fbpx

Korwin: Wszystkie grupy są do chrzanu! – Jak prawica może wygrać w demokracji?

Wszystkie grupy są do chrzanu!

Powiedzmy, że do władzy w Polsce doszedł duet Czarzasty-Zandberg i zapanowała wreszcie sprawiedliwość – oczywiście: społeczna. I z tej okazji mennica wybiła 8000 złotych dublonów, które rozdano zwolennikom obydwu towarzyszy – i tak się złożyło, że po tysiącu trafiło na każde województwo północne: pomorskie, zachodnio-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i łódzkie. W szeregach Obojga Lewicy podniósł się wrzask pod Niebiosy – o jawnej niesprawiedliwości. Wtedy tow.tow.Czarzasty i Zandberg wydali oświadczenie, że wszystko jest w porządku. Rozdali – jak rozdali – ale to dlatego, że najpierw losowali osiem województw – i tak wypadło…

W tym momencie powstały dwa pytania: ~1) W każdym województwie Obydwie Lewice mają po 20.000 zawziętych zwolenników. Na czym polega większa krzywda lewaka w Tarnowie, który dublona nie dostał, podczas gdy lewak w Toruniu… też go nie dostał – ale ktoś inny w Toruniu dostał!? ~2) Dlaczego oburzenie wywołuje to, że dostały akurat województwa północne – a południowe nie? Lewacy po prostu nie uwierzyli, że losowanie było uczciwe. Za rok sytuacja się powtarza (wybrano tę metodę – bo propagandziści twierdzą, że 1000 dublonów rozdanych w województwie wywiera efekt psychologiczny, a 500 mało kto by zauważył) i tym razem po tysiącu dublonów dostali lewacy z województw: Krakowskiego Śląskiego Lubelskiego Lubuskiego Zachodnio-pomorskiego Podkarpackiego Podlaskiego Łódzkiego i protesty były niewielkie, dopóki ktoś nie zauważył (lewacy są bystrzy!!), że kryterium było proste: ułożono je alfabetycznie według trzeciej litery!!! Co winni są lewacy z województwa np. Wielkopolskiego, które jak trzecią literę ma dopiero „e”?? Znów zaczął wzbierać ferment.

Warto jednak zauważyć, że gdyby dobrano „normalnie”, według pierwszej litery alfabetu, to protesty byłyby chyba jeszcze ostrzejsze, niż przy kryterium „geograficznym”. Ogólniej: jakbyśmy nie wybrali 8 województw to zawsze znajdziemy jakąś funkcję logiczną albo arytmetyczną, według której „wybrane zostały” właśnie te. Problem polega na tym, że „grupa” pod nazwą „województwa północne” jakoś istnieje w świadomości ludzkiej, „grupa” tych z pierwszych liter alfabetu też – natomiast tych z trzeciej litery już słabo natomiast grupa „tych, których suma numerów liter w polskim alfabecie znajdujących się na drugim i trzecim miejscu jest parzysta” – już całkiem nie.

Tymczasem obiektywnie nie ma tu żadnej różnicy. P.Anna Rudolf, węgierska arcymistrzyni, zauważyła słusznie, że AlphaZero („Sztuczna Inteligencja zajmująca się szachami) potrafi poświęcać figury w sytuacjach niewyobrażalnych dla człowieka po prostu dlatego, że nikt jej nie nauczył, że Hetman „wart jest” 9 pkt, Wieża 5 pkt, Goniec 3 itd.!!! Być może wytworzyła sobie w tym zakresie jakąś heurystykę – a być może nie. [Dla profanów: „Sztuczna Inteligencja” jest czymś zupełnie innym, niż programy (np. szachowe); wygrywa bezapelacyjnie – ale nie mamy pojęcia, jak ona rozumuje i działa!! Ona nam tego nie wytłumaczy – podobnie jak ja nie wytłumaczę psu, dlaczego wygrywam w szachy] My uważamy nasze pojęcia za oczywiste – tymczasem wcale tak nie jest. Blade pojęcie o tym daje nam język pewnego plemienia indiańskiego, w którym nie istnieje słowo „koń” – natomiast istnieją trzy słowa oznaczające „koń leżący”, „koń biegnący” i „koń stojący”.

AlphaZero może (nie wiemy, czy to w ogóle robi!!) przypisywać wartości figurom np. w zależności od koloru pola, na jakim stoi – i zajętości pól tego koloru przez inne figury. Stąd kilka wniosków: Teoretyczny 1: nawet gdybyśmy całe 8000 Dublonów Lewackich podzielili losowo bez względu na województwa, zawsze znajdziemy funkcję pokazującą, że nie jest to losowe, lecz według pewnej perwersyjnej metody (a im bardziej jest ona perwersyjna, tym bardziej perfidni są ci, co manipulowali!!) Teoretyczny 2: Nie istnieje żadna metoda sprawiedliwego podziału; gdy coś rozdajemy za darmo lub sprzedajemy poniżaj wartości rynkowej MUSZĄ powstawać konflikty.

Socjalizm to nie tylko – jak to był ujął śp.Stefan Kisielewski – „ustrój, w którym bohatersko pokonuje się problemy… nie znane w żadnym innym ustroju!” – ale ustrój, w którym nieustannie MUSI SIĘ wytwarzać (i potem bohatersko pokonywać) problemy nie znane w innych ustrojach! Praktyczny: polityk powinien nie tylko sprawdzać, do jakiej „grupy” należą wyborcy – ale i umiejętną propagandą sprawiać, by czuli członkami tej „grupy”, która ma interes zbieżny z jego ideologią. Np. ci sami posłowie mogą bardziej czuć się „reprezentantami ideologii lewicowej” – lub „reprezentantami swojego województwa”. I w zależności od tego wyniki glosowania nad, powiedzmy, „podatkiem janosikowym” mogą być diametralnie odmienne!!!

Najważniejszy podział: Lewica (za Marxem) ustawiczną propagandą sprawiła, że ludzie czują się „ludźmi pracy” lub „kapitalistami” („Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!”). Narodowcy starają się pogrupować to inaczej, według plemienia; etatyści – według obywatelstwa (jedni i drudzy mają sukcesy: w 1914 i we Francji i w Niemczech socjaliści głosowali, wbrew poglądom śp.Fryderyka Engelsa, za wojną!!). Jeśli Prawica ma w d***kracji zwyciężyć musi ludzi podzielić w/g kryterium: „producent” kontra „konsument” i przekonywać każdego, że jest przecież „konsumentem” – a konsumentów jest więcej!!

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

25
Dodaj komentarz

avatar
10 Tematy komentarzy
15 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
17 Autorzy komentarzy
JavierReabsMyronbrumsrafettepiotrasdf Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JavierReabs
Gość
JavierReabs

browse tinder for free , browse tinder for free
tider

Myronbrums
Gość
Myronbrums

local personal ads
senior dating site

rafette
Gość
rafette

http://ponlinecialisk.com/ – generic cialis no prescription

Radykałowie wszystkich narodów !!
Gość
Radykałowie wszystkich narodów !!

comment image

klasyczny_liberał
Gość
klasyczny_liberał

To jest lepsze:

comment image

Car_z_KGB
Gość
Car_z_KGB

Śmierć d***kratycznym imperialistom ze zgniłego Zachodu !

Cyryl II
Gość
Cyryl II

Czołem Wielkiej Rosji !!
Uuurrraaa…!!!

sinceritas
Gość
sinceritas

Czy ktoś zrozumiał, o co chodzi w tym wywodzie o rozdawaniu “8000 dublonów” województwom? Czy dobrze rozumiem, że JKM wybredził jakąś absurdalnie głupią sytuację i na jej podstawie usiłuje wyciągać wnioski odnoszące się do realnego świata?

sariusz
Gość
sariusz

Korwin dawno już się oderwał od realnego świata. PiS nacjonalizuje kolejne przedsiębiorstwa – ostatnio kolejny bank oraz spory koncern medialny. Proponuje, by zwykli stójkowi policjanci mogli karać po swoim uważaniu obywateli mandatami, nawet do 5000 zł. NBP drukuje pieniądze bez pokrycia liczone już w setkach miliardów. Itd. itp. A dla Korwina głównym zagrożeniem jest “duet Czarzasty-Zandberg” i czego on nie zrobi po “dojściu do władzy”, gdzie największym problemem jest, że mogliby w niewłaściwy sposób rozdawać “złote dublony”.

Nonick
Gość
Nonick

A czemu JKM nie napisał tak???: Powiedzmy, że do władzy w Polsce doszło trio kaczyński-gowin-ziobro i zapanowała wreszcie sprawiedliwość – oczywiście: społeczna. I z tej okazji PWPW wydrukowała 170mlin złotych, które rozdano zwolennikom trzech towarzyszy – i tak się złożyło, że po kilkanaście mln trafiło na każde województwo południowo wschodnie: podkarpackie, małopolskie, śląskie, lubelskie, opolskie, dolnośląskie oraz rydzykowskie (które co prawda nie jest południowe ale co z tego). W szeregach zje**nej prawicy podniósł się wrzask pod Niebiosy – o jawnej niesprawiedliwości. Wtedy tow.tow.kaczyński, gowin i ziobro wydali oświadczenie, że wszystko jest w porządku. Rozdali – jak rozdali – ale to… Czytaj więcej »

kompas_polityczny
Gość
kompas_polityczny
Red_Monarch
Gość
Red_Monarch

Radykałowie to pachołki Rosji.
Centrum i okolice to d***kratyczni imperialiści ze zgniłego Zachodu.
comment image

freeman
Gość
freeman

Libertarianie wrogami USA, UE, NATO i Zachodu ?!

PO4ever
Gość
PO4ever

Normalka. “Ruskim nie pozostaje nic innego, jak nagabywać skrajności, fanatyków, fundamentalistów i radykałów. Ludzie o poglądach centrowych i umiarkowanych Rosji nie chcą.

M C
Gość
M C

Może prawica aby zwyciężyć powinna w końcu zacząć coś konretnego robić, zamiast dywagować i kombinować jak zdobyć władzę? Rozbraja mnie to, że Konfederacja siedzi w sejmie i z nikim w niczym nie może się w żaden sposób dogadać, nikogo przekonać do swoich poglądów (oprócz przekonanych), wyjśc z jakąkolwiek inicjatywą mimo większych teraz możliwości niż kiedykolwiek. Zamiast od razu ratować cywilizację i zmieniać państwo może najpierw zacząć od czegoś drobnego, co jest w zasięgu (oprócz narzekania i tylko komentowania)?

sariusz
Gość
sariusz

Każda wojna jest bezsensowna, ale ta, która wybuchła w 1914 roku była wyjątkowo bezsensowna – właściwie nie wiadomo o co się toczyła a stracili na niej wszyscy. A to dlatego, że ówczesne państwa były państwami narodowymi albo (jak Austro-Węgry) etatystycznymi. Gdyby były państwa liberalne, to by nie toczyły ze sobą wojen, bo po co? Przypuśćmy np., że zarówno Polska jak i Niemcy są liberalne, to jakie by wtedy miało znaczenie, do kogo należy Szczecin, Gdańsk albo Budziszyn? Mieszkańcy Szczecina tak, czy siak, płaciliby niskie podatki, które w większości zostawałyby w regionie z przeznaczeniem na lokalne sądy i samorządową policję (tą… Czytaj więcej »

piotr
Gość
piotr

Niektóre wynalazki zmieniają świat, najwazniejszym była Antykoncepcja. Obecnie prawie wszystkie Ateistyczne społeczeństwa wymieraja, bo dzieki nowoczesnej Antykoncepcji kobiety moga pracowac zamiast robic dzieci. Za pokolenie lub dwa większość młodych w polsce to będą imigranci, tak jak jest na zachodzie. Społeczności religijne są odporne na to zjawisko, bo tam kobiety nie pracują. Problem z białymi ludzmi jest taki że Dawno temu zamkneli religię w świątyniach bo uroili sobie państwa, wspólnotę religijną zastąpili narodową. Świeta zastąpili świętami państwowymi. Doboczynność musiano zastapić socjalizmem. Społeczność potrzebuje religii i ewentualnie państwa, u nas jest na odwrót! Napisano o tym w biblii, napisano tez ze bez… Czytaj więcej »

jarko
Użytkownik
jarko

Mam jeszcze gdzieś stary program szachowy z 1986 roku. Pracuje z grafiką CGA, ewentualnie jej emulacją na karcie HGC (Hercules Graphics Card, kto to dziś kojarzy…). Otóż, grając nim można włączyć podgląd wartości figur, a także wartości pól, które program przelicza w zależności od sytuacji na szachownicy. Wartość króla np. może zmieniać się od +99 (gdy ruch króla matuje) do -99 (program “widzi” nieuchronny mat dla króla), z całą gamą pośrednich wartości, związanych z oceną bezpieczeństwa/roli w grze figury.
Tak więc nie jest to jakąś domeną AlphaZero, lecz istnieje od “niepamiętnych” czasów.

sariusz
Gość
sariusz

To jednak nie to samo. Dawne programy szachowe umiały grać w szachy tylko na tyle, ile nauczyli ich tego ludzie – programiści we współpracy z szachistami, na podstawie literatury szachowej stworzonej również przez ludzi. Dzisiejsze programy AI przez ludzi są uczone tylko tego … jak się uczyć. Następnie same uczą się grać w szachy (albo w co innego) poprzez rozgrywanie milionów partii same z sobą i ten sposób dochodzą do mistrzostwa.

jarko
Użytkownik
jarko

Liczba jest liczbą. To dokładnie to samo. Bez względu na to, czy program szachowy został oprogramowany przez ludzi od A do Z , czy też podano mu tylko reguły gry, a następnie rozpoczął on samouczenie się.

W pierwszym przypadku podano gotowy algorytm oceny wartości figur w zależności od sytuacji na szachownicy. W drugim przypadku “doszedł on” do tego sam. Ale w jednym i drugim przypadku, podglądając wartości figur i pól w obu programach – przy tej samej pozycji zobaczymy bardzo podobnie wyglądające liczby.

sinceritas
Gość
sinceritas

Problem polega na tym, że ciężko jest “zajrzeć” do środka takiego programu, jak AlphaZero, w którym silnik decyzyjny składa się z głębokich sieci neuronowych, więc nie ma tam “jednej liczby”, liczb będą miliony, a nawet miliardy. Jedyne, co dostaniesz na wyjściu, to propozycję kolejnego ruchu, ale nie zobaczysz wytłumaczenia, dlaczego akurat taki, a nie jakiś inny.

jarko
Użytkownik
jarko

W przypadku standardowego programu wartości-liczby pokazywane są a’priori. W przypadku samouczących się sieci następuje koncentracja operacji optymalizacji wokół najważniejszych węzłów. Śledząc przebiegi poszczególnych etapów na podstawie prościutkiego programu do rozpoznawania obrazów (np. cyfr) widać, jak intensyfikuje on ilość sprzężeń zwrotnych wokół “rokujących nadzieję” zgodności kresek z obrazu ze wzorcem, dobierając wagi tylko wokół 3-4 “neuronów”. Dostrajanie krąży w pętli, aż osiągnie zakładany próg wiarygodności. Reszta sieci w tym czasie “milczy”, tj nie ma tam żadnych działań. To dla szachów odpowiednik oceny ważności bierki / pola / ruchu daną bierką. W rozbudowanej sieci neuronowej ta zasada pozostaje niezmienna. Jeśli niepotrzebna nam… Czytaj więcej »

sinceritas
Gość
sinceritas

Tak, bardzo proste sieci rozwiązujące bardzo proste problemy można rozkładać na części pierwsze i sprawdzać, na co reagują pojedyncze neurony. Jednak nikt tego nie potrafi zrobić sieci dla bardziej złożonych i trudniejszych problemów, a jest to wiedza warta miliardy $$$ dla BigTechów. Zaufaj mi, to naprawdę jest bardziej skomplikowane, niż Ci się wydaje.
comment image

asdf
Gość
asdf

I właśnie tutaj sinceritas udowadnia, że nie jest kompletnym debilem jakiego udaje, ale jest inteligentnym debilem, który nie jest tutaj bez celu, ale jednak potrafi kombinować, rozwalać tutaj każdą dyskusję i jeszcze na tym zarobić, unikać takich komentarzy jak ten przez przemilczenie i wiele wiele innych szczwanych metod 🙂 A jak się gada o czymś innym to się nawet da. Dlatego m. in. wolę niektórych nie pytać na co głosują, bo jak się nie zacznie o polityce i gospodarce nie daj boże z nimi gadać, to czasem jeszcze idzie ich tolerować choć i tak trzeba na nich uważać i trzymać… Czytaj więcej »

Krakus
Gość
Krakus

Lewica ma już program dla konsumentów: dochód podstawowy 🙂