fbpx

Prezent dla Lewicy i Centro-Lewicy na Święta od Korwina

Ta historyjka: https://www.youtube.com/watch?v=cDPQBkIT1AA
nie jest o szachach – szachy są tam tylko ilustracją ważnego zjawiska.

Mistrzyni Świata Kobiet, p.Yì-Fán Hóu, w nieźle płatnym turnieju, celowo i demonstracyjnie przegrała partię – bo nie podobało Jej się, że gra za dużo partyj z kobietami. A każda szachistka czy brydżystka wie, że aby się rozwijać, trzeba grać z mężczyznami, którzy są bardziej agresywni i myślą bardziej logicznie – a więc grają znacznie lepiej. Na 200 najlepszych szachistów jest 199 facetów – i p.Hóu. Więc p.Hóu podejrzewała, że celowo tak „wylosowano”, że na Nią wpadła większość kobiet.
Jak wiadomo istnieją kobiety dobrze prowadzące samochody. Poznaje się je po tym, że na widok kobiety za kółkiem syczą: „Zjeżdżaj z drogi, ty głupia babo!”. Niestety: choć to samo jest w polityce, polityczki reagują dokładnie odwrotnie!

W parlamentarnej głupocie przoduje Lewica i Centro-Lewica. Delegują do tego kobiety, przy których WCzc.Klaudia Jachira jest Kariatydą Intelektu. I np. WCzc.Joanna Senyszynowa, profesoressa zresztą, na widok koleżanki bełkoczącej coś z mównicy, zamiast syczeć: „Zjeżdżaj z trybuny, ty głupia babo!” – bije takiej jeszcze brawa!

P.Hóu nie wykazuje cienia solidarności ze swoją płcią. Chce przestawać tylko z mężczyznami – a ponieważ z kim przestajesz taką się stajesz – rozwija się umysłowo i jest w swojej kategorii mistrzynią świata. Nie narzeka na „Szklany sufit”, bo jest mądra i wie, że nie będzie nigdy mistrzynią w kategorii open – z dokładnie tych samych powodów, dla których żadna kobieta nie pokona mistrza świata w podnoszeniu ciężarów. Właśnie dlatego tworzy się osobne kategorie dla kobiet, inwalidów, juniorów, seniorów itp.
Posłanki PiS działają bardziej racjonalnie: nie odkrywają Ameryki, nie robią kwadratowych jaj – gdy im szefostwo zleca zreferowanie ustawy, to ją rzeczowo referują (czasem lepiej, niż ich koledzy!); i nikt się z nich nie śmieje.

Natomiast p.Senyszynowa poczuwa się do solidarności ze swoją płcią, bierze udział w jakichś sabatach na Wyondulowanej Górze – i tym samym umieszcza się w ghetcie. Dokładnie tak, jak można usłyszeć w tej historii o szachach. Jak ktoś jest na poziomie II kategorii i gra z zawodnikami I kategorii – to się rozwija; jeśli gra z zawodniczkami III kategorii – to… niekoniecznie. I p.Senszynowa siedząc w babskim ghetcie hamuje swój rozwój.

A potem zdziwienie, że wedle ostatniego sondażu „Tylko jedna czwarta Polaków uważa, że opozycja jest gotowa do przejęcia władzy”: https://www.rp.pl/polityka/art19215421-sondaz-tylko-jedna-czwarta-polakow-uwaza-ze-opozycja-jest-gotowa-do-przejecia-wladzy Co „Rzeczpospolita” komentuje: „Sondaże wskazują, że partie opozycyjne byłyby w stanie zbudować większość parlamentarną. Dobrze byłoby jednak najpierw powiedzieć wyborcom – po co”. Nie wiem, czy wśród posłanek Lewicy istnieją dwie, które są w stanie powiedzieć cokolwiek bez wzbudzenia huraganu śmiechu. Czy wyborca może powierzyć ster władzy idiotkom bredzącym o 57 płciach lub zakazie jedzenia kotletów schabowych?

Pismo Święte powiada: „Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu”. Nie ma tam jednak zakazu zawiązywania pysków jałówkom i krasulom. Jeśli więc Lewica chce być poważnie traktowana, to powinna z tego, co napisałem, wyciągnąć proste wnioski.
Proszę te uwagi traktować jako prezent dla Lewicy i Centro-Lewicy na Święta.

4.2 29 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
75 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
D***krata
D***krata
2 dni temu

Panie Januszu, istnieje spore ryzyko wybuchu III wojny światowej, a wy w tej Konfederacji o dyrdymałach… Powoli zaczyna klarować się oś Berlin-Moskwa-Pekin oraz blok aliantów skupionych wokół USA – Commonwealth, Japonia i Indie. To nie są mrzonki, czy jakaś bardzo odległa przyszłość. Niektórzy twierdzą, że już jest za późno 🙁 W takiej sytuacji powinniśmy jak najdłużej wspierać pluralistyczną UE, wewnątrz której istnieje przeciwwaga dla Niemiec oraz amerykański parasol ochronny. Należy popierać Zielonych w Niemczech, bo to kanał wpływu USA, oraz dążyć do storpedowania Nord Stream 2. Żadnego plucia na Brukselę, bo jak Amerykanie wyjdą z Europy, to będziemy mieli nie… Czytaj więcej »

D***krata
D***krata
2 dni temu
Reply to  D***krata

I proszę bacznie obserwować wybory we Francji, bo od tego zależy, jak będą się układały stosunki dwóch najsilniejszych państw w UE.

freeman
freeman
1 dzień temu
Reply to  D***krata

Zależy kto wygra. Jeśli Macron, to mamy federalizację UE. Jeśli Valérie Pécresse, to może będzie jakaś współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, ale tu jest właśnie większe ryzyko budowania przez Niemcy własnej strefy wpływów.

MisieX
MisieX
1 dzień temu
Reply to  D***krata

Tak to wygląda, a oni tylko srovid, antyszczepionkowcy i segregacja. Ciekawe, czy ktoś im płaci, żeby takie dyrdymały zastępcze produkowali. Powoli widać po co był brexit, sprawa Ukrainy, emigranci na granicy, wojna pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem czy rozruchy w Kazachstanie. Tu idzie o to, żeby poróżnić Niemcy i Rosję, Rosję i Chiny. Ruscy z Niemcami tylko czekają, aż Chiny zadrą z USA na Dalekim Wschodzie. Podziękują za bazy US Army w Europie i się zacznie. Na szczęście Amerykanie mają lewary pozwalające trochę ostudzić zapędy Chin i Niemiec, bo w handlu z obydwoma państwami notują mniejszy eksport niż import. Większym problemem… Czytaj więcej »

statystyk
statystyk
2 dni temu

Ale jaja, badania statystyczne pokazują, że ma miejsce przepływ elektoratu z PSL do Konfederacji. Panie Januszu – już sami nie wiecie, kto was obecnie popiera. O ile kiedyś na UPR głosowali mniej więcej ci sami ludzie, to obecnie Konfederacja ma elektorat przepływowy – jednymi drzwiami ktoś wchodzi, drugimi wychodzi. Proszę uważać, bo poparcie takich wyborców na pstrym koniu jeździ i przy jakiejś większej zawierusze można zostać bez poparcia.

Dyrektor Psychiatryka
Dyrektor Psychiatryka
3 dni temu
Last edited 3 dni temu by Dyrektor Psychiatryka
sariusz
sariusz
4 dni temu

Hey, qce! Dwa pytania: 1/ Kto to powiedział? 2/ Czy się z tym zgadzacie? Polski Ład to symbol pogardy wobec osób pracujących. To nie jest bubel prawny. To celowa polityka. To wielka podwyżka podatków dla tych co ciężko pracują – i sposób na sfinansowanie wydatków na które nie było dotychczas pokrycia. Ale to jest przede wszystkim zmiana filozofii państwa. Polski Ład stawia na niepracujących, wystraszonych, niezaszczepionych, zależnych od państwa. Chodzi w nim o to aby uzależnić od państwa jak największą grupę osób. A w konsekwencji od PiS-u. To celowa polityka, która pod płaszczykiem i pod kłamliwą retoryką jak to wszystkim… Czytaj więcej »

logik
logik
4 dni temu

JKM powinien być największym wrogiem Wiktora Orbana, bo JKM to antyd***kratyczny liberał, natomiast Orban – antyliberalny d***krata.

Teddy
Teddy
7 dni temu

Panie Januszu – mam pewną uwagę. Na świecie jest dwóch potężnych graczy – USA i ChRL. Mamy też dwa regionalne mocarstwa – Niemcy i Rosję. Zmiana stosunku sił powoduje, że Niemcy uwalniają się spod amerykańskiej hegemonii, natomiast Rosja jest wciągana w sferę oddziaływań Pekinu. Można się zatem spodziewać, że Niemcy będą w coraz większym stopniu grać we własnym interesie, natomiast Rosja będzie stawać się narzędziem w rękach Pekinu.

Hold Porn
9 dni temu

First time here, haha

一带一路
一带一路
9 dni temu

Panie Mikke, szkoda, że tak mało jest wpisów dotyczących geopolityki. Proponuję słuchać i czytać prof. Góralczyka, a także cybernetyków społecznych – Tomasza Banysia i Marcina Hagmajera – “Komentarze 8 dnia” na YT. Chiny uruchomiły projekt Jednego Pasa, Jednej Drogi, aby uciec przed możliwością embarga w wydaniu USA. Rozbudowa floty chińskiej, w szczególności lotniskowców, zajęłoby ChRL minimum 3 dekady. Za długo. W dodatku pozostaje kiepskie wyjście na Pacyfik, przez Morze Południowochińskie – z Tajwanem na środku. Sytuacja jak ze spóźnionym imperium niemieckim oraz Wielką Brytanią. Tu też mamy mocarstwo morskie i lądowe. Można spodziewać się, że Chiny będą dążyć do wyparcia… Czytaj więcej »

Sejm Pilastra
Sejm Pilastra
10 dni temu

comment image

sariusz
sariusz
10 dni temu
Reply to  Sejm Pilastra

Ponoć Tusk już sonduje z Końfederacją a raczej z niektórymi jej politykami (tymi rozsądniejszymi) możliwość koalicji KO+Hołownia+Koń. Tusk w każdym razie wolałby z dwojga złego współpracować z Końfederacją niż z Lewicą. No, ale wymagałoby to zmarginalizowania tych polityków Końfederacji, którzy do końca chcą popierać PiS. I tych, którzy skompromitują każdą koalicję, jak Korwin czy von Braun.

Bart
Bart
9 dni temu
Reply to  sariusz

Od zaufanych osób z PO słyszałem, że Platforma jest strasznie niechętna układaniu się z Lewicą. Niektórzy mówią wprost – takiej opcji nie ma.

Hans Asperger
Hans Asperger
8 dni temu
Reply to  Bart

Lewica wie jedno – PiS mając media i podsłuchy może efektywnie wpływać na pozycjonowanie Lewicy na opozycji. W szczególności, może do pewnego stopnia napompować Lewicę kosztem innych partii opozycyjnych. To jest na rękę zarówno PiS, jak i samej Lewicy. Partia władzy może podkopywać pozycję PO i PL2050, żeby nie urosły za duże. Zasada dziel i rządź. Lewica może w ten sposób uniknąć marginalizacji.

Bart
Bart
9 dni temu
Reply to  sariusz

Tak na dobrą sprawę, to Tusk może układać się tylko z częścią wolnościowców – narodowcy i Braun w ogóle nie wchodzą w rachubę. Jeśli już, to spora część narodowców przejdzie na stronę PiS, zaś reszta i Braun pozostaną poza układami. W PO niechętnie patrzą na PSL czy Lewicę, bo zmiana władzy będzie wiązała się z potrzebą przeprowadzenia radykalnych reform, a w takiej sytuacji Lewica i PSL mogą okazać się hamulcowymi. Zresztą – istnieje też ryzyko, że na wieść o dogadywaniu się opozycji, resztki wyborców PSL odpłyną do PiS, zaś PSL w ogóle nie wejdzie do Sejmu. Niestety, niepewny jest też… Czytaj więcej »

sariusz
sariusz
9 dni temu
Reply to  Bart

narodowcy i Braun w ogóle nie wchodzą w rachubę”. Od czego są Spółki Skarbu Państwa?

Heritage Foundation
Heritage Foundation
11 dni temu

Niech się Francuziki tak nie wypinają na tego Orbana

Węgry i Francja.png
Budda-Pest
Budda-Pest
10 dni temu

Wolność, Własność, Sprawiedliwość – Wielkie Węgry niosą nam !

sariusz
sariusz
6 dni temu

Prowadził ślepy kulawego. Orban właśnie wprowadził administracyjną kontrolę cen: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wegry-wprowadzaja-limitowane-ceny-zywnosci-8258339.html

Homo_Economo
Homo_Economo
12 dni temu

Dlaczego Konfederacja nie demonstrowała w obronie Roksa.pl? Przecież to firma z sektora “misiów”, choć bardzo dochodowa.

Hans Asperger
Hans Asperger
13 dni temu

Panie Januszu,
i co dalej z tą karą śmierci? Narobiliście szumu i sprawa ucichła :/

Kuc, który mówi
Kuc, który mówi
13 dni temu
Reply to  Hans Asperger

Nie ma chętnych.

Narodowi Bolszewicy
Narodowi Bolszewicy
13 dni temu

Mark Zuckerberg to burżuazyjny, kapitalistyczny i d***kratyczny imperialista ze zgniłego Zachodu – przeklęty wróg narodowokatolickiej, polskiej klasy chłopsko-robotniczej.

sinceritas
sinceritas
14 dni temu

Podobno wolny rynek negatywnie zweryfikował twórczość JKM w social mediach, prawda to? Chyba pora to uregulować! Naprzód do boju z problemami nieznanymi w innych ustrojach ✊✊✊

sariusz
sariusz
14 dni temu
Reply to  sinceritas

Bosak: “Odbieramy tę sytuację jako ingerencję w polską demokrację.” To chyba dobrze?
PS. Dlaczego pan Bosak używa słowa d***cja bez gwiazdek?

sinceritas
sinceritas
14 dni temu
Reply to  sariusz

No pewnie, że dobrze, bo d***kracja to rządy idiotów, przecież głupich jest więcej, niż mądrych 😜

Heritage Foundation
Heritage Foundation
15 dni temu

Index of Economic Freedom 2022:

  1. Kingdom of Corvinia – 93.7
  2. Singapore – 89.8
  3. New Zealand – 83.5
sariusz
sariusz
15 dni temu

W Kingdom of Corvinia

Jest latająca świnia

Widziano także osła,

Którego mrówka niosła,

Jest kura samograjka

Znosząca złote jajka,

Na dębach rosną jabłka

W gronostajowych czapkach,

Jest i wieloryb stary,

Co nosi okulary,

Uczone są łososie

W pomidorowym sosie

I tresowane szczury

Na szczycie szklanej góry,

Jest słoń z trąbami dwiema

I tylko… takiego Krulestwa nie ma.

sinceritas
sinceritas
16 dni temu

Z okazji Nowego Roku życzę nam wszystkim dużo śmiechu przy satyrze pato-politycznej w najlepszym stylu JKM 🙂 dużo zdrowia, Panie Januszu 🥂

sariusz
sariusz
16 dni temu
Reply to  sinceritas

comment image

2 I 2022, godz. 12:00
2 I 2022, godz. 12:00
18 dni temu

Chiny coraz bliżej (2025/26) dwukrotnej przewagi nad USA

https://www.youtube.com/watch?v=WXXWnxChICU

Rosja Chiny = Prawica
Rosja Chiny = Prawica
17 dni temu

comment image

freeman
freeman
17 dni temu

A Japonia to też NWO ?

FatBantha
FatBantha
18 dni temu

W II połowie XIX w. wzrost gospodarczy był gigantyczny, gdyż ówczesny rozwój wynikał z wykorzystania rezerw prostych. Ogólnie, czy to przyrostami liczby muszek owocówek w akwarium, czy wzrostem PKB per capita, z dobrym przybliżeniem rządzi model Verhulsta. Związana z nim jest logistyczna krzywa wzrostu – nie wykładnicza, jak to się niektórym nieukom ubzdurało. W praktyce niemożliwe jest utrzymywanie stałej, rocznej stopy wzrostu PKB na poziomie np. 8% przez dłuższy okres. Powoli zaczyna być to widoczne w Chinach, gdzie w miarę bogacenia się i postępu, gospodarka nie jest w stanie utrzymać tak dużych przyrostów. Proponuję poczytać artykuł autorstwa Marcina Adamczyka (pilaster),… Czytaj więcej »

ka3,14...talista
ka3,14...talista
18 dni temu
Reply to  FatBantha

Chiny to mizeria – nawet w porównaniu do Polski

comment image

Wiązu
Wiązu
19 dni temu

Panie Januszu, w Betfanie jest zakład czy Konfederacja wejdzie do koalicji rządowej w 2022 r? 🙂 Kursik 6.00 na tak.

Wiesław
Wiesław
19 dni temu
Reply to  Wiązu

Obstawiam.Da się zarobić.

sariusz
sariusz
16 dni temu
Reply to  Wiązu

Z kim Końfederacja ma zawrzeć koalicję? Z tymi, których chcą wieszać, czy z tymi, których chcą wsadzić do więzienia?

sinceritas
sinceritas
16 dni temu
Reply to  sariusz

Naturalnym kandydatem jest obecny, nieformalny koalicjant, czyli PiS.

sinceritas
sinceritas
16 dni temu
Reply to  Wiązu

A nie ma zakładów czy Konfederacja wystartuje z list PiS, podobnie jak niepartyjny antysystemowiec Kukiz?

PO 4 ever
PO 4 ever
22 dni temu

Konfederacja broni proletariuszy przed kapitalistami.

comment image

sariusz
sariusz
21 dni temu
Reply to  PO 4 ever

Prawo przedsiębiorcy do ustalania, jakie obowiązują zasady na terenie jego firmy wynikają wprost ze świętego prawa własności. Nie są do tego potrzebne żadne ustawy sejmowe. Właściciel firmy może np. ustalić, że zatrudnia tylko osoby, które przedstawią mu certyfikat znajomości języka norweskiego. Albo certyfikat szczepień na jakąś chorobę, w tym wypadku Covid. Nie jest to ograniczenie niczyich wolności, bo nikt nikogo nie zmusza, żeby się zatrudnił w firmie, gdzie obowiązują zasady, które mu nie odpowiadają. Zawsze się może zatrudnić tam, gdzie nie trzeba znać norweskiego, albo tam gdzie można zarażać zakaźnymi chorobami klientów i kolegów.

PO 4 ever
PO 4 ever
21 dni temu
Reply to  sariusz

To samo mówi Austriacka Szkoła Ekonomii – prywaciarz jest panem i władcą absolutnym na swoich włościach, zaś proletariusz nie musi u niego pracować. Zawsze może poszukać roboty u innego kapitalisty, a jeśli jej nie znajdzie, to może założyć własną firmę i zatrudniać kogo chce. Jeśli i tego nie potrafi, to może spróbować życia bumelanta, albo jakiegoś preppersa – droga wolna. A to, co robi obecnie Konfederacja, to nie żadna walka o wolność negatywną (wolność OD), tylko walka o wolność pozytywną (lewacką wolność DO). W ten sposób Konfederacja może sobie zjednać co najwyżej sympatię jakiś anarchosyndykalistów i rozmaitego menelstwa typu Baader-Meinhof.… Czytaj więcej »

sajzer
sajzer
17 dni temu
Reply to  sariusz

Oczywiscie, ze przedsiebiorca powinien miec takie prawo, lecz tutaj sytuacja wyglada inaczej, te przedsiebiorstwa ktore nie beda mialy wszystkich zaszczepionych beda zamykane w lockdownie i ograniczane iloscia miejsc a takze zmuszane do weryfikacji “paszportu covidowego” oczywistym w takim wypadku jest sprzeciw konfederacji ale pan sariusz jak zawsze musi wszystkiemu sie sprzeciwic taki z niego buntownik bez logiki.

Last edited 17 dni temu by sajzer
PO 4 ever
PO 4 ever
22 dni temu

Konfederacja broni proletariuszy przed kapitalistami.

comment image

Kuc, który mówi
Kuc, który mówi
23 dni temu

Panie Korwinie. Pan się tak na wszystkim zna. Może by się Pan zgodził objąć reprezentację Polski w piłkę? Ojczyzna wzywa!

sariusz
sariusz
22 dni temu

Pomysł dobry, pod warunkiem, że Korwin obejmie reprezentację Rosji.

red monarch
red monarch
22 dni temu
Reply to  sariusz

I wystartuje w wyborach na cara Rosji.

Jarząbek - trener II klasy
Jarząbek - trener II klasy
22 dni temu

Nie róbcie sobie żartów. Piłka nożna to nie polityka – to sprawa poważna.

McGee
McGee
21 dni temu

Korwin jako człowiek inteligentny, gardzi piłką nożną. To rozrywka prymitywów.

sariusz
sariusz
21 dni temu
Reply to  McGee

Korwin z innymi człowiekami inteligentnymi gardzą piłką nożną.comment image

kibol666
kibol666
21 dni temu
Reply to  sariusz

Ach, ten wyraz twarzy!

Kuc, który mówi
Kuc, który mówi
21 dni temu
Reply to  sariusz

Nie oczerniajcie pana Korwina. To zdjęcie przedstawia go, gdy siedzi na trybunach w czasie turnieju szachowego wśród innych intelektualistów. Ten goły intelektualista właśnie krzyczy do megafonu: “PIONKIEM NA D4!”

POtworma UBywatelska
POtworma UBywatelska
21 dni temu

Żadnych kobiet tam nie widać 🙁

kibol666
kibol666
21 dni temu
Reply to  McGee

Korwin nie pije wódki i piwa. Raczy się wyłącznie winem i likierami.

Wybitny francuski filozof Pierre d'Ollonny
Wybitny francuski filozof Pierre d'Ollonny
21 dni temu
Reply to  kibol666

Winem i likierami też się można na tyle ujebać, żeby się potem spierdolić z drabiny.

US Air Force
US Air Force
25 dni temu

comment image

Last edited 25 dni temu by US Air Force
monarchista
monarchista
24 dni temu
Reply to  US Air Force

Śmierć d***kratycznym imperialistom ze zgniłego Zachodu !!

korwinista
korwinista
23 dni temu
Reply to  monarchista

Tylko Marksizm-Putinizm 👍

Wybitny francuski filozof Pierre d'Ollonny
Wybitny francuski filozof Pierre d'Ollonny
24 dni temu
Reply to  US Air Force

Na Korwina szkoda bomb. Całkowicie wystarczy postawić mu drabinę.

Tomasz Banyś
Tomasz Banyś
23 dni temu

Już wkrótce (2025/26) ChRL uzyska dwukrotną przewagę w globalnych udziałach sterowniczych nad USA. Będzimy mieli klasyczny punkt polifurkacyjny 2:1 – jak mawiają socjocybernetycy. Wpływy USA w Eurazji i Afryce będą sukcesywnie rugowane, zaś Ameryka zostanie wprowadzona do roli większej wyspy.

Kierowca sterowca
Kierowca sterowca
23 dni temu
Reply to  Tomasz Banyś

Co to są udziały sterownicze?

Tomasz Banyś
Tomasz Banyś
22 dni temu

Coś, co intuicyjnie najbliższe jest temu, co określamy potęgą państwa. Niektórzy twierdzą, że ważniejsza jest siła armii, inni – potencjał ekonomiczny. Ogólnie, ważniejsza jest gospodarka (całkowity PKB), choć nie wszystkie jej sektory. Dlatego też Rosja, która ma najpotężniejszy arsenał jądrowy i kupę złomu, wcale nie jest aż taką potęgą – Japonia jest silniejsza, zaś Niemcom wcale aż tak wiele do Rosji nie brakuje.

Nacjokrata
Nacjokrata
22 dni temu

Odnośnie potęgi państw:

comment image

Nacjokrata
Nacjokrata
23 dni temu
Reply to  Tomasz Banyś

Czyli załatwią Jankesów tak, jak Prusacy/Niemcy załatwili Brytoli. Mocarstwo lądowe wyparło z kontynentu imperium morskie.

sinceritas
sinceritas
19 dni temu
Reply to  Nacjokrata

Nieśmiało przypomnę, że Angole już raz załatwili Chińczyków, i to tak, że ci drudzy do dzisiaj mają po tym traumę 🤷🏻‍♂️ ogólnie lepiej uważać z takimi generalnymi prawami dziejów, typu, że kontynent musi wygrać z wyspą – wszystkie takie zasady mają to do siebie, że działają tylko do czasu, gdy przestają działać 🙂

Centrysta
Centrysta
25 dni temu

Lewicowi liberałowie to największy wróg klasowy konserwatywnego liberalizmu.

sariusz
sariusz
25 dni temu

O ile dobrze rozumiem, to tezą tego artykułu jest to, że skoro kobiety słabo grają w szachy, to są również słabymi politykami. Jeśli tak, to należałoby najpierw udowodnić, że zdolności do gry w szachy są w jakiś odczuwalny sposób skorelowane ze zdolnościami politycznymi. O ile mi wiadomo, to żadnych badań ani opracowań na ten temat nie ma. Musimy więc pozostać na poziomie anegdotycznej publicystyki. Otóż, żaden ze znanych szachistów nie odniósł sukcesów politycznych. Najbardziej znany przypadek, to Kasparow, który usiłował odebrać władzę pewnemu judoce i sromotnie z nim przegrał. Zależności w drugą stronę także nie widać – żaden ze znanych… Czytaj więcej »

Last edited 25 dni temu by sariusz
sinceritas
sinceritas
23 dni temu
Reply to  sariusz

JKM, największy szachista wśród polityków, jest równocześnie najmniej skutecznym politykiem wśród polityków. Przypadek?

sariusz
sariusz
23 dni temu
Reply to  sinceritas

Problem z politykami-szachistami jest taki, że myślą, że świat to szachownica a oni mogą na niej swobodnie przesuwać pionki, tak jak to im to dyktuje ich geniusz. Dlatego szachy tak były lansowane w krajach dyktatorskich, jak ZSRR, na Kubie i w innych krajach komunistycznych. Problem w tym. że pionki tak się wcale łatwo nie dają przesuwać. co więcej wcale sobie nie życzą, żeby jakiś geniusz je przesuwał.

KnockOut
KnockOut
18 dni temu
Reply to  sariusz

Ta historyjka: https://www.youtube.com/watch?v=cDPQBkIT1AA
nie jest o szachach – szachy są tam tylko ilustracją ważnego zjawiska.”

Czytanie ze zrozumieniem kuleje i to bardzo, ale czego się spodziewać po ludziach Waszego pokroju…

Krzysztoff
Krzysztoff
25 dni temu

Phi! Ja potrafię przegrać partię w trzech ruchach!

JKM
JKM
25 dni temu
Reply to  Krzysztoff

A ja w dwóch!

Kuc, który mówi
Kuc, który mówi
25 dni temu
Reply to  JKM

Panie Korwinie, nikt nie potrafi tak ładnie przegrywać, jak Pan.