Korwin: PiS zgłosiło projekt ustawy, której nie odważył się zaproponować ani Hitler, ani Stalin

Źródło: Pixabay.com

PO CO NAM TO BYŁO?

W 1920 roku Polska ocaliła siebie i całą Europę przed bolszewizmem – a proszę pamiętać, że w Niemczech już powstała Bawarska Republika Rad, we Francji Front Ludowy, w Hiszpanii komuniści i syndykaliści – wszyscy z utęsknieniem czekali na wkroczenie wojsk Lenina i Trockiego. Na szczęście genialny major, śp. Jan Kowalewski, rozgryzł szyfry bolszewickie, śp. gen. Tadeusz Jordan-Rozwadowski ułożył genialny plan bitwy, pewien niemiecki agent i operetkowy „Komendant”, który rozpoczął tę wojnę, oświadczył, że jest przegrana i usunął się od dowodzenia (pojechał pod Nowy Sącz pożegnać się z rodziną), ludzie nie uwierzyli bolszewikom, że będą rozdawać 500+ i jeszcze więcej, żołnierze nie przestrzegali nowoczesnych zasad, że najważniejsze jest bezpieczeństwo – i jakoś udało się tę Czerwoną Zarazę od kraju odrzucić.

Po to, by już w 1938 płk. Matuszewski oświadczył w Sejmie, że jeśli Sanacja nadal tak będzie rządzić, to za 10 lat Polska niczym nie będzie się różnić od Związku Sowieckiego… Wykrakał! Potem żeśmy się mozolnie wygrzebywali spod opieki Sowietów – i jakoś się udało. Spełniło się moje marzenie: Związek Sowiecki rozpadł się i Polska na parę lat odzyskała niepodległość. Tylko po to, by dobrowolnie –  za obiadki w Brukseli, 200 zł od hektara i rozmaite dotacje dobrowolnie pozbyć się niepodległości, oddając się pod opiekę Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. A w Polsce do władzy doszło PiS –  i  zaczęło pracowicie przywracać w Polsce komunizm. Powiedziałem wtedy w  Sejmie, że mijamy Epokę Gierka, Gomułki i wchodzimy w Epokę Bieruta. Wykrakałem. By być ścisłym: jest znacznie gorzej. Oto PiS zgłosiło projekt ustawy, której nie odważył się zaproponować ani Hitler, ani Stalin. Pod pretekstem walki z koronawirusem PiS proponuje (słowo daję!!):

„Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”.

Czyli, w skrajnym przypadku: policjant nie chce pozwolić, by człowiek bez maseczki wszedł do pomieszczenia, gdzie są ludzie. A  ten się pcha. Niestety: jest od policjanta silniejszy. Ten wyciąga pistolet, zabija delikwenta –  i… nie popełnił przestępstwa!!! Ta ustawa (mam nadzieję, że nie przejdzie – pod naciskiem opozycji, do której z pełną energią przyłączyła się tym razem i KONFEDERACJA) pozwala funkcjonariuszom państwowym robić z nami WSZYSTKO – pod pretekstem walki z CoV-19. Co gorsza: jak wynika z  publicznych wypowiedzi dygnitarzy PiSu (np.  w  czwartkowej dyskusji ze mną w  PolSat NEWS), uważają oni, że ta ustawa oznacza, że będzie mogła być stosowana WSTECZ!!! Co gorsza – uznali, że jest to normalne!!

Otóż gdy 30 lat temu proponowałem wstawienie do Konstytucji zasady Lex Retro Non Agit, prawnicy zakrzyczeli mnie, że to nonsens, że to jest oczywiste, to wynika z samej istoty Prawa. Żyjemy pod opieką prawa – czyli z góry wiemy, co jest dozwolone, a  co jest zakazane. Gdyby „prawo” mogło działać do tyłu, nikt z nas nie byłby pewny dnia ani godziny. Prześpi się człowiek z 16-latką, za tydzień Sejm podniesie „wiek dostępności” do lat 17 – i idziemy siedzieć!! Najzabawniejsze, że partia, która chce wprowadzić Lewo na miejsce Prawa, każe się nazywać „prawicową”!!!

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

15
Dodaj komentarz

avatar
7 Tematy komentarzy
8 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
11 Autorzy komentarzy
hensKokosAlbertAlbertsariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hens
Gość
hens

Nie zapomnij dodać, że Piłsudski zdechł na kiłę! I tylko ty jeden jesteś ten wielki polityczny geniusz. Tylko co robić teraz to nie wiesz, podobnie zresztą jak zasraniec Ziemkiewicz, co wiedział jak powinien postąpić Beck, ale pojęcia nie ma co on sam ma zarobić teraz! Poza oczywiście lizaniem rowa Kałczyńskiemu.

Kokos
Gość
Kokos

Swiete słowa.

Albert
Gość
Albert

Dorwaliście się do władzy (koryta) i nie myślicie o konsumentach, i przedsiębiorcach tylko szermujecie hasłami. Hasłem “wolny rynek” wycieraliście sobie już buty tyle razy, że stało się niemodne. Nie potraficie walczyć o Polskę i nie jesteście jej godni.

Albert
Gość
Albert

Dodam jeszcze, że temat usług remontowo – budowlanych okraszony “wolnym rynkiem” wyobfitiwał w kupę sytych roboli, którzy ani są dostępni, ani tani, ani dobrze usługę wykonują. Mocni w gębie pociotkowie i doktorancikowie (eksternistyczni) z dziewczynami na wynajmie i śmieciówkach. Tyle wiecie. A co do tych śmiesznych ustaw to żadni dyktatorzy nie musieli ich wprowadzać, bo mieli realną ukrytą władzę. To chyba jasne. Zależało im aby się kamuflować. Ćwierćinteligenci przy korycie.

jarko
Użytkownik
jarko

Szykują dupochron dla różnych Szumowskich.

sinceritas
Gość
sinceritas

PiS wprowadza przepisy znane z monarchii brytyjskiej, zgodnie z którymi król może popełniać dowolne przestępstwa. Chcieliście, to macie, a teraz na kolana.

Mateusz
Gość
Mateusz

SKURWYSYNY

sariusz
Gość
sariusz

Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało. Niewiele brakowało, by w wyborach prezydenckich zwyciężył Trzaskowski i on na pewno, by taką ustawę zawetował (i inne podobne ustawy). Niekoniecznie dlatego, że on taki wolnościowiec, tylko dlatego, żeby zrobić na złość PiS. Rozumiała to nawet połowa wyborców Bosaka, która zagłosowała właśnie na Trzaskowskiego i to wbrew swoim liderom, w tym Korwinowi, którzy głosił, że “PiS PO jedno zło” i że lepiej nie głosować, bo można idąc na wybory wpaść pod samochód. No i ci, co na wybory nie poszli bądź zagłosowali na Dudę przesądzili, że PiS ma pełnię władzy. Teraz tacy zdziwieni wszyscy?

zwk
Gość
zwk

a za PO podpisano na przykład ustawę o bratniej pomocy nr 1066 i co taki ten Rafałek dobroduszny na pewno by teraz zawetował 😉 co najwyżej nakazał zmienienie treści na bardziej “demokratyczne” 😉 a i pamiętaj że prezydent nie może w nieskończoność vetować tej samej ustawy 😉

sariusz
Gość
sariusz

Prezydent nie musi wetować w nieskończoność, bo wystarczy, że zawetuje raz.

sariusz
Gość
sariusz

Co do tej ustawy ileś tam. Postaram się to ci tak wytłumaczyć, żebyś zrozumiał: Ustawę tę, jak stwierdziłeś uchwaliło PO. A “Rafałek” też jest z PO. Więc oczywiście, żeby tego by nie zawetował. Z tego samego powodu Duda nie zawetuje ustawy PiS – bo jest z PiS. Więc jeśli chcecie, żeby prezydent wetował ustawy parlamentu, to głosujcie na kandydata z opozycji. No, ale teraz już za późno.

Maciej
Gość
Maciej

Idąc Twoim tokiem rozumowania powinieneś był głosować w wyborach sejmowych na Konfederację. Kilka % więcej i PiS nie miałby większość.

sariusz
Gość
sariusz

Dowiedz się najpierw, kolego, czym się różnią wybory parlamentarne od prezydenckich (np. co do ilości tur) a dopiero potem dyskutuj z dorosłymi. Boże! Te kuce z roku na rok coraz głupsze.

Nonick
Gość
Nonick

Sariuszu, orzesz zapuszczony ugór. Choćbyś swoje tezy poparł cytatami z encyklik JP II (ich nikt nie zna a Pismo Święte mogą łatwo sprawdzić, choć komu by się chciało) to i tak dostaniesz minusy… Taki odruch…

sariusz
Gość
sariusz

Nie znam się na orce, ale wydaje mi się, że im ugór bardziej zapuszczony, tym bardziej jej wymaga.