fbpx

Powiedzmy jasno: “wykształcony” oznacza dziś kalekę, człowieka po brutalnym praniu mózgu!

Platforma Obywatelska – a także cała KO i w dużej mierze Polska2050 – z dumą głosi, że jest partią ludzi Młodych, Wykształconych z Wielkich Miast. I statystyki to potwierdzają. Tylko: co to znaczy?
WCzc.Anna-Maria Żukowska, która przebiła p.prof.Monikę Płatek w gadaniu kompletnych bzdur została wybrana gdzie? Na zebraniu Oddziału Paranoiczek w Szpitalu dla Psychicznych? Czy może przez dójki z gminy Przywdziewo Średnie? Nie! Zostala wybrana przez Młodych, Wykształconych z Wielkiego Miasta – konkretnie: Warszawy.
Powiedzmy to jasno: słowo „wykształcony” oznacza dziś kalekę, człowieka poddanego brutalnemu praniu mózgu w reżymowej szkole!
W 2003 roku trwały w Polsce dyskusje n/t Anschlußu do WE. Oczywiście: nie w telewizji, gdzie przeciwników Anchlußu w ogóle nie dopuszczono (!! – w referendum w 1947 mimo wszystko PSL miało jakiś dostęp do prasy i radio…) – ale wśród ludzi dyskusje trwały. I oto w Świdnicy zostałem jurorem w debacie, w której wzięło udział dwóch licealistów (jeden ZA, jeden PRZECIW) i dwóch uczniów zawodówki (jeden ZA, jeden PRZECIW). I ci ze szkoły zasadniczej pobili licealistów o trzy klasy!!
Jeden licealista wychwalał Wspólnotę sloganami – i widać było, że klepie te slogany bez zrozumienia – a drugi był niby adwokatem diabła, ale robił to kompletnie bez przekonania; widać było, że sam nie wierzy w swoje (bezsensowne, istotnie…) argumenty. Natomiast ci z zawodówki z pasją rzucali argumentami, zbijali je, byli niesłychanie logiczni – i widać było, że o coś im chodzi.
Skąd ta różnica? W szkole zawodowej dwa koła zębate muszą do siebie pasować – i koniec*. Natomiast w liceum można (co na poziomie najwyższym – w kategorii kobiecej – udowodniły pp.Płatek i Żukowska) tworzyć zdania kompletnie nonsensowne, byle gramatyka się zgadzała. „Żonaty kawaler” to „ciekawe zestawienie świadczące o kreatywności ucznia”.
Jednak nie idzie o kreatywność. W reżymowej szkole dzieci już w podstawówce są indoktrynowane politycznie, a w liceum (z wyjątkiem kilkudziesięciu liceów w Polsce) zostają odmóżdżone. Maja reagować odruchowo: d***kracja – Dobro Absolutne, Równouprawnienie – podważanie go to śmieszność, Rasizm – obrzydliwość, nacjonalizm – okropność.
To nie szkodziło, gdy w szkołach wychwalano panujące rodziny zaborców – dzieci wiedziały swoje. Mało szkodziło w komuniźmie – 1945-56 – bo wszyscy (poza rodzinami aparatczyków…) wiedzieli, że to bzdura…
Ponadto zaborcy, sanacja, Hitler, Stalin, a nawet jeszcze Gomułka nie mieli do dyspozycji TELEWIZJI, która utrwala wyniesione ze szkoły socjalistycznej hasła. Kiedyś by przekonać ludzi o masowym poparciu dla Władzy organizowano milionowe marsze, a niepokornych mordowano albo wysyłano na Sybir.
Dziś nie trzeba: dziś jest telewizja. I bardziej jeszcze nowoczesne media. W wyniku tego Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast to na ogół Równina Intelektualna. W dodatku: Równina obsiana wyłącznie Czerwoną Mową-Trawą.
Czasem obserwuję szamotaninę intelektualną tak wychowanych młodych ludzi żyjących w Wieży z Kości Słoniowej. Wypowiadane przez nich zdania nie muszą być uzgadniane z Rzeczywistością – uzgadniane są z Systemem Pojęć (nie mówi się im, że są to pojęcia „lewicowe” – nie: to są pojęcia Uniwersalne, a kto kwestionuje np. d***krację po prostu nie jest wart dyskusji!).
Dlatego musimy przestać się koncentrować na młodzieży z Wielkich Miast. Idee Wolności i wolnego rynku bliższe są młodzieńcowi z prowincji, który nie załapał się na studia. On nie zrozumie zapewne Krzywej Laffera i Paradoksu Więźnia – ale przecież zasady wolnego rynku można wyłożyć na poziomie niemal przedszkolnym. Tak: 90% tych ludzi marzy o wysokim zasiłku dla bezrobotnych – ale warto zawalczyć o umysły tych 10%…
* Ciekawa uwaga: uczniowie zawodówki mało mają zajęć z polityki – i mają je w nosie. Dlatego są samodzielni. Ale, kto wie: może są za to niezdolni do robienia wynalazków technicznych, bo w szkole wbito im do głowy, że koła zębate mają być ustawione tak, a nie inaczej? Japończycy wychowani w Japonii dokonują zadziwiająco mało wynalazków – właśnie dlatego, że szkoła wbija im w głowy slogany. Polacy też. Europejscy twórcy wynalazków na ogół dużo bawili się z rówieśnikami, a nie wbijali sobie do głów Prawd Szkolnych.
PS Kol.Karol Wilkosz zauważył ciekawą paralelę:
 – Janusz Korwin-Mikke
0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
45 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ReefAtmot
ReefAtmot
1 miesiąc temu
ReefAtmot
ReefAtmot
3 miesięcy temu
ReefAtmot
ReefAtmot
3 miesięcy temu
ReefAtmot
ReefAtmot
3 miesięcy temu
ReefAtmot
ReefAtmot
3 miesięcy temu
ReefAtmot
ReefAtmot
3 miesięcy temu
JavierReabs
JavierReabs
4 miesięcy temu

tinder sign up , tinder sign up
http://tinderentrar.com/

ReefAtmot
ReefAtmot
4 miesięcy temu
JavierReabs
JavierReabs
4 miesięcy temu

tinder date , what is tinder
what is tinder

JavierReabs
JavierReabs
4 miesięcy temu

how to use tinder , tinder online
tinder website

Myronbrums
Myronbrums
5 miesięcy temu

local personals
singles near you

asdf
asdf
5 miesięcy temu

Proponuję krótką rozmowę z młodym wykształconym człowiekiem z miasta. I wnioski takie: Europa super, najlepiej stany, unia super. Polska? Olać i tak się wyprowadzam, nie zależy mi w sumie. Socjalizm byle jak największy, te pedały i w ogóle super. Robota fizyczna absolutnie, syfonu nie przeczyszczę w zlewozmywaku bo jestem tylko skromnym inżynierem informatykiem. Itd… W zasadzie zgadza się z elektoratem po sld i hałowni. Ale to jest nowy koniec Polski. Bo stary mamy w homosovieticusach.

Bartosz
Bartosz
5 miesięcy temu
Xobez
Xobez
5 miesięcy temu

Bo studia nie uczą myśleć tylko chłonąć wpajaną im wiedzę. Sam byłem dociekliwym studentem ekonomii i nic tak nie denerwowało wykładówców jak podważenie ich opinii.

Najgorsze jest to, że studenci traktują tych ludzi jako nieomylne autorytety, do tego stopnia, że jak przytoczyłem w kłótni z koleżanką dane empiryczne na temat polityki monetarnej to mnie wyśmiała tym, że chyba nie słuchałem wykładu, bo Pani ‘profesur’ powiedziała coś innego.

Co zabawne studiowałem również zaocznie programowanie i jak chłop z lapkiem Appla wspomniał o krwiożerczym kapitaliźmie to myślałem, że się popłaczę. xD

sinceritas
sinceritas
5 miesięcy temu
Reply to  Xobez

Nie ma nic gorszego, niż przemądrzały student nauczony paru korwinizmów, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy, ale w tych przypadkach najczęściej trafia swój na swego – debil student na debila ekonomistę z dyplomem 🙂

Nonick
Nonick
5 miesięcy temu

Jak świat światem starcy narzekali na “tę dzisiejszą młodzież” i JKM właśnie osiągnął ten etap. Nic w tym złego, każdego to czeka.

Marek
Marek
5 miesięcy temu

Wystarczy zlikfidować studia humanistyczne wtedy kobiety by rodziły dużo dzieci bo niearnowały by 5 lat l i Polska by była bardziej inowacyjna i bogatrza.

sinceritas
sinceritas
5 miesięcy temu
Reply to  Marek

Trzeba wszystko zlikwidować, wtedy będzie prawdziwy korwinizm jak u Amazońskich Indian, tam jest dopiero rozwój, podobno w jednej wiosce w 2019 roku zjedzono jedną małpę, a w 2020 roku dwie – to 100% przyrostu PKB, tak trzeba żyć, a co u was lewaki, nadal 3-5%?

sariusz
sariusz
5 miesięcy temu

Hey, qce! Nikt tak was nie zrozumie, jak Korwin. Gdy nie zdacie do liceum i wszyscy mówią, że to dlatego, że jesteście głąby, to Korwin wytłumaczy, że to dlatego, że “niezależnie myślicie”. A gdy mało zarabiacie i wszyscy mówią, że to dlatego, że jesteście głąby po zawodówce, to on wytłumaczy, że to z powodu Kiszczaka i d***cji.
Potrzebny jest taki Korwin. Gdyby go nie było, to trzeba by go było wymyślić.

Adam
Adam
5 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Dobra, dobra niedługo zabraknie rąk do pracy i pan “wykształcony” będzie się musiał nauczyć którą stroną młotka się wbija gwoździe. Dzisiaj ciężej o fizycznego pracownika niż o kulturoznawcę czy inne bzdury.

Łukasz
Łukasz
5 miesięcy temu

Rok 2015. Ilość zgłoszonych patentów wg kraju z którego napłynął wniosek:
1. USA 42692
2. Niemcy 24820
3. Japonia 21426
23. Polska 568

Marek
Marek
5 miesięcy temu

Bzdury. Problemem szkoły jest nauczanie z poziomu odniesienia wiedzy naukowej sprzed 200 lat, a ideologicznie to jest rażący konserwatyzm. Gdyby szkoła była taka jak (tfu!) Korwin pisze, byłoby nie tak źle, jak właśnie jest. Współczesna szkoła jest skrajnie tradycyjna, patriarchalna, poprawna politycznie i zacofana. To (tfu!) Korwin i środowisko pseudokonserwatywne, jakie wokół siebie on skupia są hamulcowymi przemian i prawdziwym problemem.

Adam
Adam
5 miesięcy temu
Reply to  Marek

Tak ponieważ najlepsze uczelnie na świecie wcale nie są prywatne tak jak Korwin głosi że to powinno być. Wy lewacy jak znajdujecie się w dołku to kopiecie głębiej żeby z niego wyjść.

sinceritas
sinceritas
5 miesięcy temu
Reply to  Adam

Nawet najlepsze prywatne uczelnie pracują za państwowe granty i dotacje. Każde normalne państwo traktuje edukację i naukę strategicznie i za nią płaci.

Car_z_KGB
Car_z_KGB
5 miesięcy temu

Oho! To istny chichot historii – niegdyś prawica obstawiała inteligencję, burżuazję i arystokratów. Obecnie są to chłopi w gumofilcach i lumpenproletariat. Role się zamieniły. Powstań z kolan l**u pracujący miast i wsi, albowiem bliskie jest zwycięstwo korwinizmu!

sinceritas
sinceritas
5 miesięcy temu

JKM nigdy nie wyleczył kompleksów nieuka, który był za słaby na matematykę, więc bronił się na filozofii. Stary chłop, a jeszcze go uwiera. Współczuję 🙁

Kamila
Kamila
5 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Co za bzdury! JKM ukończył matematykę, ale nie uzyskał dyplomu, gdyż został wydalony z uczelni przez władzę, którą publicznie negował (polecam google i wikipedię, nie gryzą). Nie szerz bzdur, nieudaczniku. Komentujesz każdy wpis jakimś debilizmem na poziomie intelektualnym wysokości parteru. Założę się, że siedzisz na bezrobociu i każdy wpis tutaj ubogaca twoje marne życie, które łechtasz sobie hejtowaniem tego bloga. Współczuję 🙁

sinceritas
sinceritas
5 miesięcy temu
Reply to  Kamila

Przyjmuję zakład. O ile? O 100 tysięcy może być?

asdf
asdf
5 miesięcy temu
Reply to  Kamila

Niech se chłopina zarobi na używanego macbooka i kawkę w styropianowym kubku. Życie prawdziwe go przeczochra jak tsunami, my nie musimy:) Chyba że jest to stary zgnuśniały pierdziel to już go przeczochrało hahah 🙂

Zey
Zey
5 miesięcy temu

Tak, zgadzam się w 100%! Dziś studenci i wykształceni to jest NOWY PROLETARIAT! Najwięcej tych proletariuszy jest na kierunkach, tj: filozofia, politologia, SOCJOLOGIA, PSYCHOLOGIA, historia, stosunki międzynarodowe, itd.

Michał
Michał
5 miesięcy temu

Wykształcenie obecnie za wiele o człowieku nie mówi. Może kiedyś to miało jakąś wartość, dziś jest cała masa kierunków studiów po których człowiek nie jest wcale lepiej przygotowany do życia i pracy. Jest w tym trochę racji, a w Polsce potrzeba specjalistów, nie tylko wykształciuchów.

Bożydar
Bożydar
5 miesięcy temu

A może to nie z całym światem jest problem, a z poglądami Pana Janusza i jego ugrupowania? Może warto czasem zastosować myślenie krytyczne wobec własnych poglądów i wysłuchać argumentacji przeciwników, zamiast obrażać tych, którzy mają inne zdanie i twierdzić że to z nimi jest coś nie tak?

Krzyś
Krzyś
5 miesięcy temu
Reply to  Bożydar

Może tak, a może jednak nie? Logiczne myślenie jednak podpowiada, se szaleństwo dla wielu, Pana Janusza jest co prawda dla.wypranej głowy ciężkie, jednak do przyjęcia, bo jest logiczne.

Narodowy Test Inteligencji 2004
Narodowy Test Inteligencji 2004
5 miesięcy temu

Uśredniony IQ elektoratów poszczególnych partyj:

UPR – 100,2
PO – 97,5
PiS – 95,2
apolityczni – 93,0
SLD – 92,4
LPR – 91,6
PSL – 90,0
Samoobrona – 88,3

Wyborcy UPR okazali się jeszcze bardziej inteligentni, wykształceni i z jeszcze większych miast niż wykształciuchy z PO.

sariusz
sariusz
5 miesięcy temu

Dodam tylko, że obecna Konfederacja nie ma wiele wspólnego z UPR z 2004 roku (poza samym Korwinem, który zresztą, też nie ma wiele wspólnego z Korwinem AD 2004). Ci, co obecnie w niej dominują wywodzą się z LPR a dokładnie z jej młodzieżówki, która się nazywała Młodzież Wszechpolska.

Sebastian
Sebastian
5 miesięcy temu

Dlatego promuje Edukacje Domową.

Łukasz
Łukasz
5 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

Jak masz cierpliwość…

Kuc, który mówi
Kuc, który mówi
5 miesięcy temu

A co mam z sobą zrobić, jeśli już poszedłem do liceum i nawet ukończyłem już dwie klasy? Można to jakoś odkręcić, czy nie ma już dla mnie nadziei?

Tomek
Tomek
5 miesięcy temu

Czytaj książki, olej lektury 😉. Jestem nieukiem z zawodówki, a pisałem licealistom wypracowania z filozofii, na 5. 😉

Kuc, który mówi
Kuc, który mówi
5 miesięcy temu
Reply to  Tomek

I do końca życia mam pisać licealistom wypracowania?

Serio
Serio
5 miesięcy temu

Przecież napisał wyżej ze możesz jeszcze czytać książki 😉 Uwierz to pozyteczniejsze niz udawanie ze pracujesz od 8 do 15

bobek
bobek
5 miesięcy temu
Reply to  Serio

Ej, a dużo zarabiacie na tym czytaniu książek i pisaniu wypracowań? Może coś zrobiłem nie tak, że skończyłem dobre studia i biją się o mnie najlepsze firmy?

Adam
Adam
5 miesięcy temu
Reply to  bobek

Można prosić nazwy firm ? jestem bardzo ciekawy wykształcenia ich założycieli/prezesów 🙂

bobek
bobek
5 miesięcy temu
Reply to  Adam

Nie można prosić i nie odpowiada się pytaniem na pytanie.

Zbigniew
Zbigniew
5 miesięcy temu

Jak zawsze bardzo mądrze pisze JKM