Lekcja z Westerplatte

Czy rząd naprawdę wie więcej niż my?

Któryś z oficerów dowodzących obroną Westerplatte wspominał, że żołnierze byli przerażeni: siedzieli w schronie na granicy paniki, nad głowami padały pociski ciężkiej artylerii… Wtedy, wspomina: „Wydałem komendę: »Wszyscy skupić się w tamtym narożniku!« Żołnierze natychmiast stłoczyli się tam – i uspokoili się. Dlaczego? Wszystko jedno było, jaki narożnik im wskażę – ale mieli poczucie, że Dowództwo coś wie, panuje nad sytuacją i podejmuje racjonalne działania”.

Dokładnie to samo mamy obecnie. Motłoch wpadł we histerię (świadomie podniecaną przez cynicznych polityków!) więc „rząd” wydaje komendy, np.: „Tylko osoby dorosłe mogą wychodzić z psem!” lub: „Zakaz wchodzenia do lasu!”. Komendy są absurdalne, ale ludzie są nieco uspokojeni – bo rząd coś robi, bo rząd o nich dba.

Tymczasem jeden z naszych wybitnych zwolenników zauważył, że zakaz wchodzenia do lasu ma pewien sens: „rząd” boi się, że utworzy się partyzantka…

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

17
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
11 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
12 Autorzy komentarzy
morgen sternMarekJacek Placeksariuszdead_kaczynskis Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
morgen stern
Gość
morgen stern

Zakaz wstępu do lasu ma duży sens!
Teraz łatwo można lasy otoczyć płotami i oddać żydom (jako jedną z 477 transz).

Wielka Polska Katolicka
Gość
Wielka Polska Katolicka

Skandynawia – prawicowy socjalizm
https://m.youtube.com/watch?v=-fiRS2wkl_w

Index of Economic Freedom 2020:
8. Denmark – 78,3
20. Finland – 75,7
22. Sweden – 74,9
28. Norway – 73,4
46. Poland – 69,1

sariusz
Użytkownik
sariusz

88. Belarus 61.7
94. Russia 61.0
103. China 59.5
144. Brazil 53.7
https://www.heritage.org/index/ranking

Wielka Polska Katolicka
Gość
Wielka Polska Katolicka

Bolsonaro to cienki Bolek.

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

Racja, bo tam nie ma katolicyzmu

sariusz
Użytkownik
sariusz

Aż sprawdziłem pod tym kątem. Pierwsze państwa z przewagą katolicyzmu pojawiają się na miejscach:
15.Chile 76.8
16. Lithuania 76.7
a potem chyba dopiero
29. Austria 73.3
42. Malta 69.5
45. Colombia 69.2
46. Poland – 69,1
Więc chyba coś w tym jest. Max Weber się kłania.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Wróć! Mamy jeszcze
6. Ireland 80.9
A więc jednak można.

Tylko Dobra Guma
Gość
Tylko Dobra Guma

Dlatego, ja wciąż powtarzam — tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy musi poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką. Przegumować całą Polskę — od morza do Tatr. Lać zimnym końcem.

Jacek Placek
Gość
Jacek Placek

Nudni jesteście dzielnicowy. A propos: milicji już dawno nie ma…

leon
Gość
leon

Panie admin. Takie drobne uwagi techniczne. Korwin-Mikke napisane gotykiem pasuję jak nos do kolana. Nie licuje z całością strony. No chyba, że w przyszłości zamierzacie cała stronę zrobić pisaną gotykiem. Nie jestem pewien czy to dobry pomysł. Na chwilę obecną gotykiem to powinno się pisać do urzędów żeby dać im coś do zrozumienia. No i brakuje jeszcze ikonki wyświetlanej w przeglądarce. Wcześniej była korona a tera jest pusta kartka.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Hej. kuce! Nie wiecie może dlaczego nazwa portalu (to co widzimy po przewinięciu ekranu maksymalnie w górę – biały napis na czarnym tle) jest teraz pisana pismem gotyckim? Pismo to, popularne w średniowieczu, w czasach nowożytnych używane było tylko w kręgu kultury niemieckiej. Dlatego napis Westerplatte na rysunku jest napisany takim krojem pisma. W Polsce kojarzy się ono głównie z dokumentami różnych oddziałów SS, jak np. tutaj:comment image
Czy to dlatego, że w Końfederacji dominują osoby pochodzenia niemieckiego (von Braun, Sommer. Mikke itd.) bądź żydowskiego (Berkowitz)?

Mck
Gość
Mck

Sommer wygląda na typowego słowianina. Braun musiałby zgolić brodę -teraz trudno poznać. A ty jak, rozumiem, doszukujesz się “elementu obcego” w partii, więc powinny ci się podobać napisy gotyckie.

leon
Gość
leon

To może się w końcu zdecydujecie. Do niedawna tośmy jeszcze byli ruskie onuce. A teraz niemce i żydy. A nasz kandydat na prezydenta to Mordechaj Jajko. Skoro przesiadujesz na tym portalu większość swego dorosłego życia to powinieneś zacząć uważać. Stare polskie przysłowie powiada: z jakim przestajesz takim się stajesz. No a jak się nie ma o co do Konfederacji przyczepić to się wymyśla różne bzdury. Ich poziom zależy od kreatywności autora. A tutaj stoją one na żenująco niskim poziomie. Gorzej jest tylko do nadorzeczy.pl. Tam wyraźnie widać, że to niskobudżetowe trole i muszą nadrabiać ilością. W tym momencie powinieneś się… Czytaj więcej »

Krzysztoff
Gość
Krzysztoff

Co było pierwsze: czy motłoch wpadł w histerię, którą podsycają politycy, czy też politycy wywołali histerię motłochu?
Przy okazji wyjaśniam, że znalazłem właściwą odpowiedź na odwieczne pytanie: co było pierwsze, jajko czy kura? Otóż pierwszy było kogut.