fbpx

Korwin: Wszystkie grupy są do chrzanu! – Jak prawica może wygrać w demokracji?

Wszystkie grupy są do chrzanu!

Powiedzmy, że do władzy w Polsce doszedł duet Czarzasty-Zandberg i zapanowała wreszcie sprawiedliwość – oczywiście: społeczna. I z tej okazji mennica wybiła 8000 złotych dublonów, które rozdano zwolennikom obydwu towarzyszy – i tak się złożyło, że po tysiącu trafiło na każde województwo północne: pomorskie, zachodnio-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i łódzkie. W szeregach Obojga Lewicy podniósł się wrzask pod Niebiosy – o jawnej niesprawiedliwości. Wtedy tow.tow.Czarzasty i Zandberg wydali oświadczenie, że wszystko jest w porządku. Rozdali – jak rozdali – ale to dlatego, że najpierw losowali osiem województw – i tak wypadło…

W tym momencie powstały dwa pytania: ~1) W każdym województwie Obydwie Lewice mają po 20.000 zawziętych zwolenników. Na czym polega większa krzywda lewaka w Tarnowie, który dublona nie dostał, podczas gdy lewak w Toruniu… też go nie dostał – ale ktoś inny w Toruniu dostał!? ~2) Dlaczego oburzenie wywołuje to, że dostały akurat województwa północne – a południowe nie? Lewacy po prostu nie uwierzyli, że losowanie było uczciwe. Za rok sytuacja się powtarza (wybrano tę metodę – bo propagandziści twierdzą, że 1000 dublonów rozdanych w województwie wywiera efekt psychologiczny, a 500 mało kto by zauważył) i tym razem po tysiącu dublonów dostali lewacy z województw: Krakowskiego Śląskiego Lubelskiego Lubuskiego Zachodnio-pomorskiego Podkarpackiego Podlaskiego Łódzkiego i protesty były niewielkie, dopóki ktoś nie zauważył (lewacy są bystrzy!!), że kryterium było proste: ułożono je alfabetycznie według trzeciej litery!!! Co winni są lewacy z województwa np. Wielkopolskiego, które jak trzecią literę ma dopiero „e”?? Znów zaczął wzbierać ferment.

Warto jednak zauważyć, że gdyby dobrano „normalnie”, według pierwszej litery alfabetu, to protesty byłyby chyba jeszcze ostrzejsze, niż przy kryterium „geograficznym”. Ogólniej: jakbyśmy nie wybrali 8 województw to zawsze znajdziemy jakąś funkcję logiczną albo arytmetyczną, według której „wybrane zostały” właśnie te. Problem polega na tym, że „grupa” pod nazwą „województwa północne” jakoś istnieje w świadomości ludzkiej, „grupa” tych z pierwszych liter alfabetu też – natomiast tych z trzeciej litery już słabo natomiast grupa „tych, których suma numerów liter w polskim alfabecie znajdujących się na drugim i trzecim miejscu jest parzysta” – już całkiem nie.

Tymczasem obiektywnie nie ma tu żadnej różnicy. P.Anna Rudolf, węgierska arcymistrzyni, zauważyła słusznie, że AlphaZero („Sztuczna Inteligencja zajmująca się szachami) potrafi poświęcać figury w sytuacjach niewyobrażalnych dla człowieka po prostu dlatego, że nikt jej nie nauczył, że Hetman „wart jest” 9 pkt, Wieża 5 pkt, Goniec 3 itd.!!! Być może wytworzyła sobie w tym zakresie jakąś heurystykę – a być może nie. [Dla profanów: „Sztuczna Inteligencja” jest czymś zupełnie innym, niż programy (np. szachowe); wygrywa bezapelacyjnie – ale nie mamy pojęcia, jak ona rozumuje i działa!! Ona nam tego nie wytłumaczy – podobnie jak ja nie wytłumaczę psu, dlaczego wygrywam w szachy] My uważamy nasze pojęcia za oczywiste – tymczasem wcale tak nie jest. Blade pojęcie o tym daje nam język pewnego plemienia indiańskiego, w którym nie istnieje słowo „koń” – natomiast istnieją trzy słowa oznaczające „koń leżący”, „koń biegnący” i „koń stojący”.

AlphaZero może (nie wiemy, czy to w ogóle robi!!) przypisywać wartości figurom np. w zależności od koloru pola, na jakim stoi – i zajętości pól tego koloru przez inne figury. Stąd kilka wniosków: Teoretyczny 1: nawet gdybyśmy całe 8000 Dublonów Lewackich podzielili losowo bez względu na województwa, zawsze znajdziemy funkcję pokazującą, że nie jest to losowe, lecz według pewnej perwersyjnej metody (a im bardziej jest ona perwersyjna, tym bardziej perfidni są ci, co manipulowali!!) Teoretyczny 2: Nie istnieje żadna metoda sprawiedliwego podziału; gdy coś rozdajemy za darmo lub sprzedajemy poniżaj wartości rynkowej MUSZĄ powstawać konflikty.

Socjalizm to nie tylko – jak to był ujął śp.Stefan Kisielewski – „ustrój, w którym bohatersko pokonuje się problemy… nie znane w żadnym innym ustroju!” – ale ustrój, w którym nieustannie MUSI SIĘ wytwarzać (i potem bohatersko pokonywać) problemy nie znane w innych ustrojach! Praktyczny: polityk powinien nie tylko sprawdzać, do jakiej „grupy” należą wyborcy – ale i umiejętną propagandą sprawiać, by czuli członkami tej „grupy”, która ma interes zbieżny z jego ideologią. Np. ci sami posłowie mogą bardziej czuć się „reprezentantami ideologii lewicowej” – lub „reprezentantami swojego województwa”. I w zależności od tego wyniki glosowania nad, powiedzmy, „podatkiem janosikowym” mogą być diametralnie odmienne!!!

Najważniejszy podział: Lewica (za Marxem) ustawiczną propagandą sprawiła, że ludzie czują się „ludźmi pracy” lub „kapitalistami” („Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!”). Narodowcy starają się pogrupować to inaczej, według plemienia; etatyści – według obywatelstwa (jedni i drudzy mają sukcesy: w 1914 i we Francji i w Niemczech socjaliści głosowali, wbrew poglądom śp.Fryderyka Engelsa, za wojną!!). Jeśli Prawica ma w d***kracji zwyciężyć musi ludzi podzielić w/g kryterium: „producent” kontra „konsument” i przekonywać każdego, że jest przecież „konsumentem” – a konsumentów jest więcej!!

65 thoughts on “Korwin: Wszystkie grupy są do chrzanu! – Jak prawica może wygrać w demokracji?

 1. Czy ktoś zrozumiał, o co chodzi w tym wywodzie o rozdawaniu “8000 dublonów” województwom? Czy dobrze rozumiem, że JKM wybredził jakąś absurdalnie głupią sytuację i na jej podstawie usiłuje wyciągać wnioski odnoszące się do realnego świata?

  1. Korwin dawno już się oderwał od realnego świata. PiS nacjonalizuje kolejne przedsiębiorstwa – ostatnio kolejny bank oraz spory koncern medialny. Proponuje, by zwykli stójkowi policjanci mogli karać po swoim uważaniu obywateli mandatami, nawet do 5000 zł. NBP drukuje pieniądze bez pokrycia liczone już w setkach miliardów. Itd. itp. A dla Korwina głównym zagrożeniem jest “duet Czarzasty-Zandberg” i czego on nie zrobi po “dojściu do władzy”, gdzie największym problemem jest, że mogliby w niewłaściwy sposób rozdawać “złote dublony”.

  2. A czemu JKM nie napisał tak???:
   Powiedzmy, że do władzy w Polsce doszło trio kaczyński-gowin-ziobro i zapanowała wreszcie sprawiedliwość – oczywiście: społeczna. I z tej okazji PWPW wydrukowała 170mlin złotych, które rozdano zwolennikom trzech towarzyszy – i tak się złożyło, że po kilkanaście mln trafiło na każde województwo południowo wschodnie: podkarpackie, małopolskie, śląskie, lubelskie, opolskie, dolnośląskie oraz rydzykowskie (które co prawda nie jest południowe ale co z tego). W szeregach zje**nej prawicy podniósł się wrzask pod Niebiosy – o jawnej niesprawiedliwości. Wtedy tow.tow.kaczyński, gowin i ziobro wydali oświadczenie, że wszystko jest w porządku. Rozdali – jak rozdali – ale to dlatego, że…”
   Ja rozumiem że JKM nie lubi lewicy ale realia bardziej przemawiają do wyobraźni więc lepiej brać przykłady z życia. Oczywiście trzeba by było z tydzień poczekać na plan ratunkowy dla branży turystycznej, ale, z drugiej strony, jakiż byłby efekt propagandowy trafności takiego proroctwa!!!!!

  1. Normalka. “Ruskim nie pozostaje nic innego, jak nagabywać skrajności, fanatyków, fundamentalistów i radykałów. Ludzie o poglądach centrowych i umiarkowanych Rosji nie chcą.

 2. Może prawica aby zwyciężyć powinna w końcu zacząć coś konretnego robić, zamiast dywagować i kombinować jak zdobyć władzę? Rozbraja mnie to, że Konfederacja siedzi w sejmie i z nikim w niczym nie może się w żaden sposób dogadać, nikogo przekonać do swoich poglądów (oprócz przekonanych), wyjśc z jakąkolwiek inicjatywą mimo większych teraz możliwości niż kiedykolwiek. Zamiast od razu ratować cywilizację i zmieniać państwo może najpierw zacząć od czegoś drobnego, co jest w zasięgu (oprócz narzekania i tylko komentowania)?

 3. Każda wojna jest bezsensowna, ale ta, która wybuchła w 1914 roku była wyjątkowo bezsensowna – właściwie nie wiadomo o co się toczyła a stracili na niej wszyscy. A to dlatego, że ówczesne państwa były państwami narodowymi albo (jak Austro-Węgry) etatystycznymi. Gdyby były państwa liberalne, to by nie toczyły ze sobą wojen, bo po co? Przypuśćmy np., że zarówno Polska jak i Niemcy są liberalne, to jakie by wtedy miało znaczenie, do kogo należy Szczecin, Gdańsk albo Budziszyn? Mieszkańcy Szczecina tak, czy siak, płaciliby niskie podatki, które w większości zostawałyby w regionie z przeznaczeniem na lokalne sądy i samorządową policję (tą od pomagania staruszkom w przechodzeniu ulicy). Policja państwowa zajmowałaby się tylko przestępstwami o wymiarze ponadregionalnym i to czy jej centrala byłaby w Berlinie czy w Warszawie nie miałoby dla mieszkańca Szczecina większego znaczenia. Państwowa byłaby oczywiście armia, ale ta byłaby po to, by bronić przed państwami nieliberalnymi a nie po to, by państwa liberalne walczyły między sobą, bo jak to już napisałem, po co? Jedno i drugie państwo nie mogłoby ingerować w dni czy godziny otwarcia prywatnych (innych nie będzie) sklepów czy w to, co robią dorosłe obywatelki w prywatnych zakładach ginekologicznych. Szkoły byłyby prywatne i to rodzice by decydowali, co jest nauczane i w jakim języku. Krótko mówiąc, przynależność państwowa takiego Szczecina czy Budziszyna budziłaby co najwyżej takie emocje, jak teraz to, do jakiego województwa należeć ma Radom – pokrzyczeć można, ale nikt z tego powodu nie będzie siedział w śmierdzących i zawszonych okopach i czekać, jak mu pocisk, wystrzelony przez Kielczan, urwie jaja.

  1. Niektóre wynalazki zmieniają świat, najwazniejszym była Antykoncepcja. Obecnie prawie wszystkie Ateistyczne społeczeństwa wymieraja, bo dzieki nowoczesnej Antykoncepcji kobiety moga pracowac zamiast robic dzieci. Za pokolenie lub dwa większość młodych w polsce to będą imigranci, tak jak jest na zachodzie. Społeczności religijne są odporne na to zjawisko, bo tam kobiety nie pracują. Problem z białymi ludzmi jest taki że Dawno temu zamkneli religię w świątyniach bo uroili sobie państwa, wspólnotę religijną zastąpili narodową. Świeta zastąpili świętami państwowymi. Doboczynność musiano zastapić socjalizmem. Społeczność potrzebuje religii i ewentualnie państwa, u nas jest na odwrót! Napisano o tym w biblii, napisano tez ze bez religii spolecznosc upadnie lub przeistoczy sie w totalitaryzm, właśnie to obserwujemy.

 4. Mam jeszcze gdzieś stary program szachowy z 1986 roku. Pracuje z grafiką CGA, ewentualnie jej emulacją na karcie HGC (Hercules Graphics Card, kto to dziś kojarzy…). Otóż, grając nim można włączyć podgląd wartości figur, a także wartości pól, które program przelicza w zależności od sytuacji na szachownicy. Wartość króla np. może zmieniać się od +99 (gdy ruch króla matuje) do -99 (program “widzi” nieuchronny mat dla króla), z całą gamą pośrednich wartości, związanych z oceną bezpieczeństwa/roli w grze figury.
  Tak więc nie jest to jakąś domeną AlphaZero, lecz istnieje od “niepamiętnych” czasów.

  1. To jednak nie to samo. Dawne programy szachowe umiały grać w szachy tylko na tyle, ile nauczyli ich tego ludzie – programiści we współpracy z szachistami, na podstawie literatury szachowej stworzonej również przez ludzi. Dzisiejsze programy AI przez ludzi są uczone tylko tego … jak się uczyć. Następnie same uczą się grać w szachy (albo w co innego) poprzez rozgrywanie milionów partii same z sobą i ten sposób dochodzą do mistrzostwa.

   1. Liczba jest liczbą. To dokładnie to samo. Bez względu na to, czy program szachowy został oprogramowany przez ludzi od A do Z , czy też podano mu tylko reguły gry, a następnie rozpoczął on samouczenie się.

    W pierwszym przypadku podano gotowy algorytm oceny wartości figur w zależności od sytuacji na szachownicy. W drugim przypadku “doszedł on” do tego sam. Ale w jednym i drugim przypadku, podglądając wartości figur i pól w obu programach – przy tej samej pozycji zobaczymy bardzo podobnie wyglądające liczby.

    1. Problem polega na tym, że ciężko jest “zajrzeć” do środka takiego programu, jak AlphaZero, w którym silnik decyzyjny składa się z głębokich sieci neuronowych, więc nie ma tam “jednej liczby”, liczb będą miliony, a nawet miliardy. Jedyne, co dostaniesz na wyjściu, to propozycję kolejnego ruchu, ale nie zobaczysz wytłumaczenia, dlaczego akurat taki, a nie jakiś inny.

     1. W przypadku standardowego programu wartości-liczby pokazywane są a’priori. W przypadku samouczących się sieci następuje koncentracja operacji optymalizacji wokół najważniejszych węzłów.

      Śledząc przebiegi poszczególnych etapów na podstawie prościutkiego programu do rozpoznawania obrazów (np. cyfr) widać, jak intensyfikuje on ilość sprzężeń zwrotnych wokół “rokujących nadzieję” zgodności kresek z obrazu ze wzorcem, dobierając wagi tylko wokół 3-4 “neuronów”. Dostrajanie krąży w pętli, aż osiągnie zakładany próg wiarygodności. Reszta sieci w tym czasie “milczy”, tj nie ma tam żadnych działań. To dla szachów odpowiednik oceny ważności bierki / pola / ruchu daną bierką.

      W rozbudowanej sieci neuronowej ta zasada pozostaje niezmienna. Jeśli niepotrzebna nam jest ocena danej pozycji, możemy wymagać od takich programów tylko podania kolejnego ruchu. Gdy program umożliwia ocenę danej sytuacji – można przetłumaczyć ją na chwilowe wartości numeryczne pól i figur.

     2. Tak, bardzo proste sieci rozwiązujące bardzo proste problemy można rozkładać na części pierwsze i sprawdzać, na co reagują pojedyncze neurony. Jednak nikt tego nie potrafi zrobić sieci dla bardziej złożonych i trudniejszych problemów, a jest to wiedza warta miliardy $$$ dla BigTechów. Zaufaj mi, to naprawdę jest bardziej skomplikowane, niż Ci się wydaje.

      https://i.imgflip.com/4tafqd.jpg

     3. I właśnie tutaj sinceritas udowadnia, że nie jest kompletnym debilem jakiego udaje, ale jest inteligentnym debilem, który nie jest tutaj bez celu, ale jednak potrafi kombinować, rozwalać tutaj każdą dyskusję i jeszcze na tym zarobić, unikać takich komentarzy jak ten przez przemilczenie i wiele wiele innych szczwanych metod 🙂 A jak się gada o czymś innym to się nawet da. Dlatego m. in. wolę niektórych nie pytać na co głosują, bo jak się nie zacznie o polityce i gospodarce nie daj boże z nimi gadać, to czasem jeszcze idzie ich tolerować choć i tak trzeba na nich uważać i trzymać krótko – np. nie dać im władzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.