fbpx

MAŁPI ROZUM – CZYLI: TYLKO „NIEZDROWE”

Prezes Janusz Korwin-Mikke

Jak donosi portal medonet.pl, p.Krzysztof van Tulleken, lekarz z londyńskiego szpitala University College, prowadzi w BBC program: „Czym karmimy nasze dzieci”. I, by zwrócić uwagę na jakość żywności dla dzieci, przez miesiąc żywił się fast foodami: „jadł głównie «śmieciowe» jedzenie. Na jego dietę składały się w 80 proc. mrożona pizza, smażony kurczak, paluszki rybne, płatki śniadaniowe i inne gotowe posiłki wypełnione w dużej mierze chemią”.

Pan doktor ocenił skutki jako „katastrofalne”, a to, co jadł, określił mianem „ultraprzetworzonej żywności”. Przytył 6,5 kg, cierpiał na zaparcia, lęki, bóle głowy i bezsenność. „Postarzałem się o 10 lat” – dodał.

Każdy eksperyment należy powtórzyć. Od poniedziałku przez miesiąc będę więc jadał WYŁĄCZNIE (nie w 80 proc.!) hamburgery, smażone kurczaki i inne „niezdrowe” potrawy zakupione w McDonaldzie, KFC i w innych fast foodach – przegryzając mrożoną pizzą. Oczywiście żadnej zdrowej wody: same nasączone chemią napoje – do tej pizzy dodam tylko kieliszek wina (ale takiego z pudełka zakupionego w Biedronce)!

Za miesiąc zobaczą Państwo, czy zmarłem tragicznie – lub też przeczytacie felieton napisany przez 79-letniego już publicystę. Odwagi dodaje mi to, że przez ostatnie sto lat liczba Amerykanów korzystających z fast foodów wzrosła z zera do 90 procent – a żyją o 15 lat dłużej.

Świat opanowali dziś wariaci. Gdy na statku wszystko w porządku, kasa pełna, spiżarnie pełne, pogoda piękna i żadnych skał na horyzoncie – to pasażerowie bawią się w najlepsze i nawet nie zauważają, że oficerowie z nudów dostają małpiego rozumu. A to urządzają zawody w płynięciu rufą do przodu, a to twierdzą, że kobiety są równe mężczyznom i pozwalają pasażerkom kręcić kołem sterowym (nie ma obawy: skał ani podwodnych raf w okolicy nie ma).

Unia Europejska jest takim statkiem opanowanym przez wariatów. Na przykład: „ekologów”. I oto czescy ekolodzy zauważyli, że v-prezeską unijnego Trybunału Sprawiedliwości jest p. Rosario Silva de Lapuerta, fanatyczka ekologii. Więc wnieśli, by ta kazała wstrzymać wydobycie węgla brunatnego w Turowie – co przy okazji zatrzyma pracę elektrowni Turów.

I p. Silva de Lapuerta kazała wstrzymać wydobycie – „natychmiast”! Ta elektrownia daje do 8 proc. energii elektrycznej w Polsce (a trochę do Czech i do Niemiec). Aha: niemieccy ekolodzy też zażądali, by coś z tą elektrownią zrobić, bo zanadto hałasuje i dymi.

Więc p. Silva de Lapuerta ma dodatkowy powód. A ja gotów jestem przez miesiąc (i dłużej) mieszkać na Łużycach tuż przy tej elektrowni…

Jest faktem, że kopalnia odkrywkowa ściąga do siebie trochę wód podskórnych z okolicy; wiedzą coś o tym rolnicy w okolicy kopalni Bełchatów. W takim przypadku kopalnia musi poszkodowanym zapłacić odszkodowania. Jednak p. Silva de Lapuerta nie jest zainteresowana tym, by Czesi, Niemcy i Łużyczanie otrzymali odszkodowania. Jej celem jest zamknięcie kopalni i elektrowni.

Ci wariaci chcą, by nic się nie zmieniało: by klimat się, na przykład, nie ocieplił. By nie powstawały nowe fabryki. A w ogóle to powinniśmy żyć jak 10.000 lat temu. Wtedy to było, ale zdrowo… (…średnio człowiek żył wtedy 13 lat; ale umierał zdrowszy!!).

Takie są skutki utraty niepodległości, rezygnacja z własnej łajby i wejście na pokład Wspaniałego Statku „Unia”…

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sinceritas
sinceritas
4 miesięcy temu

Fajny pomysł, tylko żeby ten “eksperyment” miał sens:
1. Trzeba zrobić przed i po badania – mierzalnych i obiektywnych wskaźników, takich jak np. waga, cholesterol.
2. Eksperymentalna dieta musi być inna od dotychczasowej, a sądząc po sylwetce, nie odżywia się Pan zdrowo także i dzisiaj, prawda? Jeżeli tak, to oczywiście żadnego ekstra efektu nie zobaczymy, bo widać go już teraz.

sariusz
sariusz
4 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

Prawdziwy eksperyment medyczny powinien wyglądać tak: Bierzemy 1000 Korwinów i tuczymy ich w McDonaldzie. Równolegle bierzemy 1000 innych, ale maksymalnie podobnych Korwinów i pozwalamy im się odżywiać tak jak dotychczas (tzw. “grupa kontrolna”). Liczymy ilu Korwinów zmarło z pierwszej grupy a ile z drugiej.

Car_z_KGB
Car_z_KGB
4 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Radzieckie żarcie z barów mlecznych jest o niebo zdrowsze od imperialistycznego z McDonald’s.