fbpx

Panie – ja jestem za głupi; mnie Pan nie oszukasz!

PPK – PRZEKAŻ PASOŻYTOM KASĘ

Jako mały chłopiec ze zgrozą słuchałem, jak mój Ojciec z Babcią przeklinali komunistów. Po wojnie, zwłaszcza w Warszawie, brakowało rozpaczliwie mieszkań. Więc władze wydały promesę – czyli obietnicę, że jeśli ktoś odbuduje mieszkanie, to nie zostanie mu ono odebrane.

Ludzie natychmiast sporo odbudowali. Po czym do tych mieszkań wprowadzono im lokatorów „kwaterunkowych”. Bo taka była potrzeba społeczna – ludzie nie mieli gdzie mieszkać. Więc dostawali pokój w tym odbudowanym mieszkaniu.

Ludzie przestali więc odbudowywać… Co zrobiła Władzuchna? Wydała… drugą promesę – zaklinając się, że tym razem obietnicy dotrzyma. Niektórzy uwierzyli. Po czym, OCZYWIŚCIE, znów wprowadzono im lokatorów.

Bo, jak to był ujął 200 lat temu śp. Aleksy de Tocqueville: „Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niesprawiedliwości, której nie mógłby się dopuścić – skądinąd łagodny i liberalny rząd – jeśli zabraknie mu pieniędzy”.

Mój Ojciec się na to nie nabrał – bo nie wierzył komunistom (przed r. 1956 w Polsce panowali prawdziwi komuniści!!). Jednak surowo potępiał łamanie przez Władzę obietnic. Zdumiewające, że w Internecie nic o  tym nie ma. Już nikt tego nie pamięta…

Wiele razy już tu pisałem, że Banda Czworga (z PiSem na czele) cofa nas do czasów PRL; przeszliśmy już etap Gierka i Gomułki – wchodzimy w erę Bieruta (czyli Stalina, bo to On wtedy rządził Polską). I teraz mamy kolejny dowód.

Władza zachwala tzw. „Pracownicze Plany Kapitałowe” –  obiecując i zapewniając. Czytam w „Dzienniku Gazecie Prawnej”: „Pieniądze gromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych mają pozostać – inaczej niż składki na ZUS – prywatną własnością uczestników Planów. To oznacza, że oszczędności są dziedziczone. W razie śmierci uczestnika PPK zgromadzone pieniądze odziedziczą w całości (suma wpłat uczestnika, pracodawcy i państwowych dopłat oraz wypracowanych przez lata oszczędzania zysków) wskazane przez niego osoby uprawnione lub spadkobiercy. Kto i w jaki sposób je otrzyma, zależeć będzie od decyzji samego uczestnika i sytuacji rodzinnej zmarłego”.

Ale przecież DOKŁADNIE TO SAMO pisali ci oszuści, wprowadzając OFE!! I co? Część pieniędzy OFE zmarnowano, połowę pozostałych przelano do ZUS, a  drugą połowę można… wykupić!! Zrobiły to do spółki PiS i PO… O, właśnie p. prof. Grzegorz Kołodko (!) zachwala PPK jako sukces rządów PiSu!

OCZYWIŚCIE za kilka lat PO, PiS, PSL czy SLD (kto tam będzie akurat rządził z tej Bandy Czworga) –) te pieniądze przeleje na ZUS. Lub po prostu ukradnie.

Pamiętam, gdy w telewizji Stanisław Michalkiewicz pytał p. Ewę Tomaszewską o OFE:

„To na pewno będą moje pieniądze?”. „Oczywiście!” –  odpowiedziała ta komunistka z SOLIDARNOŚCI. „To będę mógł je sobie podjąć i wydać jak chcę?”. „Oczywiście – NIE”. „A dlaczego??!?” – spytał Michalkiewicz. „Bo każdy by tak chciał!!!”.

Z  PPK też pieniędzy nie pozwolą wycofać. Jest jednak bardzo prosty sposób, by nie dać się ocyganić: NIE WCHODZIĆ W TEN PPK!! Gdy agent pokaże Panu skomplikowane obliczenia, ile Pan na tym PPK zarobi, proszę w ogóle tego nie czytać. Proszę udawać analfabetę. I oświadczyć mu krótko:

„Panie – ja jestem za głupi; mnie Pan nie oszukasz!”. A za pieniądze, które od Pana chciał wyromować, kupić np. złoto.

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 46 (17 XI 2019)

4 thoughts on “Panie – ja jestem za głupi; mnie Pan nie oszukasz!

 1. vendre sa voiture
  Obtenez un devis GRATUIT pour votre voiture
  Obtenez un devis dans les 30 minutes suite a votre demande de vente de votre véhicule. Un expert vous contacteras pour vous faire une proposition.
  Prise de Rendez-Vous
  Après accord des deux parties, nous fixons un rendez vous dans les plus brefs délais pour l’achat et le paiement cash du véhicule.
  Sécurité
  Nos modes de paiements sont immédiats et sécurisés.Vendre son véhicule est toujours un stress avec les arnaques de nos jours (faux chèques..) avec vendre-sa-voiture-cash.fr, les paiements s’effectuent par chèques de banque ou virement.

 2. No nie do końca, wystarczy co miesiąc zlecać wypłatę środków (tak, da się) i w najgorszym wariancie będziemy stratni tylko wpłaty z jednego miesiąca. A pomimo opodatkowania i ucięcia części wpłaty mamy kilkudziesięcioprocentowy zysk w postaci wpłaty pracodawcy.

  1. Etyka pozwala ci okradać pracodawcę? Jak sam zauważyłeś państwo zabezpieczyło swoje interesy ale zostawiło furtkę dla takich jak ty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.