fbpx

Michalkiewicz jest wielki, bo mówi Prawdę

Stanisław Michalkiewicz

W ogóle się dziwię, że [do tej pory] jeszcze żadna biografia się nie ukazała. To jest człowiek, który zasługuje ze wszechmiar na swoją biografię. Mam nadzieję, że ta książka sprosta zadaniu, czyli jest co najmniej tak samo dobra, jak jej bohater.
Juliusz Słowacki wieszczem był – bo wieszczył. Stanisław Michalkiewicz wielki jest – bo jest wielki. „Koń, jaki jest – każdy widzi!” brzmi idealna definicja ks. Benedykta Chmielowskiego; każdy widzi, że Michalkiewicz jest wielkim człowiekiem – więc na tym można by tę recenzję skończyć. Każdy też wie, że wielcy ludzie muszą mieć biografie – więc Michalkiewicz ją ma.
Na użytek niedowiarków: Michalkiewicz jest wielki, bo mówi to, co myśli; mówi to samo wszystkim – nie kręcąc. Mówi (co dziś jest rzadko spotykane!) Prawdę – i nawet się tego nie wstydzi i za to nie przeprasza. Bo za Stalina byli tacy, którzy po powiedzeniu paru słów prawdy odważali się odmówić złożenia samokrytyki – i ponosili tego konsekwencje. Ale odmówić tyranowi, którego imię jest: Większość??!?
Michalkiewicz potrafi. I odmawia.
Więc jest wielki. A gdyby ktoś jeszcze nie był o tym przekonany – to, wzorem śp. Franca Fiszera, daję na to moje słowo honoru!

 

Polecam pierwszą biografię redaktora Stanisława Michalkiewicza. Staszkowi się to po prostu już dawno należało! Tę książkową nowość można zakupić poprzez stronę www.biografiamichalkiewicza.pl

Janusz Korwin-Mikke

4.3 7 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Info
Info
2 miesięcy temu

Niestety Michalkiewicz jest coraz bardziej głupkowaty Praktycznie nie da się go już słuchać. Nieustannie towarzyszy mu debilowaty uśmieszek, obojętnie o czym Michalkiewicz mówi. Ponadto wykazuje niestety cechy oszusta – obojętnie jaki temat porusz, zawsze mówi to samo. Zapytany o godzinę odpowie, że aby to zrozumieć należy cofnąć się do roku 1986, kiedy to Reagan spotkał się z Gorbaczowem… Stale używa tych samych głupkowatych wyrażeń i do każdej gazety która mu płaci pisze to samo i tak samo. Czyli wielokrotnie bierze szmal za tę samą niemal pracę. Owszem, ma przeszłe zasługi, ale teraz jest już po prostu niestrawny. Od tej jego… Czytaj więcej »

Corvin-19
Corvin-19
2 miesięcy temu

JKM jest bardziej wolnorynkowy od Tuska a nawet Balcerowicza.
comment image

sariusz
sariusz
2 miesięcy temu
Reply to  Corvin-19

JKM jest zwolennikiem rozwiązań ustrojowych państw, które są bardzo nisko w tej klasyfikacji, dużo niżej od Polski (obecnie 69 pkt.): Rosji (61 pkt.), Białorusi (61 pkt.), Chin (58 pkt.), Brazylii (53 pkt.). Z kolei większość państw, które Polskę w tej klasyfikacji wyprzedzają Jego Krulewska Maść raczy obrzucać epitetami, że np. “rządzą tam marksiści” itp. Jeśli więc komuś zależy na wolnym rynku, to Korwin jest ostatnią osobą, którą powinien popierać.

Index of Economic Freedom
Index of Economic Freedom
2 miesięcy temu
Reply to  sariusz
sinceritas
sinceritas
2 miesięcy temu
Reply to  Corvin-19

Tego nie wiemy, bo nigdy nie rządził. Będąc w opozycji to nawet Kaczyński obiecywał obniżkę akcyzy na paliwa. Poza tym Konfederacją rządzą narodowcy, czyli narodowi socjaliści, JKM ma tam niewielką siłę przebicia.

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Jest wielki z jak wyciagnal forse od naiwnych na jedno ze swych mieszkan

marek
marek
2 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Z niektórymi poglądami Pana Michalkiewicza trudno się zgodzić, ale bardzo dobrze wypada w wystąpieniach na żywo, ładnie pisze, z humorem. Ci którzy na jego apel o pomoc finansową odpowiedzieli nie zostali oszukani, zrobili to dobrowolnie obawiając się, że może mieć kłopoty z dalszą działalnością, przekazali mu pieniądze w dowód uznania za jego pracę. O wyciąganie forsy od naiwnych mógłby Pan oskarżyć np. Kościół, i też mijałby się Pan z prawdą. Ludzie dają na tacę nie dlatego, że są naiwni, ale z obawy że może nie będą mieli gdzie się pomodlić (dach przecieka, kaloryfery nie grzeją, prąd podrożał itp.), chociaż zapewne… Czytaj więcej »

sariusz
sariusz
2 miesięcy temu

Michalkiewicz? Czy to ten pisowski propagandzista z Radia Maryja? Ten co wszędzie widzi “agentów służb” i Żydów?

sinceritas
sinceritas
2 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Tak, to też ten sam, który wielokrotnie gwałcone na plebanii dziecko porównał do kurwy