fbpx

KRAJ FRAJERÓW

Prezes Janusz Korwin-Mikke

Nasz Wieszcz śp. Adam Mickiewicz, napisał był kiedyś:

„Głupiec mówi: Niech sobie źródło wyschnie w górach,

Byleby mi płynęła woda w miejskich rurach”.

Moja znajoma zacytowała mi autentyczną rozmowę dwóch kumoszek na bazarze: „Pani złociutka! To już mi niedługo nie starczy na życie. Przed rokiem kartofelki były po 60 groszy – teraz po 3  złote. A  masło! Wszystko drożeje. Trzeba koniecznie głosować na PiS, bo on to przynajmniej biednym coś daje!”.

Ta zacna niewiasta nie widzi związku między jednym a drugim; nie zdaje sobie sprawy, że ta drożyzna to DLATEGO, że PiS „coś daje”. Bo jeśli daje – to musi zabrać. I jeszcze musi opłacić tych, co zabierają – i tych, co dają (tak nawiasem: ci, co zabierają i rozdają, mają się najlepiej…).

Czyli jeśli rząd „coś daje” – to Polska musi stać się biedniejsza. Najprościej to zrozumieć tak: Polska jest biedniejsza, bo część ludzi (konkretnie: nowe 25 tysięcy urzędników) zamiast robić coś pożytecznego, zabiera te 700– i daje te 500+; musimy utrzymać kolejną bandę darmozjadów – a raczej: pomocników rabusiów.

Rabunki wzbogacają tylko rabusiów; nie wzbogacają kraju. To było oczywiste dla każdego normalnego człowieka, nieogłupionego przez państwową ogłupiarnię zwaną „szkołą”. Niestety, ta „szkoła” jest przymusowa – i mało kto nie dał się ogłupić.

Dlatego czytam opracowania Uczonych Socjologów, którzy ze zdumieniem stwierdzają: „Rząd daje biednym tyle zasiłków socjalnych – a biedy jest WIĘCEJ”.

Tu nie ma się czemu dziwić: tak MUSIAŁO się stać. To było tak pewne, jak 2 x 2 = 4. A Polacy się temu dziwią?! Na świecie opinia o  Polakach nie jest –  delikatnie pisząc –  najlepsza. W Ameryce kursują dowcipy „o Polakach” typu: „Po dwóch tygodniach poszukiwań Polak znalazł pracę windziarza; ale go po dwóch dniach wyrzucili, bo nie umiał znaleźć drogi na VI piętro”.

Te dowcipy są zresztą na ogół przeróbką angielskich dowcipów o Irlandczykach. Więc Amerykanie uznali, że Polak jest taki głupi, że kupi amerykańskie samoloty F-35. Amerykanie stwierdzili na testach, że w walce przegrywają one ze starszymi o 40 lat F-16. No, ale trochę tego barachła naprodukowano – i co z tym zrobić? Sprzedać Polakom!

Tak im na tym zależy, że JE Donald Trump złamał podstawowy regulamin bezpieczeństwa –  i  kazał tym F-35 przelecieć nad Białym Domem. Stał tam na trawniku z JE Andrzejem Dudą, który był zachwycony, że to dla Niego taki wspaniały pokaz! Bo w  Polsce samoloty wojskowe kupują nie inżynierowie i  pułkownicy lotnictwa, lecz ministrowie i prezydenci. Czyli frajerzy.

Kiedy Niemcy przestali płacić „ofiarom Holokaustu”, Przedsiębiorstwo HOLOKAUST zwróciło oczy na Polaków. Jaki inny naród może być tak głupi, by dać pieniądze „potomkom tych, co zmarli bezpotomnie”?! Tu akurat naród się jakby buntował – to politycy, ogłupieni nawałą żydowskiej propagandy, gotowi są te gigantyczne pieniądze wypłacić.

Podejrzewam, że ci „polscy politycy” tak naprawdę nie są frajerami – tylko im po parę milioników obiecano do łapek. A jak jest ze spadkami w Izraelu? Sprawdziłem. W Izraelu prawo jest jasne: jak ktoś umrze bez spadkobierców, mienie na kilka lat idzie pod opiekę kuratora (bo może dziedzice się znajdą?) – a po tych kilku latach przechodzi na własność państwa.

To tylko Polska ma „oddawać potomkom tych, co zmarli bezpotomnie”…

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 36 (8 IX 2019)

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sariusz
sariusz
3 miesięcy temu

Niepotrzebne nam żadne F-ileśtam, skoro mamy Krulewskie Siły Powietrznecomment image

mck
mck
3 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Nie rozumiem cię gościu. Czasem napiszesz rozsądną krytykę Korwina, ale zwykle wyśmiewasz byleby pokazać, że jesteś na nie. A może uważasz, że faktycznie dobry deal z tymi samolotami i te babki na bazarze mądrze prawią? Może już się zafiksowałeś na tym Korwinie, jak Korwin na Hitlerze i inteligencji kobiet – starość, czy co?

sariusz
sariusz
3 miesięcy temu
Reply to  mck

Ja w przeciwieństwie do Korwina nie udaję, że znam się na nowoczesnych samolotach wojskowych. Biorę to na zdrowy rozum i jak widzę, że kupują to Brytyjczycy, Duńczycy, Turcy, Izraelczycy, Japończycy itd. to widoczni tamtejsi eksperci lotniczy jakieś pozytywy w tym samolocie widzą. No, ale może na bazarku ktoś powiedział znajomej Korwina, że są to słabe samoloty. Bo jakie ma Korwin inne dane i kwalifikacje, żeby się o tym wymądrzać? Co do tych dwóch bab, to oczywiście, że mówią one mądrze. Są zapewne biedne i dlatego są zainteresowane socjałem, który zapewnia im PiS obrabowując klasę średnią. Nie one są głupie, ale… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
3 miesięcy temu
Reply to  sariusz

PiS to taka partia-cud. Wszystko, czego się dotknie, to spierdoli, ale w propagandzie i taktyce politycznej nie mają sobie równych. Jednym z przejawów tego geniuszu jest, że na przykład tacy niby ultra-liberałowie (KORWiN) w II turze wyborów prezydenckich zagłosują na kandydata PiS, bo bardziej nienawidzą PO, niż kaczo-socjalizmu 😀 Gdyby ktoś kiedyś napisał film o środowisku polskich “wolnościowców”, to pomyślałbym, że przekombinowany 😉

Su-57
Su-57
3 miesięcy temu
Reply to  sariusz

comment image