fbpx

Korwin-Mikke: SZARY CZŁOWIEK

90 proc. wiadomości w TV jest o rozmaitych celebrytach. I słusznie: bo szary człowiek wcale nie chce oglądać innych szarych ludzi: to  nudne. Aktor mający cztery kochanki, które protestują, gdy wziął sobie piątą – to, to jest coś ciekawego. Jedni współczują mu w jego kłopotach – inni psioczą, że ma tych kochanek za dużo…

Natomiast 90  proc. ludzkości to zwykli, szarzy ludzie. I tym szarym ludziom trzeba pozwolić żyć, traktować ich poważnie i nie okradać. Gdy zachwycamy się kwiatem, zapominamy, że jest on ukoronowaniem rośliny, której większość jest pod ziemią. To korzenie ciężko pracują, pobierając wodę i sole mineralne. To liście ciężko pracują, przerabiając wodę i dwutlenek węgla na materię, z której wyrasta kwiat.

Wśród roślin nie ma  d***kracji. Kwiaty nie mogą więc przegłosować, by więcej dawać na nie, a mniej na liście i łodygi. Korzenie nie mogą przegłosować, że chcą same jak najwięcej zatrzymać tej wody i soli mineralnych – dla siebie… I  dlatego rośliny pokrywają całą ziemię. Niestety: u  ludzi teraz panuje d***kracja. Tego nigdy nie bywało. Dlatego ludzkość kwitła i rozwijała się. Dlatego lat temu 110 niezbyt nawet kwalifikowany robotnik był w  stanie utrzymać niepracująca żonę i pięcioro dzieci.

Dziś jest postęp, mamy do dyspozycji cuda nowoczesnej techniki. I dziś go na to nie stać! Co  najciekawsze: wtedy szarzy ludzie nie mieli nic do powiedzenia. A teraz mają! To znaczy: tak się im wydaje… Powiedzmy sobie jasno: ci politycy i  inni celebryci są  znacznie bardziej cwani niż zwykły szary człowiek. I to oni brylują w telewizji. I z miłym uśmiechem przekonują szarych ludzi, że dla dobra kultury trzeba wybudować w mieście operę, do której chodzą przecież prawie sami celebryci. Jest ich mało – więc z biletów się tej opery nie utrzyma. Więc celebryci z promiennym uśmiechem przekonują szarych ludzi, którzy do opery nie chodzą, że trzeba dopłacać do biletów miłośników opery… I szarzy ludzie potulnie kiwają głowami – i płacą.

I  potem tego robotnika nie stać na utrzymanie żony i dzieci… No, to celebryci przekonują szarych ludzi, że ich żony powinny też pracować. I z podatku dochodowego od ich skromnych zarobków można ufundować parę milionów na występ jakiejś zagranicznej sławy. Oczywiście: wydatki na  kulturę to jedna setna szmalu, który wyciąga się od naiwnych szarych ludzi. I co powinni robić szarzy ludzie? Przecież „mają władzę”. Przecież rządzi niby Większość. Tyle że – jak mawiali starożytni Grecy – d***kracja to rządy osłów prowadzonych przez hieny.

To  hienom zależy na  d***kracji, bo naiwne osły łatwo oszukać. Kiedyś było znacznie trudniej – ale dziś hieny mają telewizję. I przekonują osły, że mają dawać forsę, bo potrzeba! Doszło do tego, że osły naprawdę się cieszą, gdy hieny oznajmiają tryumfalnie, iż do Skarbu Państwa wpłynęło o miliard więcej!! Tymczasem to  oznacza przecież, że  hienom udało się obrabować osły na miliard i czterysta milionów!! Osły zbiedniały – i jeszcze się z tego cieszą!!! Oto prawdziwy tryumf hien. To co  mają robić szarzy ludzie? Chcieć więcej d***kracji i władzy dla szarych ludzi? Nie –  bo  szarzy ludzie dadzą się oszukać.

Szarzy ludzie powinni głosować na polityków, którzy wiedzą, co to jest miliard. I którzy chcą mieć jak najmniej tych miliardów w Skarbie Państwa!

66 thoughts on “Korwin-Mikke: SZARY CZŁOWIEK

 1. Akurat u nas, w piślandzie, to jak kobieta ma piątkę dzieci to nie musi pracować ani ona, ani jej mąż. Policzmy: 5×500, do tego zasiłki socjalne, przydział mieszkania komunalnego, za które nie trzeba płacić nawet symbolicznego czynszu (żaden komornik nie jest takim samobójcą, żeby ich próbował wyrzucić), jak ciągle za mało to zawsze można załatwić sobie rentę itd. itp. I to wszystko za akceptacją wszystkich partii bandy pięciorga w Sejmie.

    1. Ale wśród owadów mamy królowe – wyłącznie kobiety, mimo przeciętnie niskiej inteligencji. Mężczyźni są tylko trutniami – nic nie robią całe życie tylko zapładniają. Zupełnie tak, jak pewien mój ulubiony antysystemowy poseł.

     1. Totalnie przeciwnie do Ciebie, osoby która nic nie osiągnęła i nikt jej nie zna.

     2. “D***kracja jest głupia i l*d jest głupi” – JKM.

      “Tylko człowiek znany l*dowi osiągnął coś wartościowego w życiu” – Krzysztof, wyborca JKM.

     3. Bo ja jestem właśnie taki szary człowiek. Gdzie mi do celebrytów, którzy mają po cztery żony, śpiewają rap wymachując maczetą i tłuką kasę sprzedając kubki ze swoim wizerunkiem.

     4. Osobiście trutniom nie zazdroszczę – przy pierwszym “bzykaniu” urywa im przyrodzenie i zdychają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.