fbpx

POGONIĆ DZIADÓW!

JE Andrzej Duda podrzucił senatorom, posłom i ministrom kukułcze jajo. Tyle że większość z nich tego bardzo chciała…

Przypomnijmy, że gdy sprawa podwyżek stanęła przed rokiem, tylko KONFEDERACJA głosowała przeciwko. Teraz wszyscy mówią, że „Pan Prezydent wybrał niewłaściwy moment”… Z tego wynika, że jakiś inny moment byłby właściwy?! Problem nie dotyczy „momentu”, tylko samej ZASADY.

Otóż po pierwsze: mała grupka ludzi może podejmować sensowne decyzje. Duża jest do tego niezdolna. Dlatego, jak już 60 lat temu zauważył śp. Cyryl N. Parkinson, małe grupy z wolna przejmują władzę od dużych. I podał liczne przykłady z innych krajów. W Polsce mamy to samo. Senatorowie jeszcze jakoś się trzymają – ale posłów jest 460!! Gdyby zebrać na kupę 460 nawet samych Einsteinów, to też zachowywaliby się jak stado baranów.

Dlatego dzisiejszy Sejm już nie ma żadnej prawdziwej władzy. Przynajmniej w obecnej postaci – bo jutro może się to zmienić. Praktycznie WSZYSTKIE ustawy pisze „rząd” – tylko czasem niektóre podrzuca grupce posłów z PiS-u, by je zgłosiła jako „poselskie” – bo wtedy nie są potrzebne „konsultacje społeczne”. „Rząd” ma w Sejmie większość – więc wszystkie ustawy przechodzą dzięki maszynce do głosowania… To po co posłom w ogóle cokolwiek płacić??!

Ja w ogóle od 60 lat głoszę, że senatorzy i posłowie nie powinni zarabiać NIC. Wtedy na posłów szliby ludzie po 50., którzy zgromadzili duży majątek w businessie – a więc pokazali, że umieją zarządzać firmą i sporą grupą ludzi. Amerykanie wiedzą, że kongresman musi być bogaty – bo wtedy jest niezależny… i trudny do przekupienia. No i zna się na czymś. W Polsce Lewica przekonuje ludzi, że biedni też powinni się nachapać na poselskim stołku albo nawet senatorskim fotelu… I skutki tego każdy widzi.

Czyli pierwszy postulat: zmniejszyć Senat do 32 foteli (po dwóch z województwa – można tu jeszcze dodać byłych prezydentów, którzy „nie mają co robić” i marnują się) oraz Sejm do 96? (128? – na pewno nie więcej) krzeseł.

I drugi postulat: nikomu nic nie płacić (poza, być może, dietą; król płacił posłom pół beczki soli…).

Ale teraz tak: do Parlamentu startowali ludzie wiedzący, że jest to fucha płatna. To teraz w momencie, gdy ceny idą ostro w górę, trudno ich trzymać na starych pensjach… Z trzeciej strony: ceny idą w górę, bo Sejm takie uchwalał ustawy. Tak, napisane przez „rząd” – ale przecież posłowie mogli zagłosować przeciwko. Więc formalnie to oni ponoszą za to odpowiedzialność. Za co im podwyższać??! Po czwarte: gdybym powiedział kongresmanowi „Nam nie płacą nic!” – to byłbym dumny. Gdy powiem: „Nam płacą $2000…” – to trochę wstyd…

I oto teraz p. Donald Tusk powiedział „Sprawdzam!”. Zgłosił ustawę ponownie zmniejszającą pensje i diety senatorów i posłów!! Ciekawe: ilu posłów PO za tym zagłosuje? Ilu z Lewicy? Ilu z PSL? A ilu z PiS-u i jego przystawek?

Ja jestem, oczywiście, PRZECIW – natomiast jestem ZA podniesieniem pensyj prezydenta i byłych prezydentów. Do Diabła – ci ludzie reprezentują nie tylko nasze państwo, czyli III Rzeczpospolitą – ale i Polskę jako taką! Muszą wyglądać tak samo dobrze, jak ich partnerzy z innych krajów.

Przestańmy wreszcie dziadować!

PS Przed tygodniem, nie wiem dlaczego, szefową WHO p. Małgorzatę Chén (z d. Féng Fù-Zhēn; z ang.: Margaret Chan Fung Fu-chun) nazwałem „panią Kim”. Mam nadzieję, że nie czyta ANGORY…

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 33 (15 VIII 2021)

66 thoughts on “POGONIĆ DZIADÓW!

  1. To, co mnie najbardziej bawi, to że ta armia amerykańskich pedałków w rurkach rozpierdoliłaby polskich macho w mniej niż dobę 🙂

 1. Orientuje się ktoś, jaki “sukces w biznesie” osiągnął poseł Janusz Korwin Mikke? 🤔

  1. Dość dobrze idzie mu w publicystyce. Od lat publikuje na wolnym rynku. Dopiero niedawno zaczął pobierać emeryturę bo ZUS go straszył karami za nie pobieranie emerytury. To dopiero paranoja. Jedynym problemem w tej sytuacji jest to, że swoją publicystyką przyciągnął na swój blog dwóch idiotów(wszyscy wiedza o kogo chodzi), którzy z uporem maniaka czytają, nie rozumieją, wypowiadają się nie na temat, spijają sobie z dzióbków i nie mogą żyć bez tego bloga. Działania tychże idiotów rzeczywiście zasługują na poddanie ich pod obserwację lekarską.

 2. Czy będą jakieś uroczystości z okazji zwycięstwa korwinizmu w Afganistanie? W końcu to wreszcie jakiś sukces zamykający usta niedowiarkom wymądrzającym się, że “gdzie niby na świecie coś takiego działa”. No teraz to dadzą popalić tym wszystkim tfu! gejom, d***kratom, feministkom i tym, co zbyt często zmieniają olej!

 3. Wiem, że są janusze, które by chciały mieć wszystko za darmo, ja jednak uważam, że za siebie trzeba płacić. Płacę więc hydraulikowi, którego wynajmuję, by mi naprawił kran, płacę taksówkarzowi za zawiezienie mnie pod wskazany adres, policjantowi za pilnowanie porządku itd. Jestem też gotowy płacić posłowi, by w moim imieniu napisał i uchwalił dobrą ustawę (lub zapobiegł uchwaleniu złej ustawy). Nie wymagam, by hydraulik, taksówkarz, policjant i poseł pracowali za darmo i by byli to “ludzie po 50., którzy zgromadzili duży majątek” i traktowali swoją działalność jako hobby.

  1. Realnie to te ustawy piszą urzędnicy biur legislacyjnych i ministerstw, raczej za niewielkie pieniądze, bo są to tzw. zbędni biurokraci, a jego ekscelencja pan poseł Korwin i inni, specjalnych obowiązków nie mają, więc głównie zajmują się poszukiwaniem źródeł kasy na dalszą “działalność”.

   1. Zawsze się zdarzą nierzetelni hydraulicy, po których wizycie kran nadal kapie. W takim wypadku nie korzystamy więcej z ich usług.

 4. Wtedy na posłów szliby ludzie po 50., którzy zgromadzili duży majątek w businessie – a więc pokazali, że umieją zarządzać firmą i sporą grupą ludzi.” Toż to, panie Januszu, wypisz wymaluj pana koledzy z Końfederacji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.