fbpx

Morawiecki rżnie głupa, uważając Polaków za idiotów!

ZNÓW RŻNĄ GŁUPA!

W 1992 roku p. prof. Epaminondas Jerzy Osiatyński (obecnie członek Rady Polityki Pieniężnej) był ministrem finansów w „rządzie” Pani Hani Naszej Kochanej, czyli p. Hanny Suchockiej. Ten „rząd” któregoś pięknego dnia podniósł ceny energii elektrycznej. Po kilku dniach piekarze podnieśli w związku z tym ceny bułeczek i chleba. P. prof. Osiatyński pojawił się wtedy na trybunie sejmowej i oświadczył, że „Rząd przeprowadzi śledztwo, dlaczego wzrosły ceny pieczywa”.

Jako poseł do Sejmu (Polska była wtedy jeszcze państwem niepodległym!) wszedłem wtedy na trybunę i  powiedziałem, że  „Rząd rżnie głupa!”. Bo przecież jest oczywiste, że jeśli wzrośnie cena prądu, a piece piekarskie zasilane są prądem, to piekarze muszą tę podwyżkę przerzucić na szarych zjadaczy chleba. Bo jakże inaczej? Mieli dopłacać?

W Sejmie zapanowało wtedy poruszenie i  oskarżono mnie o używanie wulgaryzmów. Wszedłem więc ponownie na mównicę i przeprosiłem, poprawiając się na „Rząd udaje Greka” – co wzbudziło jeszcze większą wesołość posłów – z uwagi na pierwsze imię pana Profesora.

Mimo to w księdze cytatów „Skrzydlate słowa” figuruje pierwsza wersja mojego powiedzenia. To zawsze ładniej wychodzi. Gdy od śp. gen. Piotra Cambronne zażądano pod Waterloo poddania cesarskiej Gwardii, odparł krótko: „A g***o!”. I do historii przeszło to powiedzenie – a nie poprawiona przez biografów wersja „Gwardia umiera, a nie poddaje się!”.

Dziś JE Mateusz Morawiecki, faworyt banksterów, zapowiedział podniesienie cen paliw o 10 groszy – oświadczając, że nakłada ten podatek na rafinerie i  kierowcy go „nie odczują”. Jest rzeczą oczywistą, że rafinerie będą musiały podnieść ceny sprzedawanego stacjom paliwa, a stacje podniosą to kierowcom – nie może być inaczej. P. Morawiecki, jak to jest u polityków w zwyczaju, rżnie głupa, uważając Polaków za idiotów.

Być może większość rzeczywiście w to uwierzy. Mam nadzieję, że Czytelnicy moich felietonów do idiotów nie należą. Chyba każdy rozumie, że jeśli np. hydraulik bierze za robotę 100 zł, a „rząd” nałoży na niego sto złotych podatku, to będzie musiał brać 200 zł?

Proszę to  wyjaśnić swoim kolegom, znajomym i  sąsiadom, którzy mówią: „A, ci przedsiębiorcy to zarabiają tak dużo, niech rząd nałoży na nich podatki!”. Przedsiębiorcy NIGDY nie płacą ŻADNEGO podatku (chyba że  zostałby nałożony… z  mocą wsteczną). Każdy podatek doliczany jest do ceny towaru – i ten podatek płacą zawsze klienci –  ci sami idioci, którzy (ku radości „rządu”) domagali się podwyżki podatku od przedsiębiorców.

Obecny „rząd” podatki podnosi, bo  musi je  podnosić. Chcieliście Państwo 500+? No, to musicie za  to  zapłacić. Chcecie, by  „rząd” dał zasiłki inwalidom protestującym w Sejmie? To Wy będziecie musieli za to zapłacić. „Rząd” nie ma żadnych własnych pieniędzy. Płacić może wyłącznie naszymi.

Rodziny tych pokrzywdzonych przez los podnoszą, że przecież inni zasiłki dostają – i to znacznie wyższe. Zupełnie słusznie! „Rządy” nie powinny nikomu płacić żadnych zasiłków. Należy obniżyć podatki – i wtedy to  my  będziemy dobroczyńcami płacącymi potrzebującym pomocy – a nie partie!

Twierdzą też, że  PiS im przed wyborami obiecało… No, to powinno dotrzymać. Tylko dlaczego okupują Sejm, a nie siedzibę PiSu?!?

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 20 (20 V 2018)

5 thoughts on “Morawiecki rżnie głupa, uważając Polaków za idiotów!

  1. Szanowny Panie JKM ! Bynajmniej nie KJM (Król Jego Mość).
    Już przed rokiem 1980 w pracowni konstruktorskiej mnie zatrudniającej, jako początkującego inżyniera elektronika, doszliśmy do oczywistego wniosku, że jest mylącym tłumaczenie sobie przez pospólstwo iż rżnąć głupa, to udawanie głupiego tępaka, który nic nie rozumie o co ewentualnie się go pyta. Realne znaczenie teraz ponownie tłumaczonego przeze mnie frazesu, oznacza oszukiwanie interlokutora (głąba nie dostrzegającego iż jest rżnięty) przez, jak jest to w istocie, “rżnącego głąba”. Upieranie Sz. Pana w innym mniemaniu, niż moje stanowisko o rżnięciu głąba, jest dowodem na lizusostwo ordynarnemu plebsowi vel tałatajstwu wykreowanemu w III RP. Na użytek pOsłów i tym podobnych łamag strojących się w pozy obytych np. ze słowem priorytet, gdy wymawiają to słowo jak PIORYTET, nie mając wcale oznak dysleksji uniemożliwiającej wymowę słów z dwoma głoskami “r”…
    Pozdrawiam niesłychanie bezczelnie uprzejmie – dla tego, bo ponieważ…

  2. Felieton merytorycznie bez zarzutu z małą uwagą:. na TYM forum to brzmi jak połajanka profesora na wykładzie: “Państwo nie chodzicie na wykłady!” – wygłoszona oczywiście do osób na wykładzie.obecnych.

  3. Aby to dotarło do wiekszej ilosci Polaków, postanowiłem wydrukować czcionką wielkości “dla emerytów” i rozwiesić na paru osiedlowych tablicach ogłoszeń… Nie mamy radia, telewizji, jeszcze ogłoszenia zostały. Może za którymś razem parę osób zacznie wiecej myśleć.

  4. Chcieliście Państwo obniżenia wieku emerytalnego? No, to musicie za to zapłacić. „Rząd” nie ma żadnych własnych pieniędzy. Płacić może wyłącznie naszymi. Twierdzicie też, że wam to Gierek obiecał? No to niech Gierek to teraz dotrzyma i zapłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.