem. Głosowałem w poprzedniej kadencji. Z desperacji po tym jak twoi faworyci z KO postanowili dojechać naród polski i zaczęli mieszać w TK. W ostatnich wyborach sobie odpuściłem. Od kiedy ćwierćgłówku przyjąłeś oficjalną linie rządową?

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

I super, życzę powodzenia w zbadaniu zgodności pisowskich ustaw z konstytucją w TK 🙂

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Sądy to zrobią. Tak jak teraz robią z maseczkami

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

PS. Załatwimy sobie lewe kwity. Stać nas.

jarko
jarko
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Jaki interes ma prywatna firma w ograniczaniu swoich zarobków? Jeśli ma działać niewidzialna ręka rynku, to jak przychodzi klient, to mu się sprzedaje.

To, co opisałeś, Sariuszu – to nie rynek. To działanie niewidzialnej ręki rządu.
Nur Fur Dojcze. Już było, ale chyba ci się podoba.

sariusz
sariusz
4 miesięcy temu
Reply to  jarko

Jaki interes ma prywatna firma w ograniczaniu swoich zarobków? … jak przychodzi klient, to mu się sprzedaje” Nigdy nie widziałeś na sklepach napisów: “Zabrania się wchodzenia z lodami”, “Proszę nie wchodzić z pieskami” itd.? Napisów tych nie kazał umieścić rząd, tylko umieścili je właściciele sklepów. Uważają (słusznie lub nie), że lepiej nie obsługiwać klientów z lodami i psami, bo oni odstraszą większą liczbę innych klientów. To samo będzie z klientami z podejrzeniem wirusa, a właściwie to już się dzieje.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Lody i psy nic nie kupują. A skoro rząd podgrzewa atmosferę i robi z “antyszczepionkowców” terrorystów to co słabsze umysły rzeczywiście takie zakazy mogą porobić. Ale to nie jest działanie niewidzialnej ręki rynku tylko gebelsowskiej propagandy rządu , która jest uprawiana do wywołania właśnie takiego efektu. Przy czym każdego stosującego apartheid przedsiębiorcę mogę podać do sądu.

jarko
jarko
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

“To samo będzie z klientami z podejrzeniem wirusa” – no to jesteśmy w domciu. Skoro każdy wchodzący do sklepu ma być traktowany jako potencjalny chory nie mając przy tym ŻADNYCH objawów – to właściciel sklepu musiał przejść niewąskie pranie mózgu. To współczesna wersja stalinowskiej schizofrenii bezobjawowej. I jak widac po zachowaniu społeczeństwa nieustanne bombardowanie w oficjalnych mediach wywołało – zgodnie z oczekiwaniami – zbiorową psychozę.Teraz Sariusze gotowi już są na kolanach poprosić rządy o wdrożenie paszportu sanitarnego dla wszystkich. Wszystko w imię choroby, na którą śmiertelność jest mniejsza, niż na grypę – a społeczeństwo uzyskało TRWAŁĄ odporność. Dla porządku nadmienię,… Czytaj więcej »

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu

JKM kiedyś wypowiadał się logicznie do granic możliwości. Teraz głosi jedynie zupełnie nielogiczny, niczym nie poparty populizm, jedynie aby zyskać głosy przeciwników szczepień. Wypowiedzi z tego artykułu to nawet obok logiki nie stały, jest to czysta gra na ludzkich emocjach. JKM: “jeszcze niedawno od szczepionki umierało się znacznie rzadziej niż na CoViD – ale przy obecnej śmiertelności to dziś prędzej umrze się od szczepionki…” -> brakuje tutaj odwołania się do jakichkolwiek danych -> występuje dla mnie błąd logiczny – teraz umiera mniej osób na Covid, bo społeczeństwo jest zaszczepione, ale o tym ani słowem oczywiście JKM: U nas umiera dziennie… Czytaj więcej »

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Dodatkowo samo zachowanie JKM zalatuje hipokryzją. Tutaj JKM w maseczce i rękawiczkach, jeszcze zanim rząd wprowadził obowiązek noszenia maseczek:comment image

Po szczęśliwym przechorowaniu Covid, zdaje się bez powikłań, JKM wyśmiewa i bagatelizuje wirusa. On przeszedł przez to szczęśliwie, to już można zachęcać resztę do bagatelizowania wirusa i wyśmiewać szczepienia.

Przez 13 lat byłem wiernym wyborcą ale teraz mam wrażenie, że próbuje się ze mnie zrobić idiotę poprzez brak operowania na faktach i danych, próbę gry na emocjach, nastawienie na populizm, nastawienie na zdobywanie głosów wyborców za pomocą populizmu, w tym wypadku przeciwników szczepień, hipokryzję.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

A nie przyszło ci do głowy, że JKM nosi maseczkę z innych powodów? Od kogo miałby się zarazić w swoim garażu? Od narzędzi? No i w końcu na jakich potwierdzonych faktach operujesz ty?

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

A jakie są dane na skuteczność szczepionki? Testy kończą się w 2023. Podawanie w Izraelu trzeciej dawki poważnie tą skuteczność nadwyręża. No dwie dawki nie wystarczyły.
Czy “szczepionki” chronią przed śmiercią? Tak une myślą. Tak une się boją. To ich teza. Widzę, że masz problemy ze zroaumieniemtego co czytasz.

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu

Co jeszcze ciekawsze, najmniej zachorowań i zgonów jest w Chinach i na Tajwanie, gdzie obowiązywał najdotkliwszy lockdown (i właśnie wprowadzają kolejny po stwierdzeniu kilkudziesięciu [!!!] przypadków Delty w Nankinie). Warto również dodać, że w Chinach jest korwinizm: prawdziwy wolny rynek, brak demokracji, masakrowanie lewaków na placu Tiananmen, a podatki to pewnie tak niskie, jak za Hitlera.

Last edited 4 miesięcy temu by sinceritas
leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Ziemię pomierzył i głębokie morze,
Wie, jako wstają i zachodzą zorze;
Wiatrom rozumie, praktykuje komu,
A sam nie widzi, że ma kurwę w domu.
Jan Kochanowski

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  leon

PS. Pozdrów żonę

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Współczuję Ci leonie, że masz kurwę w domu, tylko co to ma wspólnego z tematem dyskusji?

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Twoja żona dobrze ciągnie. No i szkoda, że tobie już nie daje.

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Przepraszam za nazwanie Twojej żony kurwą, zagalopowałem się. To, że jesteś śmieciem wyzywającym cudze żony, nie uprawniało do postąpienia tak samo z Twoją, bo akurat ona w niczym mi nie zawiniła.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Problem w tym, że ty sam się obrażasz. Wypisujesz dyrdymały bez oparcia w faktach i wszystkich masz za głupków. Wejdź z powrotem pod kamień, z pod którego wylazłeś. A namawianie do głosowania na złodziei z KO czy też do wstrzykiwania sobie nieprzebadanego preparatu to już czysto krecia robota. Jesteś zwykłym folksdojczem. I należy ci się szacunek jakim obdarzam folksdojczy. A teraz przeproś i sp…laj

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Z tego co widzę, to odniosłem się do tez z artykułu i podałem przykład skuteczności lockdownów w Azji, które obalają tezę, że najmniej zgonów jest w państwach które nie wprowadziły restrykcji, a Ty bredzisz nie na temat, a to o żonie (?), a to o KO (??), a to o zmuszaniu do szczepień (???). A ja serio mam to gdzieś, czy się zaszczepisz, tylko skoro już marnujesz czas na pisanie, to mógłbyś napisać coś na temat 🤷🏻‍♂️

Last edited 4 miesięcy temu by sinceritas
leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Ok. Odniosłeś się. Ale czy aby taki był temat dyskusji? Z twojego bełkotu jasno wynika, że jesteś za odbieraniem podstawowych praw obywatelom z powodu walki z wirusem o śmiertelności mniejszej niż grypa. Wynika również, że jesteś zwolennikiem przeprowadzania eksperymentów medycznych na Polakach, w tym i dzieciach, które nie chorują na covid19. Rzeczywiście źle cię oceniłem. Ty nie jesteś folksdojczem. Jesteś SSmanem. I przy okazji idiotom. A jak chcesz się do czegoś odnieść to proponuję żebyś wypowiedział się w temacie budowy izolatorium (taka ładna nazwa dla zmylenia przeciwnika), które ma być oddane do użytku na wiosnę. Już po czwartej fali. Odnieś… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Nic takiego z mojej uwagi nie wynika, po prostu stwierdziłem fakt, że wnioski są nieprawdziwe. A ja akurat popieram brak przymusu szczepień i selekcję naturalną, oraz kibicuję Delcie by w 4 fali podniosła średnie IQ w narodzie 🙂

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Zatem możemy się w czymś zgodzić. Do usłyszenia na jesieni i trzymam kciuki, by rząd podawał do publicznej wiadomości zachorowania i zgony w podziale na zaszczepionych i antyszczepów 👍

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

I jakoś nie odniosłeś się dobudowy “izolatorium”

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Nawet nie wiem czym jest to izolatorium, o co tym razem pytasz? Tak jak mówiłem wcześniej, mam to gdzieś, popieram ruchy antyszczepionkowe i trzymam kciuki za Deltę, a potem Epsilon i Dzetę aż do Omegi 🙂

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Najwidoczniej jest coś co musisz zmienić. Znajdziesz bez problemu w w sieci.

sariusz
sariusz
4 miesięcy temu

Oj, qce, qce. Ale wy naiwni. Już dziennikarze ustalili, że wszyscy posłowie tej waszej Końfederacji, oprócz może ozdrowieńców, się na covid już zaszczepili. Co zresztą świadczy o tym, że sami głupi tacy nie są – po prostu mają taki pomysł na życie, że udają głupszych niż są, dzięki czemu zdobywają głosy prawdziwie głupich. No i dzięki temu mają pensje poselskie, diety, dotacje dla partii itd.

Last edited 4 miesięcy temu by sariusz
leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Jacyś konkretnie dziennikarze? Jakiś link? Widzę, że ty tylko potrafisz sobie z gęby cholewkę robić. A sposób na życie to sobie zrobiła cała banda czworga. I rzeczywiście głosują na nich głupsi od nich (jesteś tego doskonałym przykładem) bo przecież głupszych jest więcej niż mądrych. A to oni mają właśnie całą większość. No i dzięki temu mają pensje poselskie, diety, dotacje dla partii itd.

Kijimoshi
Kijimoshi
4 miesięcy temu

Uważam że nie są spanikowani, bardziej pasuje wytłumaczenie 1 albo 2. Maski nie pomagają są proste dokumenty, jest nawet jeden który mówi wprost że mogą nie działać tak jak powinny z powodu ventingu, powodującego nawet WIĘCEJ zakażeń. ARR szczepionek wynosi 1% co w praktyce oznacza, że są po prostu nieskuteczne biorąc pod uwagę ogólne ryzyko.

sariusz
sariusz
4 miesięcy temu

Antyszczepionkowcy gardłowali zawsze, że niedopuszczalne jest, żeby szczepienia były obowiązkowe. No i póki co, wygrali – chyba w żadnym kraju nie ma obowiązkowych szczepień na covid. Skąd więc ta histeria, że ludzie się szczepią dobrowolnie? Czy zasada “chcącemu nie dzieje się krzywda” już nie obowiązuje? Skąd nagle taki leon tak się troszczy o mnie, żebym czasem nie miał tych straszliwych powikłań?

Kijimoshi
Kijimoshi
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Nie no, jak chcesz to się szczep, tylko nie namawiaj do tego innych, bo to namawianie do brania udziału w eksperymencie.

sariusz
sariusz
4 miesięcy temu
Reply to  Kijimoshi

A dlaczego niby mnie nie wolno namawiać innych żeby się szczepili a tobie wolno namawiać, żeby się nie szczepili?

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Bo nie jesteś w stanie kogokolwiek należycie poinformować o spodziewanych korzyściach i grożących mu ujemnych skutkach oraz prawdopodobieństwie ich powstania. Takie stręczenie bodajże jest karalne. I być może trzeba będzie podać do prokuratury screen z wypowiedzią i nr IP.
PS. Panie admin. Zrobicie tę stronę w końcu? Bo mi się zaczyna nudzić pisanie z 4 różnych przeglądarek

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Nie troszczę się o ciebie (dla mnie możesz kopnąć w kalendarz po “szczepionce”, nie ruszy mnie to, a może i się ucieszę) tylko się troszczę o siebie. Nie mam najmniejszej ochoty brać w bliżej nieokreślonym eksperymencie medycznym i wykopyrtnąć z powodu małopłytkowej zakrzepicy krwi czy tam innego NOPu tak jak to się przytrafia niektórym. Nie mam pewności, że nic mi się nie stanie. Od wirusa póki co mnie diabli nie wzięli, choć w pracy mam bardzo duży kontakt z ludźmi. Bardzo wieloma ludźmi i rzadko z tymi samymi. Więc jest praktycznie niemożliwe żebym nie zetknął się do tej pory z… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Przecież nikt Tobie nie każe się szczepić. Bohatersko zwalczasz problemy, które sam sobie roisz. 🤷‍♂️

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Jeszcze nie. Niestety sytuacja się dopiero rozwija. Pożyjemy zobaczymy. We Francji już każą. A też mieli dobrowolną. Kiedy się ockniesz. Jak będziesz wpadał do dołu z wapnem? Obawiam się, że i wtedy nie.

sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Wątpię, żeby w Polsce wprowadzono obowiązek szczepień – przecież antyszczepionkowcy to w dużej części elektorat PiS, nawet taki okazyjny, jak np. Ty.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Oficjalnie nie wprowadzą. Będą przymuszać ludzi pośrednio. Ale jesteś za cienki w uszach żeby to zrozumieć.

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu

Umarł na Covid albo przeżył i wszystko jest z nim dobrze. Tak to nie wygląda. Konfederacja zachowuje się jakby nigdy nie słyszała o powikłaniach po przechorowaniu. Polecam zajrzeć do badań i statystyk tego dotyczących.Dodatkowo polecam poczytać o stanie zdrowia pacjentów, którzy przeszli SARS w 2002 roku.

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Ciekaw jestem ile osób, które dały minusy zapoznało się z tematem powikłań po Covid oraz stanu zdrowia osób, które przechorowały SARS w 2002 roku.

PrawackiSzur
PrawackiSzur
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

A po co zapoznawać się z tematem i czytać jakieś źródła? Wystarczy posłuchać co powie Krul i paru prawackich szurów i wie się wszystko!

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  PrawackiSzur

No właśnie. Po co szukać jakichkolwiek, źródeł skoro jak na przykład w twoim przypadku wystarczy włączyć telewizor? Znalazł się telewizyjny inteligent. Jestem więcej niż pewien, że z linkiem, którego wstawiłem poniżej, nawet się nie zapoznałeś. Za to się tutaj strasznie napinasz. Przy okazji. Panie admin proszę mi wyjaśnić dlaczego nie mogę dodać więcej niż jednego komentarza dziennie i żeby dodać kolejny muszę to robić z innej przeglądarki? Jest to zwykłe niedorobienie strony czy też celowa cenzura? Takie coś nie zdarza mi się na innych portalach. Taka sytuacja trwa już od ponad roku.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz
Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  leon

W tym materiale wideo powikłaniem poszczepiennym nazywa się nawet dwudniową gorączkę, więc jest to nadużycie. Znam osoby, które się zaszczepiły i u nikogo pogorszony stan nie trwał dłużej niż 2-3 dni. Znam osoby, które zachorowały. Jedna z nich umarła, większość od miesięcy zmaga się z powikłaniami i nie chodzi tylko o brak węchu ale nawet stan przez który wykonywanie pracy jest silnie utrudnione.

Kijimoshi
Kijimoshi
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Zdarza się, ludzie umierają, na szczepionkę też

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

A ja nie znam żadnej osoby, która zmarła na raka bądź udar. A jednak ludzie umierają. Taki argumenty to sobie w buty wsadź. Bo ty nie znasz.
W takiej Holandii jakoś nie mają problemu z zarejestrowaniem NOPu w postaci zaczerwienienia bądź dwudniowej gorączki. I je rejestrują. A ciężkie przypadki też się zdarzają.

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Od choIery duży NOP. Gorączka i zaczerwienienie… Takie coś jest oczywistą i normalną reakcją organizmu jaka może nastąpić po zaszczepieniu. Organizm podwyższa temperaturę chociażby dlatego, że wtedy metabolizm jest szybszy i dochodzi do szybszej produkcji przeciwciał. Jak komar Cię ugryzie i masz czerwoną plamkę to też lecisz z tym do lekarza…(?)

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Oczywiście. Gorączka i zaczerwienienie jest jak najbardziej NOP i jest rejestrowany w innych krajach. Tylko, że my tu nie rozmawiamy o zaczerwienieniach i gorączce tylko o poważniejszych NOPach. A po ugryzieniu komara jak najbardziej należy iść do lekarza. Ale tylko pod warunkiem, że jest to komar widliszka, który może przenosić malarię. Nie występuje on w naszym klimacie.

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Naprawdę nie rozmawiamy? Wróć do swojego komentarza, bo zdaje się piszesz tam o gorączce i zaczerwienieniu. Napisz o czymś innym, to będziemy pisali o czymś innym.

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Naprawdę nie rozmawiamy? Wróć do swojego komentarza, bo zdaje się piszesz tam o gorączce i zaczerwienieniu. Napisz o czymś innym, to będziemy pisali o czymś innym.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

To ty się uparłeś na to zaczerwienienie i gorączkę, żeby zdeprecjonować problem NOPów i zgonów po szczepieniach. A takie właśnie występują. Zakrzepica, problemy neurologiczne, wstrząs anafilaktyczny. W innych krajach bada się wszystko skrupulatnie a u nas nawet się nie rejestruje NOPów. U nas nic niczego nie bada. Wszyscy wiedzą na słowo. Do tej pory nie przedstawiłeś mi badań naukowych dotyczących skuteczności tzw. “szczepionek”

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  leon

U nas nikt niczego nie bada. Wszyscy wierzą na słowo. miało być

Krzysztoff
Krzysztoff
3 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Ja tylko w kwestii formalnej: to nie komary nas gryzą, a komarzyce.Komary, to znaczy samce, żywią się nektarem z kwiatów (i skaczą z kwiatka na kwiatek). To komarzyce, czyli samice wypijają z nas krew, no tak jak to samice.

Krzysztoff
Krzysztoff
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Zadałem sobie trud wysłuchania całej audycji do której podałeś link. Konkretów tam nie znalazłem – być może dlatego, że jest to tylko opis jakiegoś “tajnego-forum-lekarzy” do którego już nie dotarłem. A szkoda, wolałbym poczytać oryginalne wpisy, a nie polegać na cudzej relacji i to relacji, łagodnie mówiąc, jednostronnej. Zacznę od kilku znanych mi faktów – u mojego znajomego i u mojej żony wystąpiły objawy półpaśca – tyle, że na dobre trzy lata przed pojawieniem się cowid19. A u mnie nie wystąpiły ani przed szczepieniem, ani po szczepieniu, chociaż mogły, bowiem przechodziłem ospę wietrzną, którą powoduje ten sam wirus co półpaśca.… Czytaj więcej »

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Krzysztoff

Skoro nie dotarłeś no to znaczy, że tajne. Coś tu jest niezrozumiałe? Spodziewasz się, że lekarze będą pisać o takie rzeczy na otwartych forach? To, że ty i twoi znajomi nie mieliście żadnych NOPów to nie znaczy, że inni nie mają. Podobnie jak z wirusem. Ponad 80% przechodzi bezobjawowo. A gdzieś nawet doczytałem, że tylko 9% populacji narażona jest na ciężki przebieg covid19. Ale szprycować to wszystkich jak leci chcecie. To jest zabawa małpy z brzytwą. Tak. Możliwość modyfikacji DNA to nie zabawa. Mogą wystąpić trwałe uszkodzenia za parę lat. W tej chwili nikt nie wie jakie. No chyba, że… Czytaj więcej »

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Możesz przytoczyć jakieś badanie naukowe potwierdzające skuteczność amantadyny w hamowaniu replikacji SARS-Cov-2? Zakładam, że bazujesz na wypowiedziach dr Bodnara. 17 jego pacjentów zmarło jbc.

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

A możesz przytoczyć jakieś badanie naukowe na skuteczność szczepionek nie opatrzonych ulotką z podanym składem?

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

PS. Wyszczepieni też umierają.

Kijimoshi
Kijimoshi
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Tamten SARS zgodnie z oficjalnymi statystykami zabijał, ten zgodnie z tymi samymi statystykami to żart.

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  Kijimoshi

Nie czytasz ze zrozumieniem. Nic nie wspomniałem o śmiertelności. Poza tym rozpatrywanie choroby z perspektywy tylko śmiertelności jest po prostu głupie. Napisałem: “Dodatkowo polecam poczytać o stanie zdrowia pacjentów, którzy przeszli SARS w 2002 roku.”. Żebyś nie musiał szukać to podam odpowiedź na tacy. Po prawie 20 latach od przejścia choroby stan zdrowotny tych osób jest znacznie gorszy od stanu ludzi, którzy infekcji nie przeszli. Myślisz, że teraz będzie inaczej? Nie, bo SARS w 98%, genetycznie jest taki sam jak SARS-Cov-2 (aktualny wirus, bo pewnie to oznaczenie pierwszy raz w życiu na oczy widzisz). No ale JKM o tym nie… Czytaj więcej »

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Obawiam się, że o stanie pacjentów przyjmujących “szczepionkę” też dopiero poczytamy za 20 lat. Z tego co wiem na SARS do dzisiaj nie wynaleziono skutecznej szczepionki a na sarccov2 wynaleźli w kilka miesięcy. Gratulacje. Skąd możesz wiedzieć, że ta szczepionka jest nieszkodliwa? Została dopuszczona warunkowo. Jej testy kończą się w 2023 a testowani jesteśmy my. A jaki jest skład? Dlaczego producenci nie biorą odpowiedzialności za swój produkt? Dlaczego szef Pfizera się nie zaszczepił skoro to taki cudowny lek?

Łukasz
Łukasz
4 miesięcy temu
Reply to  leon

Zaszczepił się pelikanie…. https://www.google.com/amp/s/amp.usatoday.com/amp/7028843002 Na SARS wynaleziono szczepionkę i była w fazie testów. Przerwano je ponieważ epidemia zdążyła już wygasnąć. Czytaj więcej człowieku, ucz się językówz zacznij samemu coś wyszukiwać w internecie bo co kroku wypisujesz same bzdury, które gdzieś łykałeś jak młody, głodny pelikan. Skład szczepionek jest podany. Znajdź sobie i przeczytaj, bo ja ci już więcej linków wrzucał nie będę. Ucz się samodzielności. Być może ludzie, którzy się zaszczepili będą mieli powikłania za 2 lata. Nie przeczę ale czy ludzie którzy zachorowali nie będą? Już mają na długie miesiące po przechorowaniu i ich stan zdrowia w przyszłości dobry… Czytaj więcej »

leon
leon
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Napisałem, że na SARS nie wynaleziono “skutecznej” szczepionki. Rozumiesz co znaczy słowo skutecznej? Znaczy to dokładnie tyle, że wynaleźli takie same gówno jak teraz. I nie zdążyli przetestować, bo epidemia wygasła. Ta właśnie też wygasa. A ty z uporem maniaka chcesz wyszczepić zdrowe dzieci (które nie chorują na covid19) i zdrowych ludzi (którzy też nie zachorowali) a nawet i ozdrowieńców posiadających przeciwciała, zrobiona na kolanie “szczepionką”. I chcesz to jeszcze robić podczas epidemii. Przy czym nie potrafisz napisać nic o spodziewanych korzyściach i grożących mu ujemnych skutkach oraz prawdopodobieństwie ich powstania. Choćby takich jak mutacje, które się pojawiły w najbardziej… Czytaj więcej »

korwinista
korwinista
4 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Oficjalnie szczepienie nie chroni przed zachorowaniem więc nie ma żadnego wpływu na powikłania po przechorowaniu. Tak czy tak powikłania masz pewne. Skoro tak to wolę wyeliminować dodatkowe ryzyko powikłań po szczepieniu.