fbpx

Małżeństwa równolatków to wielkie nieszczęście społeczne!

Setki polityków, pseudo-naukowców – a także tysiące komentatorów w Sieci – zadziwiały mnie w tym roku swoimi tekstami – ale rekord pobił komentujący ślub mojego zacnego asystenta, p.Karola Wilkosza z panną Wiktorią Kukfiszówną – zdjęcie u dołu.
Gdy p.Karol mi to podesłał, dłuższą chwilę nie mogłem zrozumieć: o co tu chodzi? Fakt: mężczyzna biorący ślub powinien już na tyle ustawiony, by jego wybranka miała życie wygodne; 29 to na ogół nieco za mało. Fakt: kobieta powinna wychodzić za mąż w wieku 17 lat, bo kobiety dojrzewają wcześniej – ale w Polsce do tego trzeba mieć specjalne zezwolenia, a zresztą to tylko rok różnicy.
Dopiero p.Karol wytłumaczył mi, że facetowi chodzi o to, że różnica wieku między nimi jest ZA DUŻA!!
Nieprawdopodobne! Polska pełna jest małżeństw równolatków, które stanowią jedno z największych nieszczęść społecznych. Dziewczyna wychodzi za mąż mając 22 lata – kiedy według kryteriów z normalnych czasów byłaby uznana za starą pannę – a facet ma 23 lata, dopiero skończył studia albo dopiero nabiera umiejętności w swoim fachu, nie mają na mieszkanie, wypruwają sobie żyły płacąc za wynajem, lub mieszkają kątem u rodziców…
Ale najgorsze, że za dwadzieścia lat małżeństwo się rozpada – bo ona nie jest już tak bardzo atrakcyjna, a on akurat jest w pełni męskich sił i doświadczenia.
A ten szmondak uważa, że różnica wieku między nimi jest ZA DUŻA!!
O tempora, o mores! O stupiditas gravis!
Państwu Młodym życzę doczekania się Srebrnych, Złotych i Diamentowych Godów!
Mają na to szanse!!
Janusz Korwin-Mikke
4.2 16 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
39 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ICAS
ICAS
1 miesiąc temu

Komu zależy na kryzysie granicznym? Jest odpowiedź:

https://www.youtube.com/watch?v=WJbMDhXgyLk

matematyk
matematyk
1 miesiąc temu

ruska monarchia + chiński kapitalizm + polski nacjonalizm = prawica wolnościowa

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  matematyk

Jeszcze religia nieortodoksyjnej Izraelskiej sekty 👍

Narodowi Bolszewicy
Narodowi Bolszewicy
1 miesiąc temu

Zgnili, burżuazyjni i d***kratyczni korpo-imperialiści z Warszaffki, to wróg narodowo-katolickiej klasy chłopsko-robotniczej.

Царь из КГБ
Царь из КГБ
1 miesiąc temu

Czołem Wielkiej Rosji Prawosławnej !
Uuurrraaa…!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

wielkie nieszczęście społeczne to ROZWODY w ktorych korwin jest mistrzem

Konserwatywny Liberał
Konserwatywny Liberał
1 miesiąc temu

Śmierć POstęPOwym liberałom !!

comment image

AntyD***krata
AntyD***krata
1 miesiąc temu

Tragedia na granicy – białoruskie służby użyły broni mikrofalowej, którą Rosjanie stosowali w stosunku do amerykańskich dyplomatów na całym świecie. Objawy powszechnie znane – dzwonienie w uszach, zaburzenia pamięci, koncentracji i równowagi. Poza tym bóle głowy i wymioty.

rany julek
rany julek
1 miesiąc temu
Reply to  AntyD***krata

Nasi nie mają mikrofalówek, ale dzięki bigosowi z kotła mamy zapasy konwencjonalnej broni gazowej

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  AntyD***krata

Bez paniki. Nasze granice są dobrze chronione.comment image

Latex
Latex
1 miesiąc temu

Starszy facet, przy krótszej średniej życia, to wczesny trup. Potem pozostają na starość kobiety, które przeżywają samotnie do 20 lat, pozostawione same sobie. Takie są podatne na manipulacje ze strony rozmaitych Rydzyków, czy Kaczorów.

pilecki
pilecki
1 miesiąc temu
Reply to  Latex

To niech się dzieci i wnuki zajmują moherową babcią – a nie, że wyjeżdżają na Zachód do roboty i zostawiają w Polsce samą. To jest wyjątkowo perfidne, bo wtedy na starszą kobietę kasę kładą nie jej dzieci i wnuki, tylko dzieci i wnuki sąsiada, którzy zostali w kraju. Najłatwiej, to podrzucić kukułcze jajo i pozbyć się problemu.

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  pilecki

Przecież na wolnym rynku są profesjonalne domy spokojnej starości, gdzie człowiek ma stałą opiekę pielęgniarską itd, problem mają tylko staruszki z XIX-wieczną mentalnością, marzące o śmierci w domu i wymagające by do końca skakały przy nich własne dzieci, nie wiadomo po co 🤷🏻‍♂️

magda
magda
1 miesiąc temu

Oj Janusz. Niby tyle książek, niby taka inteligencja….17-latka za 10 lat ogarnie, że jest z facetem, z którym nic ją nie łączy, rozpadnie się rodzina, dzieci dostaną od sfrustrowanej matki i powstanie tzw. patola. Jak facet straci pracę i pojawi się choroba, tragedia gotowa, bo kobita już nie wesprze w tej sytuacji (jeżeli podjęła decyzję, że pracować nie musi). Ja wiem jak faceci narzekają na kobiety, które nie chcą iść do pracy i ekonomicznie (i psychicznie) ich odciążyć. W tym wieku inne kobiety będą studiować i się bawić, a jej życie będzie polegało gotowaniu obiadków swojemu mężowi, który będzie się… Czytaj więcej »

magda
magda
1 miesiąc temu
Reply to  magda

To jest bardzo powszechna wiedza, że kiedyś przymus kulturowy był na tyle silny, że kobiety wychodziły za mąż z desperacji i trwały w związkach z alkoholikami i stosującymi przemoc. I to niby dobre 😀 Kobiety w wieku 60 lat i więcej wprost mówią, że dzisiaj jest lepiej.P.Januszu proszę posłużyć się logiką, jak zwykle i uczciwie. Dla mnie uwolnienie od “łatek” i brak przymusu co do roli społecznej, jaką mam pełnić, jest właśnie kwintesencją wolności.

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  magda

Masz rację, brak przymusu to kwintesencja wolności, ale dla JKM to nie problem, bo on nie jest liberałem, tylko tzw. konserwatywnym liberałem, czyli walczy o własną wolność handlu paróweczkami bez podatku dochodowego i sanepidu, ale reszta ma być jak w “normalnych czasach w Rurytanii” tj. pod butem księdza i feudała.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  magda

Wywód słuszny, tylko z tymi książkami, które niby Korwin przeczytał, to się pani wygłupiła, pani Magdo. Korwin najwyraźniej nie czyta żadnych książek już od kilkudziesięciu lat, co zresztą widać, słychać i czuć. W kółko się powołuje na 3 czy cztery książki, które przeczytał chyba jeszcze w czasach studenckich, jak “Prawo Parkinsona” (I wydanie 1942 rok), czy “Lampart” (1958 r.). To akurat bardzo dobre książki, ale od tego czasu napisano wiele innych, które nie gorzej pomagają nam rozumieć współczesny świat. Ciekawe, że w latach 70./80. Korwin był znanym podziemnym wydawcą, ale najwyraźniej nie czytał tych książek, które wydawał.

Krzysztoff
Krzysztoff
5 dni temu
Reply to  sariusz

Parkinson wydał swoją książkę w 1958 roku w Singapurze. W 1942 roku, o ile mnie pamięć nie myli, trwała II wojna światowa, ba, była w rozkwicie!

pilecki
pilecki
1 miesiąc temu
Reply to  magda

W kestii studiów, to należałoby przywrócić egzaminy wstępne oraz wprowadzić testy na inteligencję. Ujmują krótko – tak podnieść poprzeczkę, żeby 2/3 ludzi którzy dzisiaj studiują, nie miała szans na studia się dostać. Studia powinny też dyskryminować ludzi, którzy uczą się na pamięć. To powinno rozwiązać większość problemów.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  pilecki

Kto ma “przywrócić egzaminy wstępne oraz wprowadzić testy na inteligencję” ?

prawy_sierpowy
prawy_sierpowy
1 miesiąc temu
Reply to  sariusz

Przecież egzaminy kiedyś już były, nawet trudniejsze od matur, których wyniki bierze się obecnie jako kryterium przyjęcia na studia. Dopóki wyższa edukacja jest państwowa, to nie widzę innej możliwości. Problem leży gdzie indziej. Obecnie nie ma tak dużej liczby ludzi w wieku 19 lat, którzy mogliby studiować, dlatego uczelnie biorą, kogo się tylko da. Poprzeczka jest cały czas obniżana i wychodzi z tego chłam.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  prawy_sierpowy

Wyższa edukacja nie jest tylko państwowa, bo jest mnóstwo “uczelni” prywatnych i to one (z kilkoma wyjątkami) zaniżają poziom wypuszczając tysiące absolwentów o specjalności “Marketing i Cuś Tam”, którzy potem pracują w Biedronce. Oczywiście dla was, lewaków z prawicowymi nickami, rozwiązaniem jest by państwo coś zakazało, albo nakazało egzaminy albo testy na rozwiązywanie zadań z trójkącikami itp. Ja uważam, że chcącemu nie dzieje się krzywda i jak ktoś chce za swoje własne pieniądze (albo rodziców) w czymś takim studiować, to proszę bardzo.

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu

Swoją drogą, podoba mi się sformułowanie “nieszczęście społeczne”. Szkoda, że nie “socjalne”!

Hans Asperger
Hans Asperger
1 miesiąc temu

Przypominam tylko, że im starszy ojciec, tym większe ryzyko wystąpienia u dziecka zaburzeń ze spektrum autyzmu (autyzm Kannera, atypowy, zespół Aspergera). Z zaburzeniami autystycznymi natomiast często idą w parze takie przypadłości, jak ADHD, zespół sawanta czy homoseksualizm – tylko ok. 60% kobiet autystycznych jest heteroseksualna. Osoby z mniej lub bardziej ciężkimi formami autyzmu stanowią obecnie ok. 2% populacji. W Polsce jest ich ponad pół miliona.

magda
magda
1 miesiąc temu
Reply to  Hans Asperger

Tak, czytałam o tym, że im starszy ojciec, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia schizofrenii. Ale Janusz dobiera fakty wybiórczo, pod gotową tezę. Czyli w skrócie, problemy psychiczna wszelkiego typu.

jarko
jarko
1 miesiąc temu

Uczciwiej byłoby nazywać takie małżeństwa inwestycją w darmową pielęgniarkę na starość.Broń Boże nie neguję gorących i szczerych uczuć pomiędzy młodą parą – ale zegar jest nieubłagany i życiowe role nieuchronnie dążą do układu pacjent-opiekunka.

Druga sprawa: +40 to nie jest “pełnia sił męskich”. Ta ma miejsce dokładnie 20 lat wcześniej.Gdyby JKM zajmował się sportem wyczynowym wymagającym pracy mięśni w większym stopniu, niż gra w szachy, czy brydża – byłoby mu łatwiej zrozumieć temat.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu

Hej qce! Chce się tylko upewnić, czy zrozumieliście, co Korwin dla was postuluje. Otóż, jeśli wszystkie 16, 17 i 18 latki mają się żenić z 29-latkami, to dla was qce (zakładam, że qce mają od 16-20 lat) co zostanie, póki nie nie osiągniecie tych 29 lat? 13, 14 i 15 latki to prokurator. Wam więc zostaną tylko te 50-latki, które zostały porzucone przez 60-latków.

Corvin-19
Corvin-19
1 miesiąc temu

comment image

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu

Słuchajcie Korwina! W tej dziedzinie (w przeciwieństwie do wielu innych) to jest akurat ekspertem. Myślę tu o sprawach związanych z małżeństwem i jego rozpadem. Ktoś, kto miał 3 czy 4 żony, z którymi małżeństwa się wszystkie (poza – do czasu – ostatnim) rozpadły, wie o czym mówi. Większym ekspertem to jest chyba tylko w dziedzinie zakładania i rozwalania partii politycznych i startowania w wyborach.
PS. 100 lat dla państwa młodych.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  sariusz

PS2.
Zdjęcie pochodzi najwyraźniej z Urzędu Stanu Cywilnego a nie Kościoła. Czy to kolejni konserwatyści, którzy nie wierzą w Boga? O tempora, o mores!

Last edited 1 miesiąc temu by sariusz
Iza
Iza
1 miesiąc temu
Reply to  sariusz

Mormoni

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Iza

Aaa! Dziękuję za wyjaśnienie, pani Izo. To Pan Karol będzie mógł sobie wziąć jeszcze kilka takich żon-nastolatek.

Wrrrrr
Wrrrrr
1 miesiąc temu

Szkoda gadac…

Last edited 1 miesiąc temu by Wrrrrr
sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu

Młodym życzę szczęścia, jednak to, że 29-latek bierze za żonę 18-latkę jest bardzo nietypowe. Problem jest zupełnie inny. Wśród młodych mężczyzn jest pełno Konfederatów, narodowców i innych takich. Młode kobiety są za to bardziej lewicowe i nie chcą kuca za męża. Kuce stają się więc incelami mizoginami i muszą sięgać po dzieci na granicy legalności, gdyż takie nie mają jeszcze poglądów i można je urobić jak plastelinę. Niektórzy znajdą taką parę, ale nie wszyscy. Co się stanie z tymi wszystkimi niezaspokojonymi seksualnie korwinistami i lewaczkami bez chłopa, nienawidzącymi się organicznie?

Ekhangel
Ekhangel
1 miesiąc temu
Reply to  sinceritas

Ten problem rozwiązują współcześnie nowoczesne tzw. aplikacje randkowe – wpisujesz, jedziesz, bzykasz, powtarzasz. Żadnych pytań o poglądy polityczne ani o zasadność intercyzy.

sariusz
sariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Ekhangel

Dodam, że jeśli chodzi o takich zaprzysięgłych korwinistów, jakimi są kibole klubów ekstraklasy, to 7,5% z nich (a ponad 16% kiboli Legii) używa aplikacji randkowych dla homoseksualistów. Problem sprzecznych poglądów politycznych w takim wypadku odpada, bo trafia swój na swego. I wolny rynek znowu znalazł rozwiązanie społecznego problemu. https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/kibice-lgbt-aplikacje-randkowe-statystyki

sinceritas
sinceritas
1 miesiąc temu
Reply to  Ekhangel

Nie każdemu odpowiada seks bez zobowiązań. Niektórzy poszukują stałej relacji i dla takich osób są jeszcze te poduszki z dziewczynkami anime. Tak działa wolny rynek – gdzie jeden widzi problem, drugi dostrzega okazję 🙂👍
comment image

qazwsx
qazwsx
24 dni temu
Reply to  sinceritas

“Młodym życzę szczęścia, ale pan młody to kuc mizogin” – ot logika!