fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

Przez cały czas mej bytności w polityce staram się prostować bzdury, które wygaduje się o  Rosji. Jestem też, co jest na Prawicy tradycją, zwolennikiem szukania poparcia w Rosji. Oczywiście chodzi o  to, by Polska wyciągnęła z tego korzyści – bo w rozmowie z niedźwiedziem trzeba być ostrożnym. Natomiast Rosja do tej pory Polski po prostu nie zauważała. Byliśmy dla niej pieskiem łańcuchowym szczekającym tak, jak każą w Waszyngtonie czy w Brukseli. Zresztą pieskiem ujadającym ochoczo – bo z rasy tych psów, które nie lubią niedźwiedzi… I Rosja traktowała to spokojnie – od czasu do czasu podnosząc ostrzegawczo łapę. Teraz jednak JE Włodzimierz Putin dał całą serię wypowiedzi anty-polskich –  które zacząłem w  polskiej prasie wyśmiewać, bo były to na ogół bzdury.

A z bzdurami nie wolno dyskutować na poważne, bo można od tego zgłupieć. Jeśli ktoś mówi, że Polska wywołała II Wojnę Światową poprzez zabór Zaolzia… …no, cóż: teraz Amerykanie szukają pretekstu, by wywołać III Wojnę Światową. Napadną np. na Iran, zrobi się wojna… a potem powiedzą, że wywołała ją Rosja; bo zajęła Krym. I będzie w tym tyle samo sensu. Oskarżanie o to Polski jest absurdem –  jednak równie absurdalne jest oskarżanie Rosji np. o to, że napadła na Gruzję. Wszystkim wiadomo, że to prezydent Gruzji, p. Michał Saakashvili, najprawdopodobniej agent amerykański, postanowił wykorzystać, że prezydent Rosji jest na otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – i najechał na Południową Osetię. Rosjanie rzucili się na pomoc, i odrzucili Gruzinów.

Przy okazji wjechali kawałek na teren Gruzji i w mieście Gori rozwalili pomnik najwybitniejszego Gruzina, Józefa Stalina. Jak Polacy oskarżają Rosję o  to – no, to oni odwijają się. Ale dlaczego teraz? Dlatego, że Polska zrobiła właśnie Rosji straszne świństwo! To zresztą był bardzo precyzyjny cios. Najpierw ulokowało się Polaka, p. Witolda Bańkę, na szefa WADA (Komisji do Walki z Dopingiem). To wymagało ze strony służb trochę wysiłku. Następnie bardzo precyzyjnie posprawdzano, którzy członkowie tej komisji nie chcieli wykluczyć Rosji – i ich pojedynczo, pod różnymi pretekstami, pousuwano. Podejrzewam, że w tej koronkowej robocie pomagała CIA. Po czym ta Komisja usunęła na trzy lata Federację Rosyjską ze wszystkich zawodów sportowych!!! Trudno się dziwić, że JE Włodzimierza Putina poniosło.

Przecież koksują się wszyscy – to dlaczego padło tylko na Rosję??! Więc teraz będzie się mścił. Podejrzewam, że FBS już dostała polecenie (i pieniądze…), by starannie obserwować polskich sportowców –  a  podczas Igrzysk Olimpijskich zaczną się pojawiać dobrze uzasadnione donosy na naszych medalistów… Ja bym to na Jego miejscu na pewno zrobił. Jak wojna –  to wojna…! Śmieszna? Cóż: II Wojna Światowa na Zachodzie też zaczęła się od „śmiesznej wojny”. Tymczasem na Bliskim Wschodzie wcale nie jest spokojnie. JE Donald Trump nie posiłkuje się słowami, jak JE Włodzimierz Putin, lecz morduje ludzi, chcąc sprowokować Iran i Irak do wojny. Na szczęście włączyli się w to Chińczycy – i ogłosili, że przyślą Irakowi pomoc wojskową! Na co prezydent USA mocno spuścił z tonu i ogłosił, że On chce pokoju, że Iran nie zestrzelił żadnego ukraińskiego samolotu – a jeżeli, to przez pomyłkę… A tak w ogóle to podejrzewam, że p. Trump gra na giełdzie – i gra na zwyżkę i zniżkę cen ropy naftowej… …i to o to tak naprawdę chodzi!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Myronbrums
Myronbrums
1 rok temu

free datingwebsites
dating online

Zachód obstawia partie centrowe
Zachód obstawia partie centrowe
2 lat temu

Rosja – skrajności.

comment image

kmat
kmat
2 lat temu

Święta prawda. Na miejscu Putina inwestowałbym w Korwina, Bąkiewicza, Ikonowicza, Ziętka, Sierpińskiego, Ziobrę. Ewentualnie poglądy może nie skrajne ale głupie, np. JOWy/referenda/dowolna inna bzdura dotycząca zbawiania świata, więc możemy coś rzucić Kukizowi i Tanajnie.

Roland
Roland
2 lat temu

Pomimo że Trampkarze to przeszłość, to należy myśląc o przyszłości przypomnieć że po II Wojnie światowej, nigdy nie został podpisany traktat pokojowy, co oznacza że Polska do czasu podpisania tego traktatu (który nigdy nie będzie podpisany) jest w stanie wojny z Niemcami (i nie tylko Polska, ale cały świat biorący w niej udział) a więc pozostajemy pod władzą “Wyzwoliciela”, który może tymże krajem dysponować jak chce, np “wydzierżawiając” go korporacji amerykańskiej o nazwie III RP.,. Więc może słusznie że nie powinniśmy wojować z “Wyzwolicielem”, jako naszym Zwierzchnikiem.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  Roland

III Rzesza skapitulowała 8 maja 1945.

sariusz
sariusz
2 lat temu

Ostatni akapit (od słów “Tymczasem na Bliskim Wschodzie …”) omawia bliskowschodnią politykę prezydenta USA … Donalda Trumpa. Czy może ktoś przypomnieć Korwinowi (może jego asystent Wilkosz?), że Trump już nie jest prezydentem? Korwin to nawet wiedział, bo pamiętam, że nawet pomstował na Bidena, jaki to “lewak”, ale najwyraźniej już zapomniał. Cóż, 80-ka na karku i tyle spraw na głowie… Co do “najazdu Gruzji na Południową Osetię” to z kolei przypomnę, że Południowa Osetia była częścią Gruzji, która się oderwała i którą Gruzja próbowała z powrotem zająć. To tak, jakby Białostockie oderwało się od Polski i utworzyło własny rząd, uznany tylko… Czytaj więcej »

sariusz
sariusz
2 lat temu
Reply to  sariusz

comment image

7
0
Would love your thoughts, please comment.x