fbpx

Korwin-Mikke: Może uporządkujmy, jak słusznie chciał Konfucjusz, pojęcia.

Naprawa Pojęć

Może uporządkujmy, jak słusznie chciał Konfucjusz, pojęcia.
“Kapitalizm” to ustrój, w którym kapitał idzie tam, gdzie daje największe zyski. Przeciwieństwem K. nie jest „Socjalizm”, lecz „Woluntaryzm”, gdzie pieniądze wydaje się „po uważaniu”. Nie istnieje ani czysty kapitalizm (kapitalista kupując spodnie nie kieruje się koniecznie zyskiem…) ani czysty woluntaryzm (bo zbankrutowałby dość szybko – choć piekłoszczyk Pol-pot podtrzymywał go w Kambodży siłą przez kilka lat).
„Liberalizm” to ustrój, gdzie wolno ludziom przeprowadzać dowolne transakcje. Przeciwieństwem L. jest „Etatyzm”, gdzie decyzje podejmują nie ludzie, lecz państwo.
(UWAGA: Pojęcie L. zostało ukradzione przez Lewicę i (zwłaszcza w USA) oznacza wolnorynkowy Socjalizm. Zwolennicy Wolności używają słowa „Libertarianizm” – lub (bo to pojęcie też powoli zawłaszcza Lewica!) „Fuzjonizm” (połączenie wolności gospodarczej z konserwatywnymi wartościami).
„Socjalizm” to Etatyzm plus szczególny Woluntaryzm, gdzie dba się nie o zysk, lecz o „społeczeństwo”, przez co rozumie się na ogół „ludzi pracy” lub „biedniejszą część społeczeństwa”. Z definicji kraj socjalistyczny musi być biedniejszy od kapitalistycznego – ale socjalistom to nie przeszkadza, bo uważają, że lepiej jest gdy biedak ma 5000 a bogacz 7000, niż gdy biedak ma 6000 a bogacz 20.000 (kierują się „współczynnikiem Giniego”).
Ludzie biedni nie zawsze są jednak idiotami czy socjalistami i wolą mieć 6000; dlatego w XIX wieku uciekali do USA, gdzie panował Kapitalizm i Liberalizm (w sensie Fuzjonizmu, czyli konserwatywnego ustroju Wolności). Kapitalizm i wolny rynek są w interesie biednych!! Przy okazji: „wolny rynek” oznacza, że decyzje w Polsce podejmuje „Niewidzialna Ręka” (czyli 38 milionów Konsumentów i 25 milionów Ludzi Pracy) – a nie Widzialna (nie do końca…) Łapa polityka lub urzędnika!*
Natomiast Wielcy Przedsiębiorcy i Bankierzy nie chcą kapitalizmu i wolnego rynku – bo boja się konkurencji ze strony drobnego i średniego businessu. Wola Etatyzm, gdzie za łapówki załatwiają sobie od polityków i urzędników przywileje i pewność jutra – i godzą się na socjalizm, by ochłapami zaspokoić roszczenia ludzi biednych, którzy nie mają pojęcia, jak dobrze mogliby żyć.
Obecnie żyjemy więc w Etatyźmie i Woluntaryźmie lewicowym, czyli Socjaliźmie. Nawet prywatne wielkie firmy bardzo rzadko kierują się zyskiem! Mówi się o „odpowiedzialności społecznej” (a czasem o Postępie – rozumianym jako wspieranie np. LGBTQZ), ale 75% pieniędzy wydawane jest przez państwo, w sposób niemal całkowicie woluntarystyczny. Mimo ogromnego postępu technicznego narasta więc niezadowolenie – i słuszne, bo gdyby przywrócić Kapitalizm i Fuzjonizm, niemal z dnia na dzień żylibyśmy kilka razy lepiej.
Oczywiście: nierówno. Bogaci fruwaliby na platformach-dronach, a biedni i średniozamożni musieliby zadowalać się „Mercedesami” i „Bentleyami”…
—–
* „Wolny rynek” oznacza, że decyzje w Polsce podejmuje „Niewidzialna Ręka” – czyli 38 milionów Konsumentów i 25 milionów Ludzi Pracy. Podejmują je indywidualnie (większość ludzi jest jednocześnie Konsumentami i Ludźmi Pracy!), wszyscy mają jednakowe prawa. Nie oznacza to (tfu!) „Demokracji” gdzie decyzje podejmuje totalitarnie Większość (czyli 13 mln Ludzi Pracy!). Natomiast „Republika” to nie „D***kracja” lecz „Nomokracja”, czyli „Rządy Prawa” uchwalanego zazwyczaj przez światłe warstwy społeczeństwa – najlepiej przez ich przodków (zasada Konserwatyzmu: Prawo nie powinno być łatwo zmieniane! Dekalog jest dobry, bo nie był uchwalany d***kratycznie – ani zmieniany!)
—-
Otwarcie Olimpiady w Los Angeles w 1984. Gdyby nie Socjalizm i D***kracja moglibyśmy tak latać już od 35 lat!!! Oczywiście: najpierw byłoby stać na to tylko bogatych… (od 1’2″)

111 thoughts on “Korwin-Mikke: Może uporządkujmy, jak słusznie chciał Konfucjusz, pojęcia.

 1. Pan Korwin jakiś zagubiony? Kapitalizmu nie chcą korporacje,urzędnicy,biedacy, socjaliści i faszyści.
  Pozostało mu marzenie o koronie i walka z wiatrakami.Gdyby miał “jaja”, nie startował by w jakichś “dupokratycznych” wyborach na przedstawiciela stada głupców i idiotów. Może jedynie pomóc mu modlitwa-wszak każda władza pochodzi od Boga.

 2. Jest jeszcze korwinizm, czyli ustrój wolności gospodarczej, utrzymywanej (wbrew woli “durnej większości”) za pomocą obcinania lewicowcom jąder, przyrodzenia, a w ostateczności mordowaniu poprzez powieszenie.

   1. Zrozumiałem. Janusz chce się przelecieć a nie wie jak, bo myśli, że jest ciągle 1984 rok.

    1. Widząc co wyrabia PiS, też myślę, że ciągle jest 1984 (ten z Orwella) albo 2 lata przed.

   1. albo bezpłatny psychol żyjący na socjalu bo ma czas na pisanie pierdół 🙂 a mógłby być bogaty 🙂 Tylko trzebaby coś wtedy robić a po co, lepiej se tu pierdolić 😉

     1. Przyszła mi do głowy bardzo metoda testu wiary w korwinizm. Jeśli ktoś uważa, że JKM ma rację myśląc, że ludzie pragną latać, powinien natychmiast zainwestować cały swój kapitał w dowolną firmę producenta gadżetów do latania. Zwroty gwarantowane, pieniądze leżą na ulicy! No, co jest, czemu nikt nie inwestuje? No właśnie, gdy w grę wchodzi własny portfel, to nagle każdy rozumie, że brednie Korwina fajnie się czyta dla rozrywki, ale z realiami nie ma to wiele wspólnego.

     2. Podobnie proponowałem qcom, żeby skupowali ośrodki narciarskie, które z powodu globalnego ocieplenia (tzn. rzekomego globalnego ocieplenia) są do kupienia bardzo tanio. Gdy się okaże, że Korwin ma rację i globcia nie ma, to wielokrotnie wzrośnie ich wartość.
      No, ale qce nie zakładają swoich firm. Kiszczak i sanepid nie pozwalają a poza tym trzeba płacić 300 zł ZUS-u.

     3. Korwiniści mianowali się sami “obrońcami przedsiębiorców” a nie mają pojęcia o realiach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Otóż po otwarciu firmy płaci się przez dwa lata tylko 1/4 składki ZUS, (czyli właśnie ok. 300 zł). Następnie przez następne parę lat można korzystać z różnych ulg z tytułu “mikroprzedsiębiorstwa” i innych takich. Wie to każdy, kto myśli o otwarciu firmy, nawet Wietnamczyk, co przyjechał 2 tygodnie temu do Polski.

     4. Nieprawda.JKM uważa, że jest globalne ocieplenie i bardzo się z tego cieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.