fbpx

Opieka zdrowia prawem czy usługą? Czyli jak piękne hasła okazują się obrzydliwymi żądaniami.

Piękne Hasła

Kilka dni temu Prezes Janusz Korwin-Mikke napisał na swoim Twitterze: “Lewica zawsze ubiera swoje projekty w piękne hasła”. Niby banał, ale często ludzie nabierają się na pięknie brzmiące obietnice. Aczkolwiek to piękno zamienia się w brzydotę po bliższym przyjrzeniu się, co tak naprawdę każde z tych “haseł” oznacza. Okazuje się, że każde z tych postulatów to w istocie pomysł z piekła rodem, co świetnie ujął Prezes Korwin-Mikke w swoich “ćwierkach”: np zasada “Zwierzęta należy traktować tak samo, jak ludzi!”… oznacza, że “Ludzi trzeba traktować tak samo, jak zwierzęta”. Za czym idzie np. eutanazja… Hasło Lewicy: “Wszystkie dzieci są nasze”. Tylko oznacza ono, że moje dziecko już nie jest moje, tylko “nasze”. I decyduje o nim kolektyw – w praktyce min.zdrowia, min.edukacji, pracownicy socjalni…

Warto także przypomnieć inne popularne hasło Lewicy, że opieka zdrowotna to prawo. Senator Rand Paul w 2011 roku świetnie zripostował tego typu filozofię podczas dyskusji z Berniem Sandersem przyrównując żądanie usługi od kogoś za darmo pod przymusem państwa do niewolnictwa.

Opieka zdrowia prawem czy usługą?// Bernie Sanders vs. Rand Paul

https://youtu.be/qUJci6Zm-es

Porównanie mocne, ale logiczne i zgodne z podstawowym prawem ekonomii, które mówi, że nia ma nic za darmo. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że prawo do czegoś (a raczej przywilej dla kogoś) oznacza obowiązek i przymus kogoś innego. Ponownie, niby truizm i banał, ale jak widać po rozrastających się państwie socjalnym PiS-u wart powtarzania tysiąc razy i albo i więcej…

– Karol Wilkosz

90 thoughts on “Opieka zdrowia prawem czy usługą? Czyli jak piękne hasła okazują się obrzydliwymi żądaniami.

 1. an influential differential of profitР Р†itР Р†s senior calibrate at 21 it. cialis cost online pharmacy no previous you determination command how to use.

 2. Stwierdznie , że to jest wina PiSu jest oderwane od rzeczywistości. Żyjemy w trudnych czasach , Bogaci bardziej się bogacą a biedni bardziej ubożeją ! Interwencjonizm panstwowy polega na tym , żeby niedopuścić to zbytniego rozwarstwienia w efekcie czego dochodzi do krwawej rewolucji . Pomoc od państwa jest o wiele większa w pozostałych panstwach EU właśnie z w/w powodu . POzdrawiam zwolenników Tuska i kolesi .

  1. Bogaci się bardziej bogacą — bo biedni żeby gonić bogatych trafiają na machinę urzędniczo-biurokratyczną i od swoich dochodów płacą podatki (np. dochodowe). Jesli ktoś ma milion w gotówce to nie płaci od tego żadnego podatku, ale ten co chce zarobić milion musi zarobić 2 miliony (bo składka Zus, bo podatek dochodowy, bo podatek od nieruchomości bo akcyza bo vat itd itd). Dlatego biedni bardziej ubożeją bo nie daje im się szans wzbogacić i utrudnia wszelkie działania.

   Interwencjonizm państwowy owszem – polega na tym aby część pieniędzy od bogatych przetransferować do biednych (przynajmniej w założeniach — bo jak widać nie działa on tak jak zakładano i łupi bardziej biednych) — w efekcie jak ktoś ma zostać bogatym i oddawać prawie wszystko to ma to gdzieś. Interwencjonizm sprawiedliwie dzieli więc biedę. Bez niego bogaty i tak się dzieli swoim majątkiem — a to kogoś zatrudni, a to kupi coś co wytwarzasz. Przecież tych pieniędzy nie zje — tylko wydaje.

 3. “jak widać po rozrastającym się państwie socjalnym PiS-u” Święte słowa. Szczególnie smutne jest, że nikt się temu rozrastaniu specjalnie nie przeciwstawia. Teraz np. PiS zapowiedział stworzenie państwowej sieci sklepów spożywczych i żadnych specjalnych protestów jakoś nie słychać. Tak samo było, gdy pisowcy nacjonalizowali banki, fabryki tramwajów i inne przedsiębiorstwa (nawet wyciągi narciarskie!). Podobnie, w całym Sejmie nie ma nawet jednej partii, która ma w programie likwidację 500+.

 4. To nie jest tylko problem z PISowcami, bo tego wynalzków jest więcej. Czytając ten artykuł przypomniało mi się coś co po sięci krąży, mianowicie kilka zasad. “Istnieje osiem poziomów kontroli, które muszą zostać osiągnięte, aby móc utworzyć państwo socjalistyczne:
  1) Opieka zdrowotna – Przejmij kontrolę nad opieką zdrowotną, a będziesz mógł kontrolować ludzi.
  2) Ubóstwo – Maksymalnie jak to możliwe zwiększ poziom ubóstwa; ubogich ludzi łatwiej kontrolować i nie będą stawiać oporu, jeśli zapewnisz im wszystko by mogli żyć.
  3) Zadłużenie – Zwiększ poziom zadłużenia do niezrównoważonego poziomu. Dzięki temu będziesz w stanie zwiększyć podatki a to spowoduje jeszcze większe ubóstwo.
  4) Prawo posiadania broni – Usuń możliwość samoobrony przed działaniami rządu. W ten sposób będziesz w stanie utworzyć państwo policyjne.
  5) Dobrobyt – Przejmij kontrolę nad każdym aspektem życia ludzi (ich żywnością, mieszkaniem i dochodami).
  6) Edukacja – Przejmij kontrolę nad tym co ludzie czytają i słuchają – przejmij kontrolę nad tym czego dzieci są uczone w szkole.
  7) Religia – Usuń wiarę w Boga z instytucji rządowych oraz szkół.
  8) Walka klas – Podziel ludzi na bogatych i biednych. Spowoduje to większe poczucie niezadowolenia oraz łatwiej będzie opodatkować bogatych przy wsparciu ubogich.”

  Źródło: https://pubmedinfo.org/2018/07/07/zasady-dla-radykalow-saula-alinskyego/

  Jak ktoś zyje w świecie oderwanym od realiów, to mógłby zapytać, która z tych zasad jeszcze nie działa w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.