fbpx

Socjalizm to ustrój dla leniwych roboli i nieuczciwych polityków – ogólnie: dla ćwierć-inteligentów.

WRESZCIE SIĘ PRZYZNALI!

JE Mateusz Morawiecki uczciwie przyznał, że „PiS ma swoje źródła także w tej lewicowej, PPS-owskiej myśli. Jest również spadkobiercą myśli socjalistycznej i robotniczej”. Co prawda „socjalizm” nie ma nic wspólnego z  „myślą robotniczą” –  są to myśli, a  raczej marzenia, nierobów – ale dawniej wmawiano robotnikom, że socjalizm jest dla ich dobra – i kiedyś w to wierzyli. Teraz przestali.

Zrozumieli, że socjalizm jest to ustrój dla leniwych roboli, nieudacznych artystów nieumiejących żyć bez państwowych dotacyj, nadgorliwych urzędasów, nieuczciwych polityków – ogólnie: dla ćwierć-inteligentów.

Socjaliści dzielą się na dwa rodzaje. Na idiotów –  którzy naprawdę wierzą, że gdy będzie po równo, gdy państwo będzie niańczyć swoich obywateli, to będzie dobrze; i  na cwaniaków, którzy świetnie wiedzą, że to nonsens – ale wygadują te nonsensy na wiecach, by dostać głosy tych idiotów. Ponieważ w d***kracji rządzi Większość –  a  głupich jest znacznie więcej niż mądrych –  więc socjaliści dominują w  całym d***kratycznym świecie. Oczywiście rządzą ci cwaniacy, którzy są na ogół pół-inteligentami –  ale trafiają się tam i najwyższej klasy intelektualiści. Z  perwersyjnie wykręconymi mózgami – rzecz jasna.

Wracając do PiSu… Od 15 lat tłumaczę, że PiS to lewacy – podobnie jak PO – i ludzie mi nie wierzyli. Może teraz uwierzą? Kiedyś PiS zaczynało jako Porozumienie Centrum, a PO jako Kongres Liberalno-Demokratyczny. Ale cóż: większość wyborców pragnie socjalizmu… PO-PiS rozpoczęło więc od likwidacji słynnej „reformy Wilczka” z  1988 roku –  i  szło w lewo, w stronę euro-socjalizmu. Ostatnio PiS przyspieszyło ten marsz do tyłu – chcąc ambitnie cofnąć się aż do sanacji (1926-39).

Zaczęło od nacjonalizacji różnych przedsiębiorstw, ograniczenia handlu ziemią, wprowadziło nas w Epokę Gierka – i szło, przed czym ostrzegałem, w stronę Epoki Gomułki. Obecnie jest już w okolicach Epoki Bieruta. Właśnie tow. Morawiecki wprowadził sztywne ceny na płody rolne: nie wolno konkurować niższą ceną – i już!! To właśnie PZPR zrobiła w 1949 roku: wygrała „bitwę o handel”, usuwając przebrzydłych spekulantów, którzy chcieli kupować tanio, a sprzedawać drogo. Sztywne ceny – to jest coś.

Na razie na płody rolne.  Na razie… Bo głupim się to bardzo podoba! A PiS chce mieć większość…

Następnym etapem w cofaniu się jest panujący w okupowanej Polsce w latach 1939-45 socjalizm narodowy. Cytuję „Deutsche Welle”: „(…) Hitler rzucił hasło budowy »największego i  najpiękniejszego lotniska na świecie«. Zbudowany w latach 1936-41 jako wizytówka III Rzeszy monumentalny port lotniczy do dziś robi na zwiedzających ogromne wrażenie”. No i właśnie tow. Morawiecki wzorem tow. Hitlera planuje monumentalny Centralny Port Lotniczy.

Na ostatnim etapie cofania się znajduje się ideał tow. Morawieckiego: śp. Eugeniusz Kwiatkowski. Zniszczył On polski przemysł prywatny – ale za to zbudował Gdynię i Centralny Okręg Przemysłowy. Obydwie te inwestycje pochłonęły gigantyczne pieniądze – i psu na budę się zdały: ani przez dzień nie pracowały dla Polski podczas wojny. A lotnisko Tempelhof było jednak przydatne…

…ale wybudowano je o 4, a nie o 40 km od stolicy!!!

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 31 (4 VIII 2019)

53 thoughts on “Socjalizm to ustrój dla leniwych roboli i nieuczciwych polityków – ogólnie: dla ćwierć-inteligentów.

 1. Co jest, Korwin opłacił trolli do spamowania komentarzy, ale zapomniał poinstruować, by pisali po polsku? 🤔

 2. vendre sa voiture
  Obtenez un devis GRATUIT pour votre voiture
  Obtenez un devis dans les 30 minutes suite a votre demande de vente de votre véhicule. Un expert vous contacteras pour vous faire une proposition.
  Prise de Rendez-Vous
  Après accord des deux parties, nous fixons un rendez vous dans les plus brefs délais pour l’achat et le paiement cash du véhicule.
  Sécurité
  Nos modes de paiements sont immédiats et sécurisés.Vendre son véhicule est toujours un stress avec les arnaques de nos jours (faux chèques..) avec vendre-sa-voiture-cash.fr, les paiements s’effectuent par chèques de banque ou virement.

 3. bureau occasion pas cher

  Bureau jusqu’à 70% moins cher – Achetez vos meubles d’occasion
  Le mobilier de bureau d’occasion à prix réduit. Demandez un devis pour vos bureaux. Notre équipe est disponible pour vous accompagner pour réaménager vos bureaux. Priorité à votre santé. Livraison sans contact.
  bureau professionnel pas cher

 4. epaviste
  Notre équipe de leader de l’enlèvement d’épave gratuit pour les particuliers et les professionnels sur Paris et l’Île-de-France (départements Paris 75, Seine-et-Marne 77, Yvelines 78, Essonne 91, Hauts-de-Seine 92, Seine-Saint-Denis 93, Val-de-Marne 94 et Val-d’Oise 95) est à votre service.

 5. mugs isotherme pas cher
  Besoin d’un mug isotherme pour conserver de manière hermétique vos boissons en déplacement ?
  L’équipe d’experts Gourde Time a sélectionné pour vous les meilleurs modèles de tasses thermos,
  permettant le maintien au chaud ou au froid des liquides que vous souhaitez emmener partout avec vous
  (thermos café, thermos eau, thermos thé, etc.).
  Peu encombrantes, ces tasses isothermes peuvent s’utiliser évidemment comme des mugs de voyage,
  mais également à la maison, par exemple, sur votre bureau quand vous travaillez.
  À vous de choisir parmi ces modèles de mug la contenance et la durée de maintien au chaud (généralement de 5 heures à 24 heures) dont vous avez besoin !

 6. librairie musulmane L’instruction de la religion à travers les ouvrages d’une librairie musulmane est important. L’islam de part son histoire compte des millions d’ouvrage. La librairie musulmane en ligne Maison D’ennour ,première maison d’édition en france à fait un travail de selection et de traduction de milliers d’ouvrages sur des thèmes variés tels que le fiqh, le tajwid ou encore les histoires des prophètes. Notre site internet en ligne présente nos livres régulierement mis à jour.

 7. Czy aby Hitler wiedział o budowie »największego i najpiękniejszego lotniska na świecie«?

 8. Ta cała teoria, że “głupich jest więcej niż mądrych” jest tyle samo warta, co teoria, że “niskich jest więcej niż wysokich” – nic nie wyjaśnia a jej prawdziwość zależy od przyjętego punktu odniesienia. Jeśli ustalimy, że “wysoki” to ktoś powyżej 200 cm, to rzeczywiście – wysocy są w zdecydowanej mniejszości. Jeśli ustalimy, że chodzi o 165 cm (dla mężczyzn), to nagle się okaże, że wysokich jest jednak znacznie więcej niż niskich. Jeśli chodzi o mądrość i głupotę, to dodatkowo dochodzi ta trudność, że nie wiadomo jak ją mierzyć, sam Korwin wielokrotnie pisał, że “mądrość” to jednak co innego niż “inteligencja” mierzona wg niego przez IQ. No, ale przyjmijmy, że chodzi o IQ. Testy na IQ są tak kalibrowane, żeby 50% danej populacji miało wynik powyżej 100 o 50% poniżej. Tak więc wystarczy przyjąć, że głupi, to ktoś poniżej 105 a teoria Korwina będzie prawdziwa. Ale jeśli przyjmiemy, że granica między głupimi a mądrymi, to 95, to się okaże, że jednak mądrych jest więcej niż głupich. Krótko mówiąc, jest to takie pierdzielenie nic nie wnoszące i nie mogące być podstawą do dalszych błyskotliwych teorii.

  1. wymyśl teorię równoległą i wewnętrznie sprzeczną, ustaw kretyńskie parametry, wygraj debatę z samym sobą. pokaż mamie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.