fbpx

Korwin-Mikke: ZIMA NASZA!

Wreszcie – z powodu Globalnego Ocieplenia, oczywiście –  nawiedziła nas prawdziwa zima; z tych, co je pamiętam z dzieciństwa. Juliusz Słowacki w „Panu Tadeuszu” opisywał ją tak:

„O zimo! twoję piękność smętną, uciszenie
Lasów i rzadkie słońca złotego promienie
Czuję dziś na kształt czaru i na kształt uroku,
Bom w życiu przyszedł na tę smętną porę roku,
Która wszystko ucisza i pod śniegiem chłonie;
Z miłością bym więc ciche zamieszkał ustronie,
W okrąg którego puszcza czerni się bezbrzeżna,
A nad nią we mgłach błyszczy Matka Boska Śnieżna.
W Soplicowie, choć już się zbliżały zapusty,
Zjazdu nie było – dom był cichy, prawie pusty.
Wczora właśnie francuskie oficerstwo starsze,
Które wtenczas przez marsze i przez kontramarsze
Włóczyło się po Litwie z armią dowozową,
Opuściło gościnne zawsze Soplicowo”…

Dzieci są w znacznej większości zimą zachwycone – ale hotele, zajazdy, motele i inne stały „ciche, prawie puste”, a ich właścicieli trafiał szlag. Co mniej zamożnych trafiało jednak czasem pospolite bankructwo. Co prawda słynny ultra-lewicowiec, tow. Piotr Ikonowicz, twierdził, że jak kogoś nie stać, aby do interesu dopłacać, to nie powinien zostawać przedsiębiorcą. Na tym bowiem polega idea komunistów: zdzierać z bogatych, bo oni mają nieskończoną ilość pieniędzy. Skąd mają? Wiadomo: bogatemu diabeł dzieci kołysze…

Jednak setki tysięcy ludzi, którzy uzbierają po kilkanaście tysięcy, też czasem ryzykują już „pójście na własne”. Liczą, że jeśli nic się złego nie trafi, to będą na tym zarabiać. Niestety: coś się trafiło. I to nie koronawirus – lecz „rząd”. Bo przecież to nie koronawirus kazał zamykać stoki narciarskie i zabraniał ludziom chodzić do lasów! Zabraniano nam wszystkiego – bo „nasz rząd” zakłada, że jeśli ktoś grzecznie słucha się „rządu”, to żaden wirus się go nie chyci. A w każdej bajce jest przecież napisane, że jeśli np. koziołeczek jest niegrzeczny, to zjadają go wilcy i zostawiają jeno rogi. Więc jeśli „obywatel” jest niegrzeczny, to łapie go wirus i zostawia same buty. Tak przynajmniej uważa nasz – a także i inne d***kratyczne „rządy”. I  w  ten sposób zepsuli nam wiosnę, lato, jesień i  zimę – i szykują się, by zepsuć nam i kolejną wiosnę.

Albowiem, zgodnie z przepowiedniami meteorologów i futurologów, po zimie nastąpi jednak, jak co roku, jakieś Globalne Ocieplenie – i nadejdzie wiosna. „Nasz rząd” najprawdopodobniej zareaguje na to zakazem wąchania kwiatków. Jest to znacznie bardziej logiczne niż zakaz wchodzenia do  lasów. No, bo ktoś zarażony koronawirusem powącha kwiatek, pójdzie sobie –  a  wirus zaczai się między słupkami, pręcikami i płatkami. Teraz podchodzi ktoś następny, znęcony zapachem zbliża nos… a wirus: hop! Bo tylko na to przecież czekał. Wszyscy covidolodzy zapewniają, że ten wirus to najbardziej lubi wchodzić do nas przez nozdrza. Więc zakaz taki byłby jak najbardziej… …STOP.

Czy P.T. Redakcja może jeszcze zatrzymać druk??! Przecież w d***kracji obowiązuje Zasada Nonsensu brzmiąca: „Wymyśl największe głupstwo – a ONI je zrobią!!”. Więc jeśli ktoś nawet przez pomyłkę doczytał ten felieton do tego miejsca, niech o tym jak najszybciej zapomni. I nikomu, zwłaszcza ze Sfer Rządowych, tego nie powtarza. Na szczęście ONI nie pamiętają nawet rozporządzeń, które sami wydali trzy dni temu. Więc o tym też zapomną

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
9 Autorzy komentarzy
VetvocKaywjaJavierReabsMyronbrumsNonick Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Vetvoc
Gość
Vetvoc

clopidogrel plavix – plavix 300 plavix 150 mg daily

Kaywja
Gość
Kaywja

ivermectin cost australia – stromectol 3mg cost stromectol 0.5 mg

JavierReabs
Gość
JavierReabs

how to use tinder , tinder online
how to use tinder

Myronbrums
Gość
Myronbrums

dating personal ads
date sites

Nonick
Gość
Nonick

Tę “Zasadę Nonsensu” red Michalkiewicz nazywał ostatnio “prawem Lityńskiego” – wg. mnie brzmi “bardziej naukowo” (tzn. ironicznie) i upamiętnia śp. p. Lityńskiego.

sinceritas
Gość
sinceritas

“Prawdziwa polska zima” to 15-20 stopni Celsjusza 24-go lutego?

Alina
Gość
Alina

Mnie uczono, że Pan Tadeusz to jednak Adam Mickiewicz. Ale mogę się mylić.

sariusz
Gość
sariusz

Nie jednemu psu Burek. “Pan Tadeusz – zachowany we fragmentach poemat Juliusza Słowackiego, będący próbą przeinterpretowania poematu Pan Tadeusz (1834) Adama Mickiewicza.” https://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_Tadeusz_(poemat_Juliusza_S%C5%82owackiego). I znowu Korwin ma rację.

Putin stawia na radykałów
Gość
Putin stawia na radykałów

comment image